DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Ankara'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin Ankara'daki ilçe mitingleri

01.06.2015 17:53:42
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "CHP'nin yayın organı gibi olan Cumhuriyet gazetesi, Kandil'den bize tehdit mülakatları yapıyor. Kandil'den mülakatlarla bizi tehdit ediyor. DHKP-C, HDP'ye destek veriyor. Bunlar Siirt'te, Erzurum'da, Van'da bizim adaylarımıza saldırıyorlar. Bunlar bizi daha tanımamışlar. Biz tehdide boyun eğer miyiz? Biz teröre şiddete taviz verir miyiz?" dedi.

Partisince, Keçiören'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Davutoğlu, hiçbir partinin, büyük bir miting yaptıktan iki gün sonra her ilçede coşkulu bir kalabalığı toplayamayacağını, bunun da AK Parti'nin farkı olduğunu ifade etti.

Milletin her zaman AK Parti ile ayakta olduğunu belirten Davutoğlu, "Keçiörenliler, 7 Haziran'a doğru giderken, ayakta mıyız? Dimdik miyiz? Bu milletin karşısında tuzak kuranlara birer birer ders verecek miyiz?" sorularına da kalabalıktan "Evet" karşılığını aldı.

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin her köşesinden Ankara'ya selam getirdiğini, bugün 72'nci il mitingini Kırıkkale'de gerçekleştirdiklerini ve 81 ilde miting yapan tek parti olacaklarını söyledi.

"Ankara'ya kapanıp, Ankara'da siyaset yapanlar var. Ankara'dan milliyetçilik taslayanlar var" diyen Davutoğlu, Türkiye'nin her yerinde al bayrağı, ak bayrağı dalgalandıran tek partinin AK Parti olduğunu vurguladı.

Davutoğlu, "Bunların bir kısmı İç Anadolu'da konuşur, bir kısmı sahillerde, bir kısmı da Güneydoğu'da halka baskı yapar. Ama biz hiçbir baskıdan yılmadan hiçbir tehdide boyun eğmeden bütün Türkiye'de al bayrağı dalgalandırırız" diye konuştu.

- "Milli otomobilin prototipi ağustos ayında üretimde"

Türkiye'de 12 yıl içinde büyük hamleler yaptıklarını anlatan Davutoğlu, yatırımlara ilişkin bilgi verdi.

Türkiye'nin kendi milli tüfeğini, helikopterini, füze sistemlerini üretir hale geldiğini dile getiren Başbakan Davutoğlu, ağustos ayında ilk milli otomobilin prototip üretimine başlanacağını bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, 2020'de seri üretimle yüzde 100 Türk yapımı mili otomobilin Türkiye topraklarında seyir halinde olacağını açıkladı.

Türkiye'nin en büyük hastane komplekslerini yaptıklarını anlatan Davutoğlu, Keçiören- Etlik'e yapılacak hastaneye ilişkin de bilgi verdi.

Davutoğlu, Keçiören-Kızılay metro hattının bu sene içinde biteceğini ve Keçiörenliler'in hizmetine sunulacağını belirtti.

Hükümet programını yazmaya başladıklarını dile getiren Davutoğlu, " İnşallah önümüzdeki dönem içinde görev alır almaz yeni anayasa için harekete geçeceğiz. İçinde başkanlık sistemi de dahil, 12 Eylül Anayasası'na son verip yeni anayasayı yazacağız inşallah" ifadelerini kullandı.

Milli birlik, beraberlik ve kardeşlik projesini hayata geçireceklerini, yeni bir toplumsal barış için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getiren Davutoğlu, emeklilere ve taşeron işçilere yönelik çalışmaları anlattı.

- "Çanak çömlek çaldılar, bizi durdurabildiler mi?"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin, projelerle milletin geleceği için çaba sarfederken CHP, HDP, MHP'nin perde gerisinde bir araya gelip, AK Parti'yi engellemeye çalıştıklarını söyledi.

"AK Parti engellenebilir mi? Bizim genel başkanımızı, 2002'de engelleyebildiler mi? 2007'de e-muhtıra vermeye kalktılar, bizi durdurabildiler mi? 2008'de partimizi kapatmaya kalktılar, bizi kapatabildiler mi? Milletimizin gönlü açılışmış, bizi engelleyebilirler mi? Gezi provokasyonları yaptılar, çanak çömlek çaldılar, ortalıkta talan, kaos çıkartmaya çalıştılar, bizi durdurabildiler mi?" diye soran Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

" 17-25 Aralık'ta da paralel çeteyi alana saldılar. O paralel çeteye haddini bildirdik mi? Şimdi aynı çete HDP, MHP, CHP ile iş tutuyor. Bugün o paralel çetenin yayın organı Zaman, HDP'yi manşet yapmış. Aynı şekilde CHP'nin yayın organı gibi olan Cumhuriyet gazetesi Kandil'den bize tehdit mülakatları yapıyor. Kandil'den mülakatlarla bizi tehdit ediyor. DHKP-C, HDP'ye destek veriyor. Bunlar Siirt'te, Erzurum'da, Van'da bizim adaylarımıza saldırıyorlar. Bunlar bizi daha tanımamışlar. Biz tehdide boyun eğer miyiz? Biz teröre, şiddete taviz verir miyiz? Biz milli birliği tehdit edenin karşısında boyun eğer miyiz? Biz bu tuzak kuranların tuzağını başına çalar mıyız? Onların tuzaklarını kendi başlarına çevirir miyiz?

Onların arkasında uluslararası lobiler var. HDP eş başkanı aşırı, radikal Ermeni örgütlerle görüşüp, 'Türkler soykırım yaptı' diyor. Onların arkasında birtakım uluslararası çevreler var. Biz bu çevrelere boyun eğer miyiz? Bizim arkamızda kimi var? Allah var, millet var. Bize Allah, bize millet yeter."

- "Allah, bu tekbirleri, Başkentimizin semasından hiç eksik etmesin"

Mitinge katılan vatandaşların tekbir getirmesi üzerine "Allah, bu tekbirleri, Başkentimizin semasından hiç eksik etmesin" diyen Davutoğlu, "Tek parti döneminde bu tekbirleri yasaklamışlardı. Şimdi de HDP Eş Başkanı, 'Allah, Kürtçe bilmiyor mu?' diyor. Bunlara hadlerini bildirecek miyiz?" diye konuştu.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Mavi Marmara şehitlerini unutup, 'Bizim İsrail'de niye büyükelçiliğimiz yok?' diye soran Kılıçdaroğlu'na haddini bildirecek miyiz? Dev uyandı, artık diz çökmez diyecek miyiz? Elif gibi duracak mıyız? Bugün, sadece bu meydanda değil, buraya gelirken yolun her iki kanadında bize sevgi gösterileri yapan, bize büyük bir muhabbet gösteren Keçiörenliler'e teşekkür ediyorum. Bu devi herhangi bir şekilde kimse tekrar diz çöktürtemeyecek. Bu mübarek günde hep beraber Rabbimiz'e yalvaralım."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş