DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'li isimden Gül'e sert eleştiri

AK Parti'li Şamil Tayyar, canlı yayında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için sert sözler sarf etti...

25.06.2015 00:49:12

AK Parti'li Şamil Tayyar, katıldığı bir TV programında 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için sert eleştirilerde bulundu. Gül'e yönelik, "Demirel kötü bir final yaptı. Eğer Sayın Gül, siyasi mirasına ihanet ederse sonu Demirel gibi olur" ifadelerini kullanan Tayyar ardından da "Gerekirse torun sevsin" dedi.

Zaman zaman yaptığı sert çıkışlarla gündeme gelen AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın gündeminde bu kez 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül vardı. Televizyonda katıldığı canlı yayında Gül'e yönelik şok ifadeler kullanan Tayyar, "Bu parti sizi Dışişleri Bakanı yaptı, Başbakan yaptı, Cumhurbaşkanı yaptı. Daha ne yapsın?" dedi.

Tayyar, konuşmasında özetle şunları söyledi:

'MÜSAADE EDİN PARTİNİN ÖNÜNÜ AÇIN, TORUN SEVİN

- Süleyman Demirel kötü bir final yaptı. Aynı şey bugün... Sayın Gül partimizin kurucularından. Partimizin ilk Başbakanı, ilk cumhurbaşkanı. Çok önemli görevlerde bulundu. Bu parti sizi Dışişleri Bakanı yaptı, Başbakan yaptı, Cumhurbaşkanı yaptı. Daha ne yapacak ya? Daha ne yapsın? Siz de müsade edin, bu partinin önünü açın. İnsanlar gelsin size danışsın, elinizi öpsün. Siz de gençlere tecrübenizi aktarın. Bir genel başkan yardımcımız ‘Torun mu sevsin' dedi. Torun sevmek ayıp bir iş mi? Gerekirse torun sevsin.

'SİYASETÇİLERE EVİNDE ÖLME FIRSATI VERMELİYİZ'

- Bu herkes için geçerli. Rahmetli Necmettin Erbakan, o da bırakmadı. Kongreye elektrikli sandalyeyle çıktı. Sandalyesinde hayatını kaybetti. Rahmetli Ecevit de öyle. Son ana kadar koltuğu bırakmadı, yürüyemiyordu. Rahmetli Alparslan Türkeş aynı şekilde. Bizim, siyasetçilere evlerinde ölme fırsatı vermemiz gerekir. Siyaset, milletvekilliği vs. geçici bir kamu hizmetidir. Ölünceye kadar hak değildir.

'SİTEMİM VAR, KAYSERİ'DE BİR GÖRÜNSEYDİ KÖTÜ MÜ OLURDU'

- Sayın Gül'ün kendi ismi üzerinden siyasi spekülasyon yapılmasından rahatsızlık duyması gerekirdi. Sitemim var. Sitem dosta yapılır zaten. Sayın Cumhurbaşkanımızın ne kadar fedakârca ve özveriyle çalıştığını hepimiz gördük. Keşke Abdullah Bey şunu yapabilseydi... Eski cumhurbaşkanı olarak 3-5 yere gitseydi, insanlarla bir araya gelseydi kötü mü olurdu? Kayseri'de 2 milletvekili kaybettik, yüzde 52'ye düştü oyumuz. Kayseri'de iki görünseydi, Kayseri mitinginde görünseydi.... Ondan sonra çıkıyor yemek yediği bir milletvekili, ‘siyasete girebilir' falan diyor... Bu yanlış. Ak Parti'de bir genel başkanlık sorunu mu var? Niye biz başka isimler üzerinden senaryo üretiyoruz?

'AK PARTİ ERİDİKTEN SONRA GELSEN NE OLUR?'

- Seçimden önce kulislerde Sayın Gül'e yakınlığıyla bilinen bazı isimler şu havayı yaydı... Seçimde AK Parti büyük bir yenilgi alacak. Genel Başkan değişecek, kongre yapılacak. Sayın Gül de genel başkan olacak diye bir hesap yapıldı. Bu hesap tutmadı. Sayın Gül ise bu hesabın içinde doğrudan olmasa bile bu hesabı yapanların değirmenine tavrıyla su taşıdı. Daha özenli bir yol izleyebilirdi. Etrafındaki bazı eski bazı siyasetçilerin kafasını karıştırmasına izin vermemesi gerekir. AK Parti erirse, 20'ye 30'a düşerse sen gelsen ne olur? 

'AHMET SEVER'İN KİTABINA DUR DİYEBİLİRDİ'

- Ahmet Sever'in kitabına 'dur' diyebilirdi. Milletvekilleriyle iftar yaptı, milletvekillerinden biri 'siyasete dönebilir' dedi. Daha açıklama yapıp yalanlamadı.

'SONU DEMİREL GİBİ OLUR'

Biz yeni Türkiye'yi konuşurken Sayın Gül'ün ikbalini konuşuyoruz ya. Ne kadar zûl bir durumdur ya. 7 yıl bu ülkede Cumhurbaşkanlığı yaptı. Bizim hafızamızda önemli bir yeri var. Bakın Demirel örneğini verdim. Eğer Sayın Gül, şu ana kadar oluşturduğu siyasi mirasa ihanet ederse, sonu Demirel gibi olur. Çok açık söylüyorum.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

safa sade

Samil Tayyar Dogru söylemis az bile söylemis.Abdullah gülün Veda yemeginde yasananlarida unutmadik.Türkiyemizin böyle kaypak siyasetcilerle neler cektigi ortada degilmi?

abdulaziz sertkaya

bencede o kadar seçim oldu ak parti kurucusuyum diyorsun.ama destekleyen bir çalışma yok chp gül bize oy verebilir diyecek kadar.uzaklaşmış bir parti kurucusu garip değilmi.dava adamlığı nerede kaldı.partiyi dava edinseydi yerinde durmaman gerekmezmiydi.RTE durabildimi baktı işler istediği gitmiyor.bir omuz vereyim dedi herşeye rağmen.sıkıntıyı hissetmek hangisi acaba

METİN ÜNALDI

AĞZIN SAĞOLSUN ŞAMİL TAYYAR. GERÇEKLERİ TAKIR TAKIR ANLATTIN. SİZİN GİBİLER BU PARTİDEN EKSİK OLMASIN.

osman

dava damı lazım diyenler hangi dava*? siz gülden daha mı fazla dava adamısınız. hangi ihaleyi almanın hesabını yapıyorsunuz. sizin gibilerin mahhalmize uğradığı günden beri dini de unuttuk, sadakati de

Murat AKSOY

'Bize İngiliz adamı değil, DAVA adamı lazım! o kadar seçim oldu parti kurucusuyum diyorsun ama destekleyen tek bir çalışman yok CHP bile Gül bize oy verebilir diyecek kadar uzaklaşmış bir parti kurucusu garip değil mi.dava adamlığın nerede kaldı.partiyi dava edinseydin yerinde duramaman gerekmez miydi.RTE durabildi mi yerinde bir omuz vereyim dedi her şeye rağmen..sıkıntıyı hissetmek hangisi acaba?Gül'ün bence en büyük hatası;konuşması gereken yerde konuşmayıp susarak Erdoğan'a sahip çıkmadığı izlenimi vermektir, unutulmamalıdır ki yaptıklarımız kadar yapmadıklarımızdan da sorumluyuz.'

serhat

Kardeşim bu şamil tayyar neden iki de birde Sayın Gül' e saldırıyor anlamıyorum anlam veremiyorum.Partiye dönecek başbakan olacak söylentilerine yine bu isim başlamıştı cevap vermeye neden acep???????

Recai Özsoy

Abdullah Gülün bence en büyük hatası;konuşması gereken yerde konuşmayıp susarak R.T.Erdoğana sahip çıkmadığı izlenimi vermektir,unutulmamalıdırki yaptıklarımız kadar yapmadıklarımızdan da sorumluyuz.

HASAN

uzaklara gitmeye hiç gerek yok cumhurbaşkanlığından ayrılacağı günlerde eşi Hayrunnisa gül ün Ak partiyi can siperane savunan tüm gazetecileri kovmadımı? parelel ve yağdancılarına kucak açmadımı? bu millet safları oynayıp hokkabazlıkla milletin üç beş kuruşunu zekat fitret himmet diye cukka eden namertlere meydanı boş bırakmaz artık, bunun ismi Ahmet olur Mehmet olur, kimse safça konuşmuyor memlekette basıncımı kalmamıştı Ahmet sever gibi birini ısrarla yanında tuttu? fehmi koru yetmezmiydi? neyse aziz müberak gün...

safa sade

Yorum yazan arkadas cokda güzel söylemis bu millet ingiliz anahtarlarindan cok cekti.

m.osmanoğlu

Bize İngiliz adamı değil, DAVA adamı lazım

Görüş Bildir Bizimle Paylaş