DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

03.06.2015 18:55:09
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Devleti ele geçirmiş bir avuç imtiyazlı adamın askere, polise ve yargıya yaslanarak, bu ülkeye nasıl zulmettiğini gördünüz" dedi.

Ünal, Afşin Belediyesi tarafından yapılan Aktif Yaşam Merkezi ve Emekliler Lokali'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, merkezin Afşinli vatandaşlar için hazırlanan güzel bir mekan olduğunu belirtti.

Emeklileri, "Türkiye'nin her durumuna şahitlik eden insanlar" olarak değerlendiren Mahir Ünal, birçok kişinin Adnan Menderes'in idam edilişini, 12 Mart muhtırasını, 1980 darbesini ve 28 Şubat'ı görüp, yaşadığını söyledi.

Aynı zamanda milletin iradesinin sandıkta nasıl çalındığını ve milletin oyuyla seçilen kişilerinin nasıl perişan edildiğine şahit olunduğunu da vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

"Devleti ele geçirmiş bir avuç imtiyazlı adamın askere, polise ve yargıya yaslanarak, bu ülkeye nasıl zulmettiğini gördünüz. Bunca zaman içinde bir çok şeye şahit oldunuz. Kur'an'ın yasaklandığı, ezanın Türkçe okutulduğu, dinden, diyanetten yasak olduğu günlerde yaşadınız. 2001'e kadar bu zihniyet, insanları 'modern, çağdaş ve aydın' diye tanımladılar. Kendi tanımladıkları gibi olmayanlara 'yobaz, gerici' dediler. Sınıflara ayırmaya çalıştıkları insanların tek bir suçu vardı, o da kendileri gibi ve inandıkları gibi yaşamak. Bu toprağın kaderine, medeniyetine ve inancına ait uygun yaşamak oldu tek suçları. Bunların hepsine şahit oldunuz."

Milletin içinden çıkmış evlatlarının 13 yıldan bu yana neler yaptığının da görüldüğünü ifade eden Mahir Ünal, şu anda içeride ve dışarıda işbirliği ve koalisyonlar yapanların, içlerinde yıllarca "cemaat görünümü" altında yaşamış bu oluşumların gerçek yüzlerinin ortaya çıkarılmasının ardından oluşturdukları yapıyla üzerilerine geldiklerini dile getirdi.

"Evlatlarınıza dört kolla yeniden sarılacaksınız ve onları Allah'ın izniyle sandıkta tüketeceğiz" diyen Ünal, emeklilerden, yaşanılanların ve eski Türkiye'nin durumunun sonraki nesillere anlatılması ve milleti eskiye götürmek isteyenlerin karşısında hep beraber durulması gerektiğini kaydetti.

Aktif Yaşam Merkezi ve Emekliler Lokali'ne ilişkin de değerlendirmede bulunan Mahir Ünal, Osmanlı geleneğinde bu tür yerlerin bulunduğunu, bu geleneği dirilten, yeniden ayağa kaldıran bu ülkenin evlatlarının bulunduğunu vurguladı.

Hiç bir yer için ayrımcılık yapmadıklarını anlatan Ünal, kendileri için her yerin aynı değerde olduğunu ve hizmet götürmek zorunda olduklarını da sözlerine ekledi.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ise sosyal odaklı çalışmalarla toplumun tüm kesimlerine hizmet etmekten duydukları mutluluğu dile getirdi.

Konuşmaların ardından Mahir Ünal ve beraberindekiler esnafı ziyaret ederek, vatandaşlarla da sohbet etti.

Ünal'ın ziyaretlerine, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı İlker Çitil, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Şeref Kırbıyık ile bazı partililer katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

chp insanlarin bulundugu bir parti olsa, bizde aynini diyorduk. Ama chp insan dolu bir parti olsa dahi istemem, hdp ile hiç bir istegim ayni olamaz, kesin benim göremedigim bir eksiklik var, kesin bize bir kötülüg varki, en çok oy alan iki parti birlessin safsatasini demisler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş