DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Ankara'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin Ankara'daki ilçe mitingleri

7 Yıl Önce
2015-06-01 17:19:30
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "13 yıllık birikimimiz, Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde başlayan bu büyük birikimimizin istikrarla 2023'e yürümesi lazım" dedi

Partisince, Elmadağ Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Davutoğlu, Türkiye'nin büyük bir dönüşüm yaşadığına dikkati çekti.

Davutoğlu, "13 yıllık birikimimiz, Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde başlayan bu büyük birikimimizin istikrarla 2023'e yürümesi lazım. Onun için, bu 12 yılda yapılan tüm hizmetleri kim yaptı? Onlar konuşur, AK Parti yapar" şeklinde konuştu.

Meydandakilere "Elmadağ'a doğalgazı kim getirdi? Elmadağ viyadüğünü kim yaptı?" diye soran Davutoğlu, "AK Parti" cevabını aldı.

Elmadağ'ın 2009'dan bu yana belediyecilikte büyük hizmetler gördüğünü vurgulayan Başbakan Davutoğlu, "İkinci yarı başlıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde de doğru karar, istikrar. Doğru karar, AK Parti. İnşallah, 7 Haziran'da bu emaneti tekrar devralınca daha önce ilçede yaptığımız tüm çalışmalar en büyük hızla devam edecek" ifadelerini kullandı.

- "Ankara'da yeni bir destan yazmaya var mısınız?"

Elmadağ'da kentsel dönüşüm projelerinin halka layık şekilde tamamlanacağını anlatan Davutoğlu, Yenice'de, Yenidoğan'da ve Yenipınar'da başlayan kentsel dönüşüm projelerine Hasanoğlan'ın da eklendiğini kaydetti.

Davutoğlu, Elmadağ-Mamak arası Samsun yolunun üç şeride çıkacağını ve ilçede 75 yataklı devlet hastanesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Elmadağ Kayak Tesisleri'ni ilçe sınırlarına dahil edeceklerini ve böylece Elmadağ'ın modern tesisleriyle Ankara'nın yükselen bir bölgesi olacağını anlatan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Ankara'yı, Türkiye'nin değil, tüm çevre bölgelerin merkezi kılmak için 7 Haziran'da en güçlü desteği vermeye var mısınız? 7 Haziran'da inşallah, Ankara'da bu tuzak kuranlara, karşımıza gelip bizi durdurmak isteyenlere 'Bu kutlu yolculuk durmaz' diye haykırmaya var mısınız? Bizimle yürümeye var mısınız? Büyük Türkiye kurmaya var mısınız? Yeni Türkiye'yi inşa etmeye var mısınız?"

Başbakan Davutoğlu, Elmadağ'ın her türlü sorununu yakından takip edeceklerini dile getirerek, "8 Haziran'da yeni bir güne doğmaya var mısınız? Ankara'da yeni bir destan yazmaya var mısınız? Elmadağ'da inşallah, AK Parti'ye en güçlü desteği vermeye var mısınız? Ankara'da, Elmadağ, ilçeler arasında birinci olsun, Ankara'ya ilk ziyareti Elmadağ'a yapacağım. Birinci olmaya var mısınız?" diye konuştu.

- Alltındağ mitingi

Daha sonra, partisince Altındağ'da düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Davutoğlu, AK Parti iktidara gelene kadar Altındağ tarihinin metruk kaldığını, Altındağ'ın Çinçin'in asayiş problemleriyle, Ulucanlar Cezaevi'yle anıldığını söyledi.

Hamamönü'nde yaptıkları çalışmalardan sonra Altındağ'ın tarihi kimliğine kavuştuğunu belirten Davutoğlu," Türkiye'de insanların mahkum edildiği, tek parti zihniyetinin insanları idam sehpasına götürdüğü Ulucanlar Hapishanesi"ni müzeye çevirdiklerini anlattı.

Davutoğlu, "Bir daha tek parti zulmü gibi bir zulmün bu memlekete gelmesine izin verir misiniz? 12 Eylül benzeri yönetimlerle özgürlüklerin kısıtlanmasına izin verir misiniz?" diye sordu.

AK Parti'nin, özgürlüklerin ve demokrasinin partisi olduğunu ifade eden Davutoğlu, 2002'den bu yana Türkiye'de milli iradeyi hakim kıldıklarını vurguladı.

Her seçim öncesi ve sonrası kendilerine kurulan bir çok tuzakla mücadele ettiklerini ama hiç bir zaman boyun eğmediklerinin altını çizen Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Bu kadar demokrasi kazanımlarından sonra Türkiye'yi tekrar 90'lı yıllara götürmek istiyorlar. Tekrar krizlere, koalisyonlara, kaosa götürmek istiyorlar. Üç parti bir araya gelmiş, arkasında da paralel çete, arkasında Kandil, DHKP-C, arkasında uluslararası lobiler. Bunlara izin verir misiniz? MHP-CHP-HDP ele ele vermişler, birbirlerine hiçbir şey söylemiyorlar, hepsi AK Parti'ye saldırıyor. Onları da paralel çete, Kandil ve DHKP-C destekliyor. Altındağlılar, Altındağ'ı ayağa kaldıran, kimliğini kazandıran AK Parti'ye destek verecek misiniz? Onların destekçileri, uluslarası, ulusal işbirlikçileri var bizim bir tek Allahımız, milletimiz var. AK Parti ile bu tuzakları bozmaya var mısın Altındağ?"

Başbakan Davutoğlu, eskiden Ankara'nın "Sıhhiye üstü, altı" diye ikiye ayrıldığını, Altındağ'da oturanların "ikinci sınıf Ankaralı" gibi görüldüğünü söyledi.

Davutoğlu, "Öyle hizmetler yaptık ki artık Ankara'da Sıhhiye altı, üstü kalmadı. Ankara bütün milletin başkenti oldu" dedi.

Ayrıcalıkları kaldırdıklarını, tapu sorunlarını çözdüklerini, 40 bin gecekonduyu yıkıp kentsel dönüşüm yaptıklarını anlatan Davutoğlu, alandakilerin "metro" tezahüratları üzerine, "Metro mu istiyorsunuz, tamam. Büyükşehir Belediye Başkanımla konuşacağım. Ankara'da metro olur da Sitelere gelmeden o metro biter mi? Metro gelecek, söz. Melih Beyle konuştum inşallah teleferik de gelecek" diye konuştu.

Siteler'de showroom yapacaklarını, Ar-Ge merkezleri kuracaklarını, Siteler'i en çağdaş imkanlara kavuşturacaklarını kaydeden Davutoğlu, emekçilerin merkezi Siteler'de huzur, bereket olmazsa Ankara'da da huzurun, bereketin olmayacağını vurguladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bütün bunların yürüyebilmesi için 7 Haziran'da çok güçlü bir AK Parti iktidarının devam etmesi gerektiğini belirterek, ekonomik bereketin devam etmesi, yeni anayasa, başkanlık sistemi dahil bütün yönetim sistemiyle ilgili vizyonu hayata geçirebilmek için 7 Haziran'da AK Parti'ye "evet" denilmesini istedi.

- Melih Gökçek'in konuşması

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'dan önce alandakilere seslenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Siteler'deki kalabalığın diğer partilerin mitinglerinden daha fazla olduğunu savundu.

"Ne kadar İngiliz, Amerikan gazetesi varsa hepsi Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti iktidarının, Ahmet Davutoğlu'nun gitmesini istiyor" diyen Gökçek, herkesten bunun nedenini düşünmelerini istedi.

Gökçek, "Onlar bu ülkenin yine 70 sente muhtaç hale gelmesini istiyor. Üst akıl dediğimiz bu uluslararası akıl kalktı ana taşeron olarak Paralel Yapı'yı seçti. Paralel yapı MHP, CHP ve HDP'yi tabiri caizse teslim aldı. Bir karar aldılar, dediler ki 'AK Parti iktidarı gidecek üçlü koalisyon gelecek" ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Paralel yapı, şu anda MHP'nin listelerine 11 milletvekili adayı koydu" dedi.

Melih Gökçek, konuşmasının sonuna doğru alandakilerin "metro" sloganları üzerine, "Onu patrondan isteyelim" karşılığını verdi. Kalabalıktan aynı sloganla Başbakan Davutoğlu'na da seslenmelerini isteyen Gökçek, "Ben de kendisine konuyu aktarırım ve bu metroyu koparalım. Şehri buralara kadar uzatalım" şeklinde konuştu.

-Notlar

Mitinglerde Başbakan Davutoğlu'nun konuşması sık sık "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi.

Meydanlardaki binalara "Ankara'nın kararı, büyümenin devamı", "Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor" pankartı, Türk bayrağı ve AK Parti flamaları asıldı.

Mitinglere, Başbakan Yardımcıları Ali Babacan, Yalçın Akdoğan ile AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ve AK Parti'nin Ankara milletvekili adayları da katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ibrahim

Gelenek atalarin ocagindaki külü değil közü almaktir.önce nebevi sünnet ne onu iyi anlamaliyiz.yaziyi tersinden okursak kuranin bir harfini degistiremeyenler rivayet kültürünün aciklarini iyi kullanip dinin ciddiyetine zarar vermislerdir.hadislerin kurana arzi şarttir.çünkü rasulullah kurana aykiri söz söylemez.hadislerdeki cerh ve tadil ölçülerini koyanlar da insandir.hadis peygamberimizden bize geldiği iddia edilen haberlerdir.tahlil edilmelidir vesselam..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş