DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Edirne mitingi

AK Parti'nin Edirne mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-04 18:35:54
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP'nin ülkenin belli bir bölgesine hiç gitmediğini, MHP'nin Sivas'ın ötesine geçtiğinin görülmediğini, HDP'nin ise derdinin başka olduğunu belirterek, "Gerçek cumhuriyetçi, milliyetçi, demokrasi yanlısı olanlar Türkiye'nin her köşesine gidebilenlerdir" dedi.

Davutoğlu, partisinin İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde, "Rumeli'deki ebedi ve ezeli başkent" olarak nitelendirdiği Edirne'yi selamlayarak konuşmasına başladı.

Kentin ilçeleri ile Batı Trakya'yı, Saraybosna'yı selamlayan Başbakan Davutoğu, "Bir kez başkent olan hep başkenttir, Edirne bizim hep başkentimiz olmuştur, hep başkentimiz kalacaktır" diye konuştu. Edirne'yi "mukaddes bir şehir' olarak nitelendiren Davutoğlu, kentin tarihi mirasını Edirnelilerin taşıdığını söyledi.

Geçmişte İstanbul'da yoğun programı dolayısıyla ne zaman ruhu hafif daralsa, "bir güzel eser görmek ve Rumeli havası almak için" Edirne'ye geldiğini ifade eden Davutoğlu, gösterilen ilgiden dolayı alandakilere teşekkür etti.

Seçim kampanyası kapsamında partisinin şehirlerdeki 75. mitingini Edirne'de gerçekleştirdiğini bildiren Davutoğlu, "Bir serhattan diğer serhada vatanı birleştirdik, bütünleştirdik" dedi. Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Buraya gelip cumhuriyetçilik yapanlar, cumhuriyetimizden bahsedenler, adında cumhuriyet olan CHP, ülkenin belli bir bölgesine hiç gitmedi. Bazı şehirlerde hiç yok. Geçen dönem 33 vilayette CHP'nin milletvekili yoktu. MHP, milliyetçilik yapar ama Sivas'ın ötesine geçtiği görülmedi. Geçtiğimiz dönem 45 vilayette milletvekili yok. Zaten HDP'yi bir kenara koyun, onun derdi başka. Gerçek cumhuriyetçi, milliyetçi, demokrasi yanlısı olanlar Türkiye'nin her köşesine gidebilenlerdir" ifadelerini kullandı.

- "Pazar günü Türkiye'nin kader seçimi yapılacak"

Alandakilere, "Türkiye'nin her köşesine giden parti kim, Hakkari'de de Edirne'de de bu al bayrağı dalgalandıran kim" diye soran Davutoğlu, "AK Parti" karşılığını alması üzerine, "İşte ölçü budur. Size gelip burada ahkam kesenlere önce bunu soracaksınız. Diyeceksiniz ki 786 bin kilometrekarelik vatan toprağında bulundun mu? 78 milyonu bağrınıza bastınız mı? İşte ispat burada, bu mitinglerde" diye konuştu.

Zor olduğunu bilerek, belki bir takım riskleri de alarak "81 vilayete gidecek, vatandaşlarımızla buluşacağız" dediğini belirten Davutoğlu, cumartesi günü Konya'da yapılacak mitingle 81 şehirde miting programını tamamlayacaklarını bildirdi. Başbakan Davutoğlu, "Sonra halkımızın huzuruna gideceğiz ve pazar günü Türkiye'nin kader seçimi yapılacak" dedi.

Davutoğlu, Türkiye'nin AK Parti iktidarlarından önce IMF kapısında borç dilendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"IMF'ye muhtaç halde miydik? Başbakan Yardımcısı kimdi? Bahçeli. O döneme kadar sorumluluk görevi alan DSP hangi partiyle beraberdi? CHP çizgisi içinde. Bütün bu partilerin o kötü mirasta rolü vardı. Bu aziz millet, Edirne muhasarasının yiğit torunları, o zaman Edirne'yi savunan ecdat elindeki son mermiye kadar savundu, ağaç kabukları yedi ama hiç kimseye boyun eğmedi, eğmeyecek. Ama biz 2002'de bir tank, piyade tüfeği alabilmek için başka milletlerden hibe istiyorduk, hibe dileniyorduk tabiri caizse. Tank aldıktan sonra da İsrail'e tamirata gönderiyorduk, onu bile yapamıyorduk. Öyle bir duruma düşmüştü ki devlet, o zaman dışişleri bakanlığındaki bazı diplomatlar bana anlatırdı, 'Elimizde ödenek olmadığı için başbakanın yurtdışı seyahat raporlarını kendi paramızla dışarıda fotokopi çektiriyorduk' diye. Allah aşkına Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nu bu duruma düşürmek reva mı? 2002'de bu mirası aldıktan sonra, kurucu genel başkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığından sonra, işte 13 yıl içinde Türkiye IMF'ye borcunu ödedi mi? Şimdi herhangi, bırakın namerdi merde dahi muhtaç mıyız? Bunu kim yaptı."

Alandakiler bunun üzerine "AK Parti" yanıtını verdi.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş