DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'AK Parti meseleleri çözemedi...'

Sezai Karakoç, son makalesinde ülkenin genel gündemiyle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu...

30.05.2015 06:14:07

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı şair ve yazar Sezai Karakoç, Diriliş Işığı dergisinin son sayısındaki baş makalede AK Parti iktidarını eleştirdi. AK Parti'nin uzun süreli halk desteğine rağmen temel meselelerde elle tutulur bir ilerleme kaydetmediğini belirten Karakoç, "İslam dünyası ile gelinen nokta fecaattır. Türkiye'nin geleceği karanlık ve diğer ülkelerle çatışma tehlikesiyle karşı karşıya.” dedi.

İşte Sezai Karakoç'un o yazısından bir bölüm:

Karakoç, ‘Gerçek Durum ve Tek Umut' adlı yazıda şu tespitleri yaptı: “Adalet ve Kalkınma Partisi, çok partili düzene geçtiğimizden beri, en uzun iktidarda kalmış parti olmak açısından talihli bir partidir. Halkın oyuna ve iltifatına mazhar olmak açısından şikayete hakkı olmayan bir durumdadır. Buna karşılık iktidar, icraatlarını, propagandasını ustaca yapmakta olsa da, ülkenin temel, öteden beri süregelen sorunlarının geleceğimizi teminat altına alacak şekilde kökten çözüme kavuştuğuna dair, gözle görülür elle tutulur bir ilerleme ne yazık ki, gözlemlenememektedir.”

"ÜLKEMİZİN GELECEĞİ EN BÜYÜK HANDİKAPTIR"

Sezai Karakoç, iktidarın dış politikasını ise ‘fecaat' olarak değerlendirdi: “Dış politika İslam âlemine açılma başarısızlıkla sonuçlanmıştır, Mısır, Suriye ve Libya ile olan ekonomik ilişkiler dahil bütün bağlar kopmuş, bölgedeki bölünmeler ve parçalanmalar sonucunda, bazı ülkelerle birlikte bir tarafa savrulmuş olan ülke, diğer her bir İslam ülkesi gibi, geleceği karanlık ve diğer ülkelerle çatışma tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumdadır. Bu durum şüphesiz Batılı ve Doğulu büyük devletlerin İslam dünyasını parçalama, istila ve işgal emellerinden doğmaktadır. Ancak bunu önceden görüp diğer İslam ülkelerini uyarmak ve buna bir çare aramak, bunun için bir araya gelmek, birleştirmek gerekirken Batılılarla birlikte hareket etmek, onların çizgisinde yürümek, hep tabii olmak hiçbir zaman gerçek bir inisiyatif kullanamamak, ülkemizin geleceği için en büyük bir handikaptır.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

bilal

ama hoca meseleyi çözmek için üstündeki yüklerden ayagındaki prangalardan kurtulmak her daim topluca saldıran düşman karşısında tek başına birşeyler yapmak bile çok muazzam başarıdır.

enes

Vay be seçime 4 kala kendini İslamcı olarak pazarlayan kim varsa sahaya iniyor....kime karşı recep tayyip erdoğan a karşı yani yüzyılın haykırışını seslendiren adama karşı......

muzaffer

Ey akp aslina don ozune dön, milletin teveccuhunu bugune kadar hoyratca harcadin. Sayende Buyuk israil icin onundeki tum ulkeler bir bir parcalandi. Rahmetli Erbakan suudi arabistan İran Turkiye derdi parcalanacak hedef ulke siralamasinda, biz o gun bu adamlar zaten abd nin kuklasi niye parcalasin diyorduk ama bugun iran suudiarbistan birbirine girmis bombalar arabistanda dahi patlamaya baslamis durumda! Ya aklinizi basiniza alip milli gorus siyasetine donun yada ulke ile birlikte aci sonumuzu beklayin. Artik sizden umudum kalmadi lakin kendi

remzi önder

Akp,chp,mhp,saadet,bbp, partilerinin tabanları kuvayi milliyye şuuruyla tek cati altinda birlesip ; bir kac yillik ortak ic siyasetde ; diger islam ulkeleri halklarininda bizi izleyebilecek dolayli vasitalari onlarin yonetimlerinin midelerini de bulandirtmadan bir yonetimi ekonomik olarak sergilesek..daha sonra onlara yonelik aktif dış politikaya agirlik versek daha cok mumkun ve akilci olmazmi birleşmemiz..?!...

Edip Ergani

S. Karakoç kısaca diyor ki, zayıf,mazlum, mağdur halkları desteklemek senin neyine? Sen Batının kuklaları olan Sisi, Esed, Haftar gibi zalim muktedirler le işbirliği yap.

M

kendine faydasi olamamis, felaket tellalligi yapiyor. kardesim, koçum yegenim, bunlar güzel seyler degil, annen baban ögretmedimi sana? iftira, yalan uydurma , olani oldugundan daha iyi veya daha kötü göstermeler. bunlar selahattin kemal devletlerin isi. dinsizlerin isi. akilsizlarin isi. dinsize alet olanlarin isi. sen nesin?

enes

Şiir yazarak risk alınmıyor.sorunda çözülüyor. Ayrıca bu batının sorunların çözülme yolunda olduğunu gösteriyor....

cengiz

oturduğun yerden teori üretme kolay.benimde öyle tezlerim teorilerim var ki! bırak türkiyeyi dünya kurtulur.maalesef bu işler kütüphanelerde olmuyor.bir ömürde kaç defa halkla temas ettin. bırak halkı doğru dürüst insan içine çıkmadınız.şimdi geçmiş seçim üzeri konuşuyorsunuz.Allah için kalkın bir işin ucundan tutun ya.

sadık

Mısır,Suriye ve Libya politikalarında batıyla birlikte hareket etti iddaları karşısında (buna Tunus'u neden katmadığınızı anlamamakla birlikte)Esat ile birlikte olup ihvana karşı,Mübarekle birlikte olup ihvana karşı,Kaddafi ile birlikte olup ezilen libya halkına karşı mı olacaktık?Ki esat ile 6 ay çözüm için görüşme süreci yaşandı.Devrimden sonra Mısır ile ilişkiler sıklaştırıldı,Libya ile de.Şimdi kendimize soralım; bizim bir partimiz var ve biz tüm müslümanları bu parti etrafında birleştirememişken,dünya müslümanlarını bir araya getirmekten söz edersek gerçekçi olurmu Sezai Hocam.

Yahya

Bi sen eksiktin Donkişot.Demekki yazmak başka akıl ve idrak başkaymış.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş