DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

AK Parti Malatya Milletvekili Özhan:

AK Parti Malatya Milletvekili Özhan:

20.06.2015 16:45:38
AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, "Israrla AK Parti'ye tek başına iktidar muamelesi yapılmaya devam edilmesi bile aslında Türkiye'nin AK Parti'li ve AK Parti'siz ne anlama geldiğini idrak etmek için yeterli" dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanlığını ziyaret eden Özhan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özhan, seçim sonuçlarının bir koalisyonu mecbur ettiğini belirterek, "Bu mübarek ayın içerisinde bir taraftan da zor bir dönem yaşıyoruz. 7 Haziran seçimleri sonucunda çok cüzi bir şekilde de olsa milletimiz AK Parti'ye tek başına iktidar kurma gücünü vermedi. Çok az sayıda sandalye eksiğiyle seçim sonuçları bir koalisyonu şu anda mecbur etmiş durumda. Bu tabi beraberinde ilginç bir tabloyu da ortaya çıkardı. Hali hazırda 7 Haziran seçim sonuçlarının tam anlamıyla idrak edilmediği bir dönemi yaşıyoruz" diye konuştu.

AK Parti'ye tek başına iktidar muamelesi yapıldığını anlatan Özhan, şöyle devam etti:

"Israrla bütün oyuncular, bu işte paydaş olacak bütün unsurlar, piyasalar, medya, seçmen, hepsinden daha önemlisi siyasi partiler, 7 Haziran seçimlerinin gerçekten tam anlamıyla olduğunun farkında değil gibi gözüküyor. Israrla AK Parti'ye tek başına iktidar muamelesi yapılmaya devam edilmesi bile aslında Türkiye'nin AK Parti'li ve AK Parti'siz ne anlama geldiğini idrak etmek için yeterli. Bu elbette bizi sevindiriyor ama bir taraftan da realiteden kopuşu görmemiz açısından önemli bir meseleyi önümüze getiriyor. Çünkü eğer bu sürreal durum devam ederse müzakerelere geçtiğimizde, yani koalisyon kurmak için görüşmelere geçtiğimizde, öncelikli işlerden bir tanesi bu unsurlara, koalisyonun bir mecburiyet olduğunu anlatmakla geçecek gibi görünüyor."

Sürecin fazla geciktirilmeden hükümet kurma çalışmalarının başlaması gerektiğini vurgulayan Özhan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran seçimi sonrası "HDP ile dolaylı veya doğrudan içinde oldukları veya olmadıkları, kendilerinin desteklediği dolaylı veya doğrudan herhangi bir senaryoda beraber olamayacaklarını" söylediğini anımsattı.

Özhan, "Şimdi Meclis Başkanlığı seçimi var. Meclis Başkanlığı seçimi, bunun simülasyonu ve test edilmesi için çok basit bir tabloyu önümüze getirecek. Biz de hep beraber Sayın Bahçeli'nin ne kadar bu konuda samimi olduğunu ve sözlerinin arkasında ne kadar duracağını göreceğiz. Meclis Başkanlığı seçiminde HDP'li bir senaryonun içinde doğrudan veya dolaylı yer alıp almayacağını hep beraber test edip göreceğiz" dedi.

- "Meclis Başkanı'nın AK Parti'den seçilmesini ümit ediyoruz"

Meclis Başkanının açık ara önde olduğu için AK Parti'den seçilmesi temennisinde bulunan Özhan, şunları kaydetti:

"Bunların toplamasına göre 292 vekil var. Bizim de 258 vekilimiz var. AK Parti'nin 258'i birçok yönüyle 258'dir. Siyasal, coğrafi, sosyoloji, ekonomi politik sınıflar, toplamda dünya görüşü anlamında, iyi kötü, gerçekten büyük bir vasatı temsil eder. 292'i de çok az yönüyle 292'dir. Ne siyasal coğrafya anlamında komşudur birbirlerine ne sosyolojik olarak birbirlerini anlayabilecek unsurlardır, ne de dünya görüşü anlamında bırakın birbirini anlamayı tam teşekküllü bir cümbüşten bahsederiz. Dolayısıyla 258, 258'dir ama 292 çok nadiren 292 olabilir. Bunun da manzaralarını sadece son 15 günde fazlasıyla görmüş olduk. İnşallah biz ümit ediyoruz, öncelikle Meclis Başkanlığı seçimini suhuletle atlatırız. Tabi ki açık ara birinci olduğundan dolayı AK Parti'den seçilmesini ümit ediyoruz. Ardından da koalisyon görüşmelerine geçip bir an evvel Türkiye'deki hükümet krizini bitirip bir koalisyon formülüyle yolumuza devam etmek istiyoruz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman er

olacagı oydu zaten kefere öyle olması için ha bire müslümanları sıkıştırıyordu bizde bunların sinagoklarını ortak kullanma eylemi yapsak olmazmı bal gibi olur allah kardeşlerimize yardımcı olsun amin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan