DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

7 Yıl Önce
2015-05-28 23:59:37
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, birilerinin sandıkta tecelli eden iradeye ilişkin yeniden oyun peşinde olduklarını belirterek, "Şimdi yeniden bu milletin iradesiyle, bu milletin iradesinin sandıkta tecellisiyle, bu milletin devletini dönüştürmeye olan bilinci ve kararlılığıyla yine dalga geçer gibi, yavaş yavaş 7 Haziran'a dönük bir şeyler konuşuyorlar" dedi.

Ünal, Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesince Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Çanakkale Gözyaşı Geceleri" tiyatro etkinliğinde, Çanakkale'den bugüne geriye dönüp baktıklarında milletin mücadelesini sandıkta verdiğini söyledi.

İstiklal Mahkemelerinde alimler idam edildiğinde, camiler ahıra çevrildiğinde, Kur'an-ı Kerim yasaklandığında, ezan Türkçeleştirildiğinde hep sükunetle, özgüvenle beklediklerini anlatan Ünal, "Biz hep sandıkta konuştuk. Hiçbir zaman 'direniş' demedik, hiçbir zaman insanları sokağa çağırmadık çünkü her zaman devletimizi aziz bildik. Her zaman dualarımızda, 'Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin' dedik" ifadesini kullandı.

Ünal, devletin milleti olmaktan çıkıp, devleti milletin devleti haline dönüştürdüklerini kaydetti.

1950'de milletin iradesi sandıkta tecelli ettiğinde, 10 yılda büyük dönüşümler yaşandığını vurgulayan Ünal, akabinde de darbe yapıldığını anımsattı.

Ünal, şöyle devam etti:

"Bacılarımız üniversite önlerinde gözyaşlarını içlerine akıttı ama biz direniş hakkından bahsetmedik, sabırla bekledik. 'Devletimize zarar gelmesin, devletimizi ele geçiren çeteyi sandıkta alt ederiz, bu devleti dönüştürürüz' dedik ve hamdolsun dönüştürdük ama birileri sandıkta tecelli eden o iradeye ilişkin yeniden oyunlar peşinde. Şimdi, yeniden bu milletin iradesiyle, bu milletin iradesinin sandıkta tecellisiyle, bu milletin devletini dönüştürmeye olan bilinci ve kararlılığıyla yine dalga geçer gibi, yavaş yavaş 7 Haziran'a dönük bir şeyler konuşuyorlar.

Şundan emin olun ki eski Türkiye'nin kapıları sonsuza kadar kapanmıştır. Baskının, gözyaşının, mağduriyetlerin, demokrasi açıklarının olduğu Türkiye, artık bir daha olmayacaktır."

AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı İlker Çitil, eski Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Kaya ve Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci de sağlık çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından Çanakkale Gözyaşı Geceleri ekibi, "Zaferin Gözyaşlları" oyununu sahneledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ÖMER FARUK ÖZER

Sana Helal Olsun Hoca Herkes Senin Gibi Cesaretli Değil

Görüş Bildir Bizimle Paylaş