DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Ankara'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin Ankara'daki ilçe mitingleri

01.06.2015 19:42:08
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçime 6 gün kaldığını, safların netleşmeye başladığını belirterek, "Bir baktınız ana muhalefet partisi, bir taraftan DHKP-C ile bir taraftan paralelle işbirliği yapmaya başladı. Kılıçdaroğlu ve CHP, HDP ile perde gerisinden görüşüyor. Bakıyorsunuz MHP ile HDP paslaşıyor ve bunların arkasında da paralel çete, bütün bunları organize etmeye çalışıyor" dedi.

Yenimahalle'de partisince düzenlenen mitingde konuşan Davutoğlu, bugün Kırıkkale'de 73. mitingini yaptığını belirterek, 7 Haziran'a kadar tüm illeri tamamlayacağını söyledi.

Herhangi bir güçlük karşısında şimdiye kadar eğilmediklerini, uluslararası çetelerin, kendilerini hedef tahtasına koyduğunu, orada da eğilmediklerini ifade eden Davutoğlu, "Allah karşısında eğiliriz, başka da hiç kimsenin, hiçbir otoritenin karşısında eğilmeyiz" diye konuştu.

Yenimahalle'de gördüğü coşkuyu, muhalefet liderlerinin büyük illerde bile görmediğini dile getiren Davutoğlu, "Bizim bir ilçe mitingimizi toplayamazlar" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçime 6 gün kaldığını, safların netleşmeye başladığını belirterek, şöyle konuştu:

"Bir baktınız ana muhalefet partisi, bir taraftan DHKP-C ile bir taraftan paralelle işbirliği yapmaya başladı. Kılıçdaroğlu ve CHP, HDP ile perde gerisinden görüşüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı, 'HDP barajı aşarsa bundan memnun oluruz' diyor. Bakıyorsunuz MHP ile HDP paslaşıyor ve bunların arkasında da paralel çete, bütün bunları organize etmeye çalışıyor. Bugün çok ilginç, paralel çetenin sözcüsü Zaman gazetesinde HDP manşette. KCK davası nedeniyle geçmişte neler yaşandığını biliyoruz ama HDP ile şimdi paralel aynı cephede. Yanlarında CHP ve MHP. Ayrıca Kandil'den tehdit savuran mülakatları da bir başka ulusalcı gazete yazıyor. Size, bize, AK Parti'ye oy verenlere 'bidon kafalılar' diye saldıran bir ulusalcı, güya Cumhuriyetçi bir köşe yazarı, HDP'ye, bölücü bir anlayışı temsil edenlere oy istiyor. Hepsi yan yana geldi. Bütün dertleri AK Parti ile yükselen yeni Türkiye'yi durdurmak."

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin artık kendi uçağını, kendi gemisini, kendi otomobilini yaptığını belirterek, "Dün de ilan ettim, bundan sonra öksüz ve yetim her çocuğa ayda 100 lira nakdi yardım başlatıyoruz. Bu memlekette hiçbir öksüzün, hiçbir yetimin başı eğik olmayacak" ifadelerini kullandı.

-"Pensilvanya'ya vurduğumuzda sesi CHP, MHP ve HDP'den geliyor"

Türkiye'nin birçok iline ziyaretler yaptıklarını ve selamlarını getirdiklerini anlatan Davutoğlu, "73 vilayete giden başka bir parti ya da başka bir genel başkan var mı?" diye sordu. Davutoğlu, "Bahçeli, milliyetçi nutuklar atıyor. O, 81 vilayete gidebilir mi? Kılıçdaroğlu, küçük topluluklarla belli bölgelerde dolaşıyor" dedi.

Diğer siyasi parti liderlerinin hayal kurduğu şeyleri AK Parti'nin hayata geçirdiğinin altını çizen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Şimdi, bugün Kars'ta 'Et ve Süt Kurumu kuracağız' demiş, Et Balık Kurumu yerine. Düşünebiliyor musunuz, kağıdı verenler de yanlış veriyor. Biz, Et ve Süt Kurumu'nu zaten kurduk, yıllar oldu, yıllar. Bu adam, uyuyor. Bir uyanıyor, bir kağıt veriyorlar eline, onu okuyor ve proje zannediyor. Proje diye getirdiği bizim 15 yıldır uyguladığımız Türkiye Merkez Ülke Projesi. Şimdi, kendi başına karar alamayan, oy kullanacağı sandığı bulamayan birine emanet tevdi edilir mi? Fark, burada. Biz, 2023'e doğru yürürken, onlar hayallerle uğraşıyor. Dünyanın en büyük havalimanının İstanbul'da yapıyoruz, dünyanın en uzun kuleli asma köprüsünü İstanbul'da yapıyoruz, dünyanın ilk üç katlı tünelini İstanbul'da yapıyoruz, dünyanın en geniş açıklığına sahip köprüsünü Çanakkale'de yapıyoruz, dünyanın en uzun çift tüplü tünelini yapıyoruz."

Vatandaşlardan gelen "Vur, vur inlesin. Pensilvanya dinlesin" sloganları üzerine Davutoğlu, "Biz, Pensilvanya'ya vurduğumuzda sesi CHP'den geliyor, onlar savunuyor. MHP'den geliyor, onlar savunuyor. HDP'den geliyor, onlar savunuyor" diye konuştu.

Davutoğlu, Ankara'ya Gerede'den içme suyu getirirken, dünyanın en uzun içme suyu hattının kurulmuş olacağını ifade ederek, "Biz, dünya ile yarışıyoruz, onlar hayalleriyle, kumpaslarıyla yarışıyorlar" dedi.

Yenimahalle'ye yapılan yatırımları anlatan Davutoğlu, ilçeye sporcu merkezi ile kütüphane ve gençlik merkezleri açacaklarını belirtti.

Yenimahalle'nin bu dönem AK Parti belediyeciliğine hasret olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, ancak Yenimahallelileri hiç unutmadıklarını, merkezi yönetim ve Ankara Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla ilçeye her türlü hizmeti vereceklerini bildirdi.

Davutoğlu, "Yeter ki 7 Haziran'da bize güçlü bir sesle destek verin. 7 Haziran'da Türkiye'de kaos senaryosu kuranlara fırsat vermeyin. Onlar bir takım küçük oyunlar içindeyken ben Diyarbakır'da 10 temel meseleyi ilan ettim" sözlerini sartfetti.

Partisinin iktidar olması halinde hayata geçireceği ilk 10 madde hakkında bilgi veren Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir, sivil anayasa, 12 Eylül döneminin anayasasının defterini kapatacağız, başkanlık sistemi de dahil bütün unsurlarıyla yeni bir sivil anayasa için harekete geçeceğiz. İki milli birliği beraberliği tahkim etmek için çözüm sürecini hedefine ulaştıracağız. Üç, her toplum kesimiyle, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden yepyeni diyalog kanallarını açacağız. Dört, Türkiye'nin ekonomik yeniden yapısal dönüşümü için 25 öncelikli dönüşüm programını her alanda uygulayacağız. Beş, büyük bir istihdam paketi ve hamlesiyle gençlerimize yeni iş alanları açacağız. Altı, başta emeklilerimiz olmak üzere, taşeron ve sosyal kesimlerin bütün meselelerini birer birer çözeceğiz. Yedi, bürokrasiyi, bu paralel çetenin yıprattığı bürokrasiyi ehliyet ve liyakat esasları üzerinden yeniden tanzim edeceğiz. Sekiz, 'üç Y' ile yola çıkan AK Parti olarak yolsuzluklara, yasak ve yoksulluğa karşı açtığımız mücadelenin devamı olarak şeffaflık yasası çıkaracağız. Dokuz, yargı reformu yapacağız. Ve nihayet başta Ankara olmak üzere bütün şehirlerimizi tarihi dokusuyla birlikte çağdaş şehirler haline getirme çabasını sürdüreceğiz."

- Etimesgut mitingi

Başbakan Davutoğlu, Yenimahalle mitinginin ardından Etimesgut'a geçti.

Burada da vatandaşlara hitap eden Davutoğlu, "Buradan geçen banliyö hattını raylı sistem haline getiriyoruz, metroya bağlıyoruz. Trafik sıkışıklığını gidermek için İstasyon Caddesinin alt tarafında üç şeritli yeni bir yol yapıp bütün trafik sıkışıklıklarını gidereceğiz" dedi.

Etimesgut'ta 250 yataklı yeni bir hastane inşa ettiklerini anlatan Davutoğlu, Ankara'yı Türkiye'nin her yerine bağlayan hızlı demir yollarını yaptıklarını söyledi.

Yeni Türkiye'yi inşa yolunda yeni hamlelerle yola çıktıklarını vurgulayan Davutoğlu, ilk hükümet programının ana unsurlarını açıkladığını kaydetti.

7 Haziran'da emaneti aldıklarında bir an dahi düşünmeden, hesap yapmaya ihtiyaç hissetmeden 8 Haziran sabahı "nerede kalmıştık" deyip yollarına devam edeceklerini dile getiren Davutoğlu, "Birileri, özellikle HDP Eşbaşkanı bir takım tezgahlar, tuzaklar, hesaplar içinde olabilirler. Şimdiden uyarıyoruz. Birileri barajı aştık, aşmadık tartışması, diğerleri kendi küçük hesaplarıyla Türkiye'yi 7 Haziran'da krize sokmak, şimdi uyguladıkları baskıları uygulamak isterlerse bilsinler ki karşılarında kamu düzenini koruyacak iradeye sahip Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti Devletini bulurlar" diye konuştu.

-Notlar

Davutoğlu'na Ankara'nın ilçelerindeki mitinglerine geçerken yol boyunca vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundu.

Miting alanları AK Parti flamalarıyla süslendi. Alana bakan binalarda "Ankara'nın kararı büyümenin devamı", "Yeni Türkiye güçlü gelecek Yenimahalle/Etimesgut seninle yürüyecek hoşgeldin Hocam" pankartları yer aldı.

Davutoğlu'nun parti otobüsü üzerindeki konuşmaları zaman zaman "Onlar konuşur AK Parti yapar", "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Kemal pabucu yarım çık dışarıya oynayalım", "Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin" sloganlarıyla kesildi.

Mitinglerde Davutoğlu'na, Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan'ın yanı sıra partisinin Ankara milletvekili adayları da eşlik etti.

Davutoğlu konuşmalarının sonunda alandakilere otobüsün üzerinden karanfil dağıttı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş