DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

03.06.2015 13:51:06
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "HDP'nin eş başkanı buralara gelip özgürlükten bahsediyor, sonra Doğu'da, Güneydoğu'da milleti tehdit ediyor. 7 Haziran seçimlerinde eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış. Kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız? CHP Genel Başkanı bakıyorsunuz HDP ile iş birliği halinde 'Diyanet'i kaldıracağız, imam hatiplerin orta kısmını kapatacağız' diyor. Biz izin verir miyiz?" dedi.

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri kapsamında Beykoz'da halkla buluşan Davutoğlu, Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirterek, 6 Haziran Cumartesi'ye kadar 81 vilayeti de gezmiş, görmüş olacaklarını söyledi.

Davutoğlu, 81 ile gidebilen başka bir parti bulunmadığını dile getirerek, "Başka herhangi bir genel başkan var mı gidebilen? Onların şimdi bir kısmı sadece Batı'da sahillerde dolaşıyor, Kılıçdaroğlu. Bir kısmı İç Anadolu'da, Bahçeli. Bir kısmı da Doğu'da, Güneydoğu'da. Türkiye'de milletle her yerde kucaklaşabilen tek parti AK Parti'dir" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, 12 yıl içinde Türkiye'yi istikrarla dünyanın en önemli güçlerinden biri haline getirdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"12 yıl önce IMF kapısında bekleyen Türkiye yok artık. Onurla, başı dik bir şekilde dolaşan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin al bayrağı var. Türkiye'ye bu itibarı kim kazandırdı? IMF borçlarını kim ödedi? Bir tek piyade tüfeği bile yapamayan bir ülkeden, kendi savaş uçağını yapabilecek kapasiteye kim getirdi? Kendi helikopterimizi kim yaptı? Kendi savaş gemilerimizi kim yapıyor? 737 hastaneyi kim yaptı? 18 bin kilometre duble yolu kim yaptı? Onlar konuşur, AK Parti yapar. Şimdi bu bizimle onlar arasındaki ikinci fark. Birinci fark, biz milleti kuşatırız, onlar sadece belli bölgelerde hitap eder. İkinci fark, onlar konuşur ama AK Parti yapar. Üçüncü fark da ne biliyor musunuz? Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür. Şimdi baktılar tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar, tek tek iktidar iddiasında bulunamıyorlar, üçü birden toplandı hep beraber, arkalarındaki paralelcilerle, Kandil'le, DHKP/C ile karşımıza çıkıyorlar. Hepsine birden bir ders verir miyiz?"

- "Milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar"

Davutoğlu, "HDP'nin eş başkanı buralara gelip özgürlükten bahsediyor, sonra Doğu'da, Güneydoğu'da milleti tehdit ediyor. 7 Haziran seçimlerinde eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış. Kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız? CHP Genel Başkanı bakıyorsunuz HDP ile iş birliği halinde 'Diyanet'i kaldıracağız, imam hatiplerin orta kısmını kapatacağız' diyor. Biz izin verir miyiz?" şeklinde konuştu.

İktidara geldikleri günden bu yana kendileri için her türlü tuzağın kurulduğunu anlatan Davutoğlu, "Kurucu genel başkanımız, kurucu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı siyaset yasaklısı yaptılar. Bizi durdurabildiler mi? Daha sonra 2007'de e-muhtıra verdiler. Zannettiler ki başbakan şapkasını alır gider. Ama bu sefer Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dı başbakan, dimdik durdu mu? AK Parti bu muhtıralara karşı duvar oldu mu? Daha sonra partimizi kapatmak istediler. Peki AK Parti'yi kapatabildiler mi?" değerlendirmesinde bulundu.

Davutoğlu, bu eylemler karşısında herhangi kanun dışı bir fiile girmediklerini, Anayasa Mahkemesi kararını beklediklerini dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi HDP'liler milletin huzurunda, milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar. Biz o tehditlere pabuç bırakır mıyız? Baktılar olmadı bu sefer Gezicileri, vandalları meydana çıkardılar. İki sene önce bütün İstanbul'da anarşi çıkarıp şiddet, terör estirdiler. Peki biz teslim olduk mu? Sonra bunlar da olmayınca 17-25 Aralık'ta paralel çeteyi devreye soktular. Pensilvanya'dan Türkiye'yi idare etmeye çalışanlara bu meydanları bıraktık mı? Hepsi akamete uğradı. Şimdi son şansları olarak hepsi toplanıp bir araya gelmiş, AK Parti'ye meydan okuyorlar. İşte burası er meydanı, siyaset meydanı. Biz yedi düvele boyun eğmemişiz, bu 6'lı çeteye meydanı bırakır mıyız? Biz karşımıza çıkan uluslararası lobi merkezlerine, tehditlere boyun eğmemişiz, bunlardan çekinir miyiz? Ama isterler ki Türkiye'de kaos, kriz çıkarsınlar. Bütün hesapları Türkiye'de kriz çıkarmak. Uyuyan bir devi AK Parti uyandırdı. Şimdi bunlar o devi tekrar diz çöktürmek istiyorlar. Bu devin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Uyuyan devi uyandıran AK Parti'ye yeniden emaneti verecek misiniz?"

Davutoğlu, Türkiye'nin artık Filistin'e, Somali'ye, Orta Asya'ya, Balkanlar'a kol kanat gerdiğini belirterek, ülkenin ufuklara yürüdüğünü, bunun engellenemeyeceğini kaydetti.

Türkiye'nin her bir köşesinde birliğin, beraberliğin ve coşkunun millete olan inançlarını bir kez daha artırdığını anlatan Davutoğlu, dün İstanbul'un 10 ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini, bugün de Anadolu yakasındaki ilçelerde halkla buluşacaklarını aktardı.

- Erdoğan'a selam

Davutoğlu, alandakilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için slogan atması üzerine, Erdoğan'a selam gönderdi.

"Onu hedef alan bizi hedef almıştır, ona yönelen her tehdit bize yönelmiştir" diyen Davutoğlu, Erdoğan'ın 12 yıllık mirası üzerinden şimdi yükselen Türkiye'nin ikinci yarısının başladığını söyledi.

Davutoğlu, Erdoğan'ın 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra büyük bir devrim yaşandığını, şehirde artık çöpler, sorun olarak bekleyen tapu meseleleri olmadığını belirterek, "Beykoz'daki bütün mülkiyet sorunlarını çözdük, çözmeye devam edeceğiz" dedi.

Türkiye yükselirken İstanbul'un da yükseldiğini, bütün engellemelere rağmen İstanbul'a dünyanın en büyük havalimanını yaptıklarını ifade eden Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2035 yılına yönelik hayali projeler vadettiğini, kendilerinin ise 2019'da İstanbul'a dünyanın en büyük havalimanını getireceklerini aktardı.

Davutoğlu, bir yakası Beykoz'da olan dünyanın en uzun kuleli asma köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, iki boğaz arasına dünyanın ilk üç katlı tünelini yapmakta olduklarını anlatarak, hükümetin icraatlarından bahsetti.

Beykoz'a gelirken çocukluğunu hatırladığını belirten Davutoğlu, rahmetli babası ile Fatih'ten, Eminönü'nden, Sirkeci'den Beykoz'a pikniğe geldiklerini, Beykoz'un güzel insanların güzel diyarı olduğunu aktardı.

"Şimdi de inşallah Beykoz'a çok güzel hizmetler yapacağız" diyen Davutoğlu, ilçeye yapılan hizmetlerden bahsetti.

Kanuni Sultan Süleyman Ormanı'nı belediyeye devrettiklerini, Karlıtepe'de 4 kilometrelik teleferik hattı kurduklarını dile getiren Davutoğlu, Beykoz ile Üsküdar arasına raylı sistem getireceklerini, Anadolu Hisarı köprülü kavşağını yaptıklarını söyledi.

Davutoğlu, "Beykoz'un güzelliğini herkes görsün diye film platosu kuruyoruz. Bakın Kadir Bey burada. Beykoz'a metro gelecek. Dün Esenyurt'ta, Bağcılar'da, Avrupa yakasındaydık. İstanbul'un her yerine metro konforu getirmeye kararlıyız inşallah. Ayrıca Şahinkaya Spor Kompleksi'ni yapıyoruz. Komplekste Beykoz'a yakışır her türlü imkan olacak" diye konuştu.

Alandakilerin slogan atması üzerine Davutoğlu, "İnşallah imam hatibi de yapacağız. Beykoz eğitim alanında da iki üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Beykoz her şeye layık" dedi.

Davutoğlu, özgür ve demokratik Yeni Türkiye'ye yürüdüklerini belirterek, 28 Şubat zulmünü bitirdiklerini, bu zulmü yapanların şu anda TBMM dışında olduğunu ancak başı açık veya örtülü herkesin Meclis'e yürüdüğünü vurguladı.

Gezdiği ilçelerin hepsinin "Seçimlerde biz birinci olacağız" dediğini ifade eden Davutoğlu, "Beykoz birinci olacak mı?" diye sordu. Davutoğlu, söz verdiğini, seçimlerde birinci olan ilçeyi bakan ve milletvekilleriyle ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

- Notlar

Beykoz Belediye Meydanı'nın farklı yerlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun posterlerinin yanı sıra dev bir Türk bayrağı asıldı.

Ayrıca mitingte "Ecdadın ruhu, milletin umudu", "Beykoz hocasıyla gurur duyuyor", "Türkiye'nin gururu, mazlumların umudu", "Abdülhamit'in beklenen ruhu, Reis'in emanetisin", "Yüreğimiz millete hizmet için atmış, Beykoz'da hedef yüzde 60" pankartları açıldı.

Ellerinde Türk bayrakları ve AK Parti flamaları taşıyan vatandaşlar, "İşte ordu, işte komutan", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Sen bize Reis'in emanetisin" sloganları attı.

Beykoz'daki mitingte Davutoğlu'na, eşi Sare Davutoğlu'nu yanı sıra AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile AK Parti İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Davutoğlu, konuşmasının ardından eşi Sare Davutoğlu'yla seçim otobüsünden vatandaşlara karanfil attı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş