DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

28.05.2015 18:57:49
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "(Muhalefet) Bunlar eğer bir vaatte bulunuyorlarsa bilin ki vadettikleri şeye göz dikmişler demektir. Çünkü bu güne kadar bunlar, kıtlıktan başka, yokluktan başka hiç bir şey yaşatmadılar" dedi.

Ünal, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti Milletvekili adayı Mehmet Uğur Dilipak ve AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ile Kahramanmaraş Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'ni ziyaret etti.

Kooperatif Başkanı Mustafa Kır, yönetim kurulu üyeleri ve esnaflarla görüşen Ünal, burada esnafın taleplerini dinledi.

Sanayi gezisinin ardından bünyesinde 2 bin kişiyi istihdam eden İskur Tekstil Yönetim Kurul Başkanı Kadir Kurtul ile görüşen Ünal, fabrika çalışanlarıyla yemek yedi.

Ünal, burada yaptığı konuşmada, seçim döneminde bol keseden atan muhalefetin geçmişte Türkiye'yi ne hale getirdiğini herkesin iyi bildiğini söyledi.

İstikrar için çalışanlardan destek isteyen Ünal, "Bunlar eğer bir vaatte bulunuyorlarsa bilin ki vadettikleri şeye göz dikmişler demektir. Çünkü bu güne kadar bunlar kıtlıktan başka, yokluktan başka tüp kuyruğundan, yağ kuyruğundan, pirinç kuyruğundan mazot kuyruğundan başka hiçbir şey yaşatmadılar. Şeker bulunmazdı. Çok eskiden değil daha 15 yıl öncesinden bahsediyorum" diye konuştu.

- "İlk BBC karşı çıktı"

"Siz dünyanın hiçbir yerinde bir köşe yazarının boğazda yalıda oturduğuna şahit oldunuz mu?" diye soran Ünal, bir gazetecinin Türkiye'de yalıda oturduğunu ama boğazda yalıda oturan gazetecinin bu ülkenin, bu devletin itibarı için yapılmış bir devlet başkanlığı külliyesine karşı çıktığını söyledi.

Boğazda yalıda oturan gazetecinin "Size asgari ücrete zam yapmıyorlar ama kendilerine saray yapıyorlar" dediğini aktaran Ünal, o külliyenin devletin itibarı için yapıldığını belirterek, buna ilk BBC'nin karşı çıktığını ama İngiltere'de kraliçenin sadece bir sarayının bakımının 5 milyar paund olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı sarayının bir kişiye ait olmadığını söyleyen Ünal, şöyle devam etti:

"Bu külliye iddiası olan Kuzey Afrika'da, Kafkaslarda ve Balkanlarda iddiası olan bir devletin en iyi şekilde temsili için yapıldı. Arkasına 16 Türk devletini almış bir devlet başkanının bölgede 'bizde varız, bölgede Türkiye'de var' demesi anlamında yapıldı. Başka da ne diyorlar? 'Size para vermiyorlar ama Suriyelilere 5 milyar dolar veriyorlar.' Bu da düşmanlık söylemidir. Nefret söylemidir. Ölümden ve zulümden kaçmış garip bir kuş gibi dolaşan evsiz barksızı, bu mazlumları işçiyle ve emekliyle karşı karşıya getirip düşman yapmak her şeyden önce ahlaksızlıktır. Biz büyük bir devletiz. Biz iddiası olan bir devletiz."

- "Tekrarda bir koalisyon oluşturmak istiyorlar"

Cumhuriyetin 2002'de değil, 1923'te kurulduğunu söyleyen Ünal, bugün kendilerini eleştirenlerin bu ülkenin bu hale gelmesini sağlayanlar olduğunu kaydetti.

13 yıldan beri Türkiye'yi bir yerden alıp bir yere getirdiklerini, buradan da daha iyi bir yere götüreceklerini ifade eden Ünal, "Bütün bunların olması için istikrarın sürmesi gerekiyor. İstikrar olmazsa hiçbir şey olmaz. Yatırımcı önünü görmezse yatırım yapmaz. Peki bunlar neden istikrarı bozmak istiyorlar? Tekrar bir koalisyon oluşturmak istiyorlar. Türkiye koalisyonlardan çok çekmedi mi?" değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

halil

sn yorumcular,amerika ve avrupa, islam ınkılabına düşman olsa bile gıbta ediyor veanlayışını araştırıyor! -Anncaak siz,ataları kandırılmış millet olarak;Hem Sünnilikte,hem şia da ortak bir anlayış olan 12.imam mehdi(saa)nın mübarek gaybetini inkar ediyorsunuz!...herşeyi inkar ediyorsunuz,inkarcı bir topluluksunuz...Allah(cc)onun(imamın) gelişini acil kılsın...amin...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş