DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

7 Yıl Önce
2015-06-03 18:24:28
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Bu ülkede hiç kimse etnik ve mezhebi kimliği dolayısıyla aşağılanmayacak, tahkir edilmeyecek. Hiç kimse başörtüsü, kıyafeti ya da hayat tarzı dolayısıyla ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeyecek. Her vatandaşımız bizim için azizdir, başımızın üzerindeki bir taçtır. Her vatandaşımız, ayağına gitmemiz gereken bir yoldaştır' dedi.

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri kapsamında Kartal'da halkla buluşan Davutoğlu, bu mitingin, 101. mitingi olduğunu belirterek, her vilayette aynı coşkuyu, aynı heyecanı gördüğünü söyledi.

Diğer parti başkanlarının Türkiye'nin sadece bir kısmında dolaştığını aktaran Davutoğlu, 'Bu göklerde uçan AK Parti kadrolarına destek verecek misiniz? Kartallar gibi kanatları, kolları, ufukları engin olan bu kadroları iktidar yapacak mısınız?' diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kartal'da kampanya başlattığını anımsatan Davutoğlu, '(Milletçe alkışlıyoruz) dedi. Biz de dedik ki, 'Dünya bizi alkışlıyor, sen ne yaparsan yap'. Yalancının mumu yatsıya kadar... Böyle kampanyanın mumu da iki güne sönüyor. Şimdi hayal oyunları oynuyor. O hayal oyunlarını bir bitirsin, 7 Haziran'da gerçekle karşılaşsın, ondan sonra da ne yapacağını kara kara düşünecek inşallah. Bizim farkımız şu. Birinci farkımız, milletimizin bütün fertlerini kucaklamamız. Meydanlarda toplanan sizlere bakarken her birindeki muhabbeti görürüz. Biz ayrım gözetmeyiz. Kim Türk, Kürk, Boşnak, Arnavut, Sünni, Alevi demeyiz. 78 milyonu bağrımıza basarız' şeklinde konuştu.

Davutoğlu, seçimlere 3 gün kala bütün millete seslendiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

'Bu ülkede hiç kimse etnik ve mezhebi kimliği dolayısıyla algılanamayacak, tahkir edilmeyecek. Hiç kimse başörtüsü, kıyafeti dolayısıyla, ya da hayat tarzı dolayısıyla ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeyecek. Her vatandaşımız bizim için azizdir, başımızın üzerindeki bir taçtır. Her vatandaşımız ayağına gitmemiz gereken bir yoldaştır. Şimdi kışkırtmak istiyorlar, Kürtleri Türklere karşı, Türkleri Kürtlere karşı, Alevileri, Sünni kardeşlerimizi. Aramızda bir takım problemler çıkarmak istiyorlar. Bilsinler ki bizim iktidarımızda ister bize oy versin, ister vermesin, ister bizimle aynı görüşü paylaşsın, ister paylaşmasın, herkesi eşit vatandaş bildik. Eşit vatandaş olarak görmeye devam edeceğiz. İki grup vatandaş görüyoruz. Biri, AK Parti'yi destekleyen ve oy verenler, diğeri de yarın oy verecek olanlar. Hiçbir vatandaşı dışlamadık.'

Davutoğlu, kendileriyle millet arasına mesafe koymaya kalkışıldığını dile getirerek, iktidarda oldukları dönemde kimsenin inancına, mezhebine, etnik kökenine, kıyafetine, hayat tarzına karışmadıkları, yeni Türkiye'de hiç kimsenin kimliği, kıyafeti ve hayat tarzı dolayısıyla dışlanmayacağını vurguladı.

- 'İkna odaları kuranlar, şimdi meclis dışında'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, hedeflerinin, adalet, kalkınma, özgürlük ve kartallar gibi Türkiye'yi yükseklerde uçurmak olduğunu vurgulayarak, 'O ikna odalarını kuranlar, şimdi meclis dışında. İkna odalarına sokulmak istenen onurlu başı örtülü, başı açık kardeşlerimiz de meclise yürüdü. Doğulu yürüyor, batılı yürüyor, kuzeyli yürüyor, güneyli yürüyor, Karadeniz yürüyor, Akdeniz yürüyor, herkes yeni Türkiye'nin yeni meclisine yürüyor' ifadelerini kullandı.

Üç partinin arkasında, üç paralel çetenin olduğunu belirten Davutoğlu, Pensilvanya, Kandil ve DHKP/C'nin koalisyon kurduğunu ve bir arada olduklarını aktardı.

Davutoğlu, 'Bakıyorsunuz eski CHP'yi destekleyen gazeteler, şimdi HDP'yi destekliyor. Ulusalcılar onlarla Kandil'de röportajlar yapıyor. Paralel, HDP ile perde gerisinden konuşuyor. Her ne hikmetse herkeste bir HDP merakı başladı' değerlendirmesinde bulundu.

Hocalığı da, talebeliği de bu topraklarda bildiğini, öğrendiğini ifade eden Davutoğlu, 'Bu topraklarda son nefese kadar hem hocalık, hem talebelik yapacağız. Biz hoca olup da soluğu Pensilvanya'dan alanlardan olmadık, olmayacağız. Son nefesimize kadar bu ülke için çalışacağız. Tuzak kuranların tuzaklarını bozacağız. Pensilvanya'ya vuruyorsunuz, cevap veya ses HDP'den geliyor. Ona vuruyorsunuz, CHP'den, ona vuruyorsunuz MHP'den... Bunların hepsini birden tek bir torbaya koyup tarih çöplüğüne gönderir miyiz? Tarihe havale eder miyiz? İşte 7 Haziran'da sandık. Allah'ın izniyle milli iradeyi hakim kılacak mıyız?' diye konuştu.

Türkiye'de 12 yıl önce borç içindeki esnafın yazar kasa kırdığını, çiftçinin perişan halde tarımsal destek alamadığını dile getiren Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Şimdi esnafımıza faizsiz krediyi kim veriyor? 5 ayda çiftçilerimize 7,4 katrilyon tarımsal destek ödemesi yaptık. Kadınlarımız, bacılarımız eskiden doğum için hastaneye gidenler, bazen anneler rehin alınırdı, ücret ödeyemiyor diye. Şimdi bırakın rehin alınmayı, bırakın hastanede kalmayı, her doğan çocuk için anneye ilk çocukta 300, ikinci çocukta 400, üçüncü çocukta 600 lira hediye gönderiyoruz. Doğum hediyesi. Annelere teşekkür ve minnet borçluyuz. Kadınlarımıza gençlerimize kim sahip çıktı? Gençlerimizden 12-25 yaş arasındakilere yurt dışına çıktıklarında, Türk Hava Yolları yüzde 30 indirim yapıyor. Kim yapıyor? Böyle bir şefkatli devletin vatandaşı olmaktan memnun musunuz?'

Davutoğlu, öğrenci burslarını 45 liradan 330 liraya yükselttiklerini belirterek, 'Engelli aylığı 25 liraydı, şimdi 417 lira. Yaşlı aylığı 25-30 liraydı, şimdi 200 liraya çıkarıyoruz. SSK emekli aylığı 257 liraydı, şimdi bin 77 lira. 2008'de 50 bin öğrenciye büyükşehir burs verecekti. Bu CHP var ya, Anayasa Mahkemesi'ne gittiler ve iptal ettirdiler. Şimdi bu Kılıçdaroğlu, 18 yaşında oy kullanacak gençlerin karşısına nasıl çıkacak? Çıkabilir mi? Bu gençleri özgür bir ülkede demokratik haklar içinde yeni bir Türkiye'ye taşıyan kim?' dedi.

- Notlar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nun miting düzenlediği Kartal Meydanı'nın çeşitli yerlerine, Davutoğlu'nun posterleri ve AK Parti bayrakları asıldı.

Mitinge katılanlar, 'Bu mücadele, Kabe'si Taksim olanlarla, Kabe'si Mekke olanların mücadelesi' pankartı açtı, 'Türkiye seninle gurur duyuyor', 'Dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganları attı.

Başbakan Davutoğlu'na eşi Sare Davutoğlu'nun yanı sıra AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu vatandaşlara karanfil attı.

Ayrıca Davutoğlu, ikindi ezanı okunması dolayısıyla konuşmasına bir süre ara verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

FAZIL DURSUN

MERAK EDİYORUM BUNLARLA HANGİ UÇAK ,HANGİ HELİKOPTERİ DÜŞÜRECEKLER.ADAMLAR BUNLARLA VARİL BOMBASI ATIYOR ONLARCA CANI BİR ANDA SÖNDÜRÜYOR.ABD DE MİLLETİ KANDIRIYOR BUNLARI BİZ MUHALİFLERİN YANINDAYIZ DİYE.DİĞER YANDAN DA KENDİ UÇAKLARI İLE NE ZAMAN ATAĞA GEÇSE MUHALİFLER HEMEN İŞİD BOMBALADIK DEYİ BOMBALIYOR MUHALİF GRUPLARI.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş