DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

03.06.2015 21:10:27
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'yi MİT tırları üzerinden dünyaya şikayet etmek onlara düşer, Türkiye'yi onurlu kılmak bize düşer. Sizin şahitliğinize sığınıyorum. 12 yıl içinde bir kez emanetinize ihanet ettik mi? Hiç boynunuzu eğdik mi? Hiç başınızın eğilmesine sebebiyet verdik mi? Bizim karşımızda durdular yedi düvel. 'Somali'ye gidemezsiniz' dediler, gittik. 'Gazze'ye yardım edemezsiniz' dediler, ettik. 'Suriye'de mazlumlara sahip çıkamazsınız' dediler, çıktık. 'Arakan'a gidemezsiniz' dediler, gittik" dedi.

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri kapsamında Pendik'te halkla buluşan Davutoğlu, İstanbul'un 17 ilçesinden vilayet büyüklüğünde mitingler düzenlediklerini söyledi.

Her mitingde "Bu en iyisi" dediklerini aktaran Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İstanbul'daki ilçe mitinglerini Pendik'te noktalayalım demiştik, doğru da yapmışız.Pendik bize unutulmaz bir manzara sunuyor. Pendik'e teşekkür ediyoruz. İşte AK Parti ile diğer partiler arasındaki fark bu. Biz vatandaşlarımızla buluşmak istediğimizde meydanlar almaz. Yalova'da da mitingimiz var. Arkadaşlarımız haber ettiler, 'Alan yüzde 100 dolmuş, hepsi sizi bekliyor' diyorlar. Pendik'i böyle görünce, Pendikle helalleşmeden, dertleşmeden Yalova'daki kardeşlerimizle buluşmayacağız. Bu, benim 102'inci mitingim, 73 vilayette. 'Farkımızı ortaya koymak için 81 vilayete gideceğiz. Türkiye'nin her köşesinde vatandaşlarımızla buluşacağız' dedim. Türkiye'nin her köşesine giden bir parti, bir genel başkan var mı? Diğer partilere bakın, CHP bütün İstanbul mitinginde böyle bir toplantı yapabildi mi? Türkiye'nin 33 vilayetinde milletvekilleri yok. MHP, İç Anadolu'da dolaşır, belli şehirlere gider ama 45 şehirde milletvekili yok. Doğu'ya, Güneydoğu'ya gidemezler. HDPliler zaten kendilerini bir yere hapsetmişler."

Davutoğlu, AK Parti'nin Türkiye'yi birleştirdiğini dile getirerek, AK Parti hükümetlerinin icraatlarına ilişkin bilgi verdi.

Önlerine çok engel çıkarmaya çalışıldığını anlatan Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımız genel başkanken, onun seçime girmesini engellemeye çalıştılar. Bizi durdurabildiler mi, engelleyebildiler mi? E-muhtıra verdiler 27 Nisan 2007'de. Bizi durdurabildiler mi? Sonra partimizi kapatmak istediler. Bizi engelleyebildiler mi? Gezicileri meydana saldılar, paralelcileri saldılar. AK Parti'nin yürüyüşünü durdurabildiler mi? Çünkü AK Parti'nin yürüyüşü milletin yürüyüşüdür. AK Parti'nin yürüyüşü Pendik'in, İstanbul'un Türkiye'nin yürüyüşüdür" diye konuştu.

Muhalefet partilerinin yurtdışından yönlendirildiğini ifade eden Davutoğlu, "Yurtdışındaki ağa babaları, bir takım tezgah kuranlar, bu üç partiye dediler ki 'Siz tek tek iktidar olamazsınız, hepiniz bir araya gelin, AK Parti'nin gücünü kırın. Sonra da üç tane paralel örgütü devreye soktular. Pensilvanya, Kandil, DHKP-C paralel örgütü. Ve 6'sı birden yükselen, ayağa kalkan deve tekrar diz çöktürmek istiyorlar. Ayaklarımızdan yere çekmek istiyorlar, pranga vurmak istiyorlar" dedi.

- "AK Parti iktidarının devam etmesi lazım"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Pendik'te yaşayanlardan partisine oy isterken, şöyle konuştu:

"2019'a kadar dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Uluslararası havacılıkta rekabet etmemizi engellemek için yurtdışından bağlantılarla Gezi provokasyonlarını yaptılar. 7 Haziran'da dünyanın en büyük havalimanını yapacak AK Parti olacak ya da dışarıdan gelen talimatla bu havalimanını durduran bir takım işbirlikçiler. Üçüncü havalimanını yapacak mıyız? Dostun gurur duyacağı, düşmanın çatlatan dünyanın en büyük havalimanını yapacak mıyız? O zaman AK Parti iktidarının devamı lazım. 7 Haziran'da mührünüzü AK Parti'ye, tarihe vuracak mısınız? Söz mü? Dünyanın en uzun kuleli Yavuz Sultan Selim köprüsünü hizmete açacağız. Bunları hep tarihe bir mühür olarak vuracak mıyız?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu diyor ki '12 yılda ne yaptınız?' Görmüyor, bilmiyor, duymuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Bey'e dedim ki 'Kılıçdaroğlu'na bir teklifte bulunalım. Yanına bir rehber verelim o İstanbul'u bilmez'. Oy kullanmak için sandığını bulamadı. Oy kullanabildi mi? Sandığı bulamayana millet emaneti verilir mi? Kağıthane'ye Kağıttepe dedi yanlış yere gitti. Ona bir rehber vereceğiz ve birer birer yaptığımız eserlerimizi göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

- "7 Haziran hepimiz için sınav günü"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran'daki seçimin bir var olma mücadelesinin seçimi olduğunu dile getirerek, "Ya Türkiye yükselecek, bir çınar devlet olarak bütün mazlumlara kucak açacak, herkesi bağrında barındıracak ya da Türkiye'yi tökezletecekler. Bütün hesapları bu. Hesapları Cumhurbaşkanımızla bizimle değil sadece, hesapları yükselen Türkiye ile güzel ve onurlu bir gelecekle hesapları var. 7 Haziran hepimiz için sınav günü" diye konuştu.

Kandan, şiddetten bahsedenlere meydanı bırakmayacaklarını ifade eden Davutoğlu, alandakilere şöyle seslendi:

"Şeyh Edebali'nin deyişiyle 'Kan ve gözyaşı onlara düşer, barış ve muhabbet bize. Nefret onlara düşer, hikmet bize'. Türkiye'yi MİT tırları üzerinden dünyaya şikayet etmek onlara düşer, Türkiye'yi onurlu kılmak bize düşer. Sizin şahitliğinize sığınıyorum. 12 yıl içinde bir kez emanetinize ihanet ettik mi? Hiç boynunuzu eğdik mi? Hiç başınızın eğilmesine sebebiyet verdik mi? Bizim karşımızda durdular yedi düvel. 'Somali'ye gidemezsiniz' dediler, gittik. 'Gazze'ye yardım edemezsiniz' dediler, ettik. 'Suriye'de mazlumlara sahip çıkamazsınız' dediler, çıktık. 'Arakan'a gidemezsiniz' dediler, gittik. Dünya mazlumlarına kucak açan yeni Türkiye'yi korumaya var mısınız? 7 Haziran'da yeni bir destan yazmaya var mısınız?"

Bugün İstanbul'da 7'nci mitingini yaptığını hatırlatarak, kendisine "Hiç yorulmuyor musunuz?" diye sorulduğunu aktaran Davutoğlu, "Millete aşık olan yorulur mu? Allah rızası için yola çıkan yorulur mu? Fatih'in torunları yorulur mu? Çalışmak bize, yorgunluk Kılıçdaroğlu'na düşer. Hikmet bize, nefret onlara, Demirtaş'a düşer. Millilik, yerlilik bize, yabancıya muhtaç olmak Bahçeli'ye düşer. Al bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandırmak bize düşer" ifadelerini kullandı.

Gittiği her ilçede 7 Haziran'da birinci olacak ilçeyi sorduğuna değinen Davutoğlu, vatandaşlardan 7 Haziran'a kadar gece gündüz çalışma sözü aldı.

Davutoğlu, Pendik'te yüzde 100 seçime katılım ve AK Parti'ye rekor oy beklediğini ifade ederek, her mitinginde olduğu gibi vatandaşlarla Hacı Bektaş-ı Veli'den gelen ahitleşmeyi yaptı.

- Notlar

Vatandaşlar, Davutoğlu'nun miting yapacağı Çamçeşme Camisi etrafı ve çevre yolları doldurdu. Alanın farklı yerlerine Davutoğlu'nun posterleri ve Türk bayrakları asıldı. Bazı vatandaşlar mitingi evlerinin balkonlarında ve çatılarından takip etti.

Davutoğlu'na burada AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Mitingin sonunda Davutoğlu ve beraberindekiler vatandaşlara karanfil dağıttı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş