DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

02.06.2015 22:05:21
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, vatandaşlardan 7 Haziran seçimlerinde sandığa gitmelerini isteyerek, "7 Haziran'da sandık önünüzde. Bu meydanı doldurduğunuz gibi, bize gönlünüzü açtığınız gibi size emanetimiz, vasiyetimiz şu ki, inşallah 7 Haziran'da da fevç fevç sandıklara gidin. Gidecek miyiz? O güne kadar da bütün kardeşlerimize, dostlarımıza ahbaplarımıza, 'Gelin hep beraber sandığa gidelim' diyecek misiniz?" dedi.

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri kapsamında Esenyurt'ta halkla buluşan Davutoğlu, ülke genelinde yaptığı mitingleri hatırlatarak, buradaki mitinge de Anadolu'nun her yerinden insan katıldığını söyledi.

Davutoğlu, "Türkiye toplanmış adına Esenyurt demişler. Karadenizliler, Doğu ve Güneydoğu Anadolular, Roman vatandaşlarımız, Sünniler, Aleviler, Türkler, Kürtler burada. Filistinliler, Bosna Hersekliler burada. Emin olun şu manzara, AK Parti'yi en iyi anlatan manzara" diye konuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında cumartesi akşamına kadar tüm illerdeki mitinglerini tamamlayacağını ifade eden Davutoğlu, 60-70 vilayete giden herhangi bir muhalefet liderinin olmadığını, milliyetçilik taslayan MHP'nin Sivas'ın ötesine, CHP'nin de her yere gidemediğini anlattı.

Başbakan Davutoğlu, CHP'nin 33, MHP'nin de 45 ilde milletvekili olmadığını dile getirerek, Doğu ve Güneydoğu'da halka baskı yapan Demirtaş'ın da her ile gidemediğini kaydetti.

AK Parti'nin yurdun her köşesine gittiğini vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Milli birliğin hamisi, garantisi kim? Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün garantisi kim? Tek bir yürek miyiz? Bu tek yürek, Filistin, Saraybosna, Semerkant, Buhara, Somali, Arakan için atıyor mu? 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanı' diyen cahile bir ders verecek misiniz? 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanı, Taksim de bizim Kabemiz' diyor. Bitlis'te, doğuda da dinden, Diyanet'ten, Medine vesikasından bahsediyor. Sen ne anlarsın Medine'den. Medine bizim ruhumuz. Kudüs bizim ruhumuz. Sen ne anlarsın Kudüs'ten. Demirtaş 'Ben Kürtleri temsil ediyorum' diyor. Selahaddin Eyyübi'nin ordusunda yürüyen Türkler, Kürtler, Araplar. Onların çocukları bunlara temsil görevi verir mi? Çanakkele'de Türkler, Kürtler omuz omuza İstanbul'u savundular. Şimdi meydanı bunlara bırakır mı? Esenyurt bir ses verin. Hadlerini bildirecek miyiz? Kudüs, Mescid-i Aksa bizim diyecek miyiz? CHP de diyor ki 'İsrail'de niye büyükelçimiz yok?' Sanki İsrail'in avukatı. Bakın özgür Filistin bayrağı burada. Aziz Filistin sen özgür olana kadar yanındayız. Kudüs, Mescid-i Aksa özgür olana kadar biz bu mücadelenin içindeyiz."

- "AK Parti Türkiye'yi birleştirecek"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti hareketinin sadece Türkiye'nin değil, insanlığın adalet hareketi olduğunu, zulümün karşısında oldukları için kendilerine karşı büyük koalisyonlar kurulduğunu söyledi.

CHP, MHP ve HDP'nin birleşerek kendilerine saldırdığını dile getiren Davutoğlu, "7 Haziran seçiminin anlamı bu. Ya onların istediği gibi 'Türkiye'nin doğusunun, batısının, ortasının partisi' diye ülke siyasetini bölecekler ya da AK Parti bütün Türkiye'yi birleştirmenin yanında mazlumlara elini uzatacak" dedi.

Ahmet Davutoğlu, 28 Şubat, başörtüsü ve katsayı zulmünü partilerinin bitirdiğini, OHAL'i ve DGM'leri kaldırdıklarını, herkesin anadilinde istediği gibi konuşmasını serbest bıraktıklarını hatırlattı.

"Onlar böler, AK Parti birleştirir" diyen Davutoğlu, şu anda Altay tankını yapan bir Türkiye olduğunu vurguladı.

Ülkeye yaptıkları sağlık yatırımlarını anlatan Davutoğlu, havaalanını 26 ilden 55'e çıkarttıklarını, uçakla her yere gidilebildiğini kaydetti.

Davutoğlu, birilerinin "Bu kadar büyük güç Türkiye'ye doğru değil, Türkiye'nin gücünü biraz zayıflatalım" dediğini ifade ederek, "Türkiye'nin zayıflatılmasına izin verir misiniz?. Koalisyon günlerine dönmemize izin verir misiniz? 3 parti ve onları destekleyen 3 illegal örgüt, Pensilvanya ve Kandil çetesi, DHKP/C. Bunların hepsi bir araya gelsin, AK Parti'yi iktidardan etsin. 6 değil, 66'sı bir araya gelse bizi milletten ayırabilir mi?" diye konuştu.

Esenyurt'ta milli irade rüzgarı estiğine dikkati çeken Davutoğlu, katılımcılara, "7 Haziran'da sandık önünüzde. Bu meydanı doldurduğunuz gibi bize gönlünüzü açtığınız gibi size emanetimiz, vasiyetimiz şu ki, inşallah 7 Haziran'da da fevç fevç sandıklara gidin. Gidecek miyiz? O güne kadar da bütün kardeşlerimize, dostlarımıza ahbaplarımıza 'Gelin hep beraber sandığa gidelim' diyecek misiniz?" diye sordu.

- "Onlar hayal kuruyor"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun projelerini eleştirerek, kendisine oy veremeyen bir kişinin bir proje geliştiremeyeceğini söyledi.

Davutoğlu, "Vatandaşlık görevi yapamayan bir insan Başbakanlık görevi yapabilir mi? Haddini bilmiyor. Siz bildirirsiniz değil mi haddini? Demirtaş haddini bilmiyor, Bahçeli de bilmiyor. Siz bildirir misiniz? Artık onlar bizim değil, sizin muhatabınız. Onları size havale ediyoruz. Onlar hayal kuruyor" ifadelerini kullandı.

Gezi Olayları'nda vandallık yapanların, kendilerine komplo kurmaya çalışanların Marmaray'ı kullandığını belirten Davutoğlu, kendilerinin hizmeti yaptığını, onların konuştuğunu söyledi.

Kendilerinin "Büyük Türkiye" hayaliyle yürüdüklerini ifade eden Davutoğlu, "İnşallah Esenyurt bütün metro hatlarının buluştuğu bir ilçe olacak. Halkalı'dan TÜYAP'a kadar gidecek olan hat Esenyurt'tan geçecek. Aynı şekilde Sefaköy-Avcılar ile TÜYAP'a gidecek olan hat da buradan geçecek. Cumhurbaşkanımıza da Türkiye'ye ve İstanbul'a yaptığı hizmetler için buradan selam edelim" dedi.

Başbakan Davutoğlu akşam ezanının okunması dolayısıyla konuşmasına bir süre ara verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, iki ay içerisinde iki köprülü kavşağı Esenyurt Meydanı'nın altından birleştireceklerini ve hizmete açacaklarını kaydederek, "Biz yaparız dedik mi yapar mıyız? Notere ihtiyaç var mı? Notere kim ihtiyaç hisseder? Kendine güvenmeyen Kemal Kılıçdaroğlu ihtiyaç hisseder. Ben bütün 81 vilayeti dolaştım kimse bana noter sormadı. Çünkü millet bize inanır biz millete inanırız" değerlendirmesinde bulundu.

- Notlar

Esenyurt Meydanı, miting dolayısıyla tamamen doldu. Bazı vatandaşlar da mitingi alanda park edilmiş kamyonların kasalarından ve çevredeki binaların pencerelerinden takip etti.

Miting alanı yakınındaki bir binaya Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın ve Başbakan Davutoğlu'nun büyük boy fotoğrafları asıldı. Miting alanındaki "Vatan ve millet aşığı, yanındayız", "Davutoğlu Türkiye'nin gururu", "Birlikte daha güçlü", "Gümüşhaneliyiz, sözümüzün eriyiz" yazılı pankartlar dikkati çekti. Bir grup vatandaşın da el yazısıyla hazırlanmış "Kalbimi eşime, gönlümü sana verdim" yazılı pankartı taşıdığı görüldü.

Davutoğlu'na halka hitap ettiği otobüsün üzerinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu eşlik etti.

Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile halkı selamladı. Davutoğlu, halkı selamlarken meydanda çalınan "Davutoğlu Ahmet Hoca" şarkısıyla tempo tuttu.

Mustafa Şentop, otobüs üzerinden meydanı dolduran vatandaşları cep telefonuyla görüntüledi.

AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu'nun konuşması zaman zaman vatandaşların "Esenyurt seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi. Davutoğlu, İstanbul'da AK Parti'ye verilen oy bakımından birinciliği alacak ilçede, seçimden sonra bir gün geçireceğini söyledi.

Konuşmasının ardından Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve protokoldekilerle vatandaşları selamladı ve çiçek attı.

Alanı dolduran vatandaşlar cep telefonu ışıklarını açarak, Davutoğlu'nu selamladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

heyhat

Hay gözünü seveyim senin.aynı bizdekiler gibi memlekette ne var ne yok sattılar es Dost sulale arasında pay ettiler.milyar dolarları götürdüler. Ne istediler de vermedik deyip paylaşım hakkında bizede bilgi verdiler .ılımlı abd mücahitleri ile selefi vahhabi sapikları nin birbirlerinden bir farkı yokmus

Görüş Bildir Bizimle Paylaş