DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

7 Yıl Önce
2015-06-02 16:29:23
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz geldiğimizde Bağ-Kur emeklilerinin maaşı 66 liraydı, şimdi 816 lira. SSK emeklisi 257 liradan bin 77 liraya... Her bir maaşı en az 4, bazı yerde 10 misline kadar artırdık. Bütün bunları halkımızın refahı için yapıyoruz. Eğer herhangi bir vatandaşımız evinde akşam kaygılıysa bize uyku haram olur" dedi.

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri kapsamında Bahçelievler'de halkla buluşan Davutoğlu, babası, annesi, babaannesiyle Bahçelievler'de yaşadığını anlattı.

Davutoğlu, 7 Haziran'ın çok önemli bir sınav olduğunu yineleyerek, alanda bulunanlara, "Türkiye, İstanbul, Bahçelievler nereden nereye geldi en iyi sizler biliyorsunuz" diye seslendi.

Türkiye'de herkesin 12 yıl önce gelecek kaygısı taşıdığını dile getiren Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi gelip konuşan, Türkiye'nin değişik yerlerinde milliyetçilik dersleri vermeye kalkanlar var ya Bahçeli o zaman başbakan yardımcısıydı. DSP zihniyeti, CHP'nin devamı olarak iktidardaydı. Ama Türkiye'yi IMF kapısına muhtaç ettiler. Esnafımız, yazar kasaları kırdı. Emeklilerimizin geleceği kararmıştı. Kılıçdaroğlu'nun başında bulunduğu SSK tümden çökmüş, kapısında bekleyen hastalar kalp krizi geçirerek, kapıda vefat ediyordu. Şimdi bu eski Türkiye'yi özleyen var mı? 12 yıl içinde 737 hastane, bin 737 sağlık tesisi, 17 bin kilometre duble yol yaptık. İstanbul'un çehresini baştan aşağıya değiştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın büyükşehir belediye başkanı olmasından sonra İstanbul zaten büyük değişim yaşamıştı. Kadir Bey ve bütün İstanbul aşıkları seferber olduk, bugün İstanbul artık çöplerin ya da trafik sıkışıklığının boğduğu, hava kirliliğinin sıktığı bir şehir olmaktan çıktı."

Davutoğlu, Marmaray'ı, yüzlerce kilometreye ulaşan metro hattını yaptıklarına, dünyanın en büyük havalimanını inşa ettiklerine değindi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Batı Anadolu'da, sahillerde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İç Anadolu'da dolaştığını kaydeden Davutoğlu, şunları söyledi:

"HDP bir buraya gelir, özgürlük nutku atar, sonra Doğu'da, Güneydoğu'da terörle, şiddetle iş birliği yapar. Her yerde dolaşan, her yerde milletle konuşan tek parti hangi parti? 25 Nisan'dan bu yana Hakkari'de de miting yaptık, Sayın Cumhurbaşkanımızla Yüksekova Havalimanı'nı açtık, Tekirdağ'da da miting yaptık. İnşallah yarından sonra da Edirne'de olacağız. Muğla'da da yaptık, Kars'ta da yaptık. Türkiye'de göz göze, diz dize konuşamadığımız hiçbir vatandaşımız olmadı, olmayacak inşallah."

Davutoğlu, Bahçelievler'le bağlantılarının hiç kesilmediğini, eşi Sare Davutoğlu'nun muayenehanesinin Bahçelievler'de bulunduğunu hatırlatarak, "Bütün akrabalarım, kardeşlerim burada. Nasıl Bahçelievler'de muhabbetle bizi karşıladınız, emin olun Bahçelievler nereye gidersek gidelim her yerde aynı muhabbetle karşılanıyoruz. Bitlis'te de Muş'da da evvelsi gün Diyarbekir'de de daha önceki hafta İzmir'de de..." dedi.

AK Parti iktidara geldiğinde esnafa yüzde 46-56 faiz uygulanırken, şu anda yeni başlayan esnafa faizsiz kredi verildiğini anlatan Davutoğlu, "Biz geldiğimizde Bağ-Kur emeklilerinin maaşı 66 liraydı, şimdi 816 lira. SSK emeklisi 257 liradan bin 77 liraya... Her bir maaşı en az 4, bazı yerde 10 misline kadar artırdık. Bütün bunları halkımızın refahı için yapıyoruz. Eğer herhangi bir vatandaşımız evinde akşam kaygılıysa bize uyku haram olur" diye konuştu.

Davutoğlu, Bahçelievler AK Parti belediyeciliği ile tanışmadan önce hiçbir okulda kapalı spor salonu bulunmadığını kaydederek, şu anda 20 okulda kapalı spor salonu olduğunu ve her okulu spor salonuyla tanıştırdıklarını ifade etti.

- "Gençlerimize çok geniş istihdam alanları açacağız"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, pazar günü kurulan pazardan alışveriş yaptıklarını dile getirerek, "Size güzel bir haberimiz var. Kocasinan Spor Tesisi yapıyoruz. Onun altını otopark yapıyoruz. İnşallah o alanı da pazar günü pazarcılarımıza açacağız. Böylece halkımız rahat şartlarda alışverişini yapacak" dedi.

İlçenin aynı zamanda bir sağlık diyarı olduğunu, 350 yataklı bir hastane yaptıklarını ve burada bulunan İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni de yeniden rehabilite ettiklerini söyleyen Davutoğlu, "Bakın eksik bıraktıklarımı Sare Hanım fısıldıyor bana. Neden biliyor musunuz? Biz Bahçelievler'i sokak sokak takip ederiz, biliriz. İnşallah 7 tane de yüzme havuzu yapıyoruz Bahçelievler'in değişik yerlerine. Sadece Bahçelievler'i değil, İstanbul'un her yerini inşa etmek, ihya etmek boynumuzun borcudur. Aziz Bahçelievlerliler, komşularım, akrabalarım, baba dostlarım, bacılarım, peki bize 7 Haziran'da Bahçelievler'den bize güzel bir hediye verecek misiniz? Bağrınızdan çıktığımıza göre Bahçelievler'in rekor kırması lazım" diye konuştu.

Davutoğlu, gözünün Bahçelievler'in üzerinde olacağını dile getirerek, ilçenin bu sefer İstanbul'da gerçek bir rekor kıracağını vurguladı. Davutoğlu, mitingde bulunan gençlerin tezahüratları üzerine, "İnşallah seçim sonrasında da şimdiden kaleme aldığımız hükümet programıyla gençlerimize çok geniş istihdam alanları açacağız" ifadelerini kullandı.

- "Baskılar karşısında elif gibi duran dimdik AK Parti kadroları var"

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin yükselişi karşısında tuzak kuranlar olduğunu belirterek, "CHP, HDP, MHP hepsi el ele verip engellemeye çalışıyorlar. Bakıyorsunuz CHP diyor ki 'HDP barajı geçerse iyi olur'. HDP diyor ki 'CHP ile koalisyon yapabiliriz'. MHP diyor ki 'HDP barajı geçse bizim için problem yok'. Bunların hepsi birbirinin ikiz kardeşi" diye konuştu.

Bu üç partinin yanında bir de üç paralel örgüt olduğunu aktaran Davutoğlu, "Pensilvanya örgütü var hepsine destek veriyor. Kandil var. PKK, HDP için Doğu'da, Güneydoğu'da kardeşlerimize baskı yapıyor. Sonra DHKP/C var. CHP onların solistini Hatay'da birinci sıra adayı yaptı. Şimdi bu altılı çeteye, bu şer ittifakına dur diyecek miyiz? Bizi engellemeye çalışıyorlar. AK Parti'yi durdurmaya çalışıyorlar. Onlar bizi engelleyebilir mi? Millet aşkıyla yola çıkanlar durdurulabilir mi?" ifadelerini kullandı.

İktidara geldikleri 2002'den bu yana AK Parti'nin hep durdurulmaya çalışıldığını vurgulayan Davutoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"27 Nisan'da, 2007'de e-muhtıra verdiler. Bizi durdurabildiler mi? Çünkü daha önce 27 Mayıs'ta, 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta, milli iradeye sahip çıkan bilinçli bir kadro yoktu belki. Rahmetli Necmettin Erbakan Hocamıza ne kadar zulmettiler 28 Şubat'ta. Rahmetli Adnan Menderes'i idam sehpasına götürdüler. Ama şimdi bütün bu baskılar karşısında elif gibi duran dimdik AK Parti kadroları var. Darbecilere, vesayetçilere karşı dimdik ayakta duracak mıyız? Bütün bu tuzakların karşısında gür bir sesle milli iradeyi haykıracak mıyız? Bahçelievler'in bağrından başbakan çıkar, doğru. O 70'li yılların çamurlu yollarından yetiştik biz. Ama peki? O başbakana Bahçelievler sahip çıkar mı? Bahçelievler rekor kırar mı? O başbakana Bahçelievler 7 Haziran akşamı güzel bir hediye gönderir mi? Söz mü? Rekor bekliyorum Bahçelievler'den."

- Notlar

Bahçelievler'deki miting alanına "Bahçelievler'in bağrından başbakan, gönlünden ve sadakatinden cumhurbaşkanı çıkar", "Bosna'dan Nahçıvan'a, Kafkasya'dan Umman'a cihan devleti yolunda" pankartları asıldı.

Bu arada, meydanın bir bölümünde "Hoşgeldin Bilge Adam" harflerinin yer aldığı tişörtler giyildi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu meşaleler ve sloganlarla karşılanırken, meydanın birçok yerine AK Parti flamaları ve Davutoğlu'nun posterleri asıldı.

Konuşmasının ardından halkı selamlayan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'yla vatandaşlara karanfil attı. Davutoğlu'na burada AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti genel başkan yardımcıları Ekrem Erdem, Mustafa Şentop, Mehmet Muş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

feraset

AK PARTİ'YE ULUSTAR ARASI GÜÇLER MHP ARACILIĞLA BİR DARBE VURACAĞA BENZİYOR. TIPKI ÖCALANI PAKET EDİP TESLİM EDEREK ECEVİT'İ İKTİDAR ETTİKLERİ GİBİ; MHP'NİN BU TEKLİFİNİ FORMALİTE BİR SİLAH BIRAKMA ANLAŞMASI VE HDP UZLAŞMASI SÜSÜYLE AK PARTİ DEVRE DIŞI BIRAKILIP BAYPAS ETTİRİLEREK YILLARDIR SİYASİ HAYATIMIZA MAL OLSADA (NİTEKİM OLDU) BU SÜRECİ ÇÖZECEĞİZ DEYİP FEDAKALIĞI HİÇE SAYILIP KAYMAĞI BAŞKALARINA KALCAK VE İKİ PARTİ BİR SONRAKİ SEÇİMDE ÇOK GÜÇLENECEK VE AKPARTİ ÜZERİNDEN İSLAMİ KESİMİN KAZNIMLARI HEBA EDİLECEK.....BAKALIM GÖRELİM.. BU BÜYÜK OYUNU AKP'LİLER GÖRMELİ.................

Görüş Bildir Bizimle Paylaş