DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:

03.06.2015 00:55:41
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Bu dava sadece Türkiye'nin davası değil, bu seçim Mısır'ın, Filistin'in, Arakan'ın ve tüm dünya mazlumlarının umududur" dedi.

Aydın, partisinin Kahta seçim bürosunda yaptığı konuşmada, Türkiye'de yıllarda insanlara zulüm yapıldığını, insanlara zulüm yapanları unutmamak ve unutturmamak gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün Adıyaman mitinginde yaptığı konuşmaya değinen Aydın, "Kılıçdaroğlu, Adıyaman mitinginde 'ben gelirsem asgari ücreti yükseltirim, mazot fiyatını düşürürüm, emekliye ikramiye' dedi ve saray ile klozete kafayı takmış. Klozet siyasetinden öteye gidemeyenler bu ülkeye ne verebilir" dedi.

Kimin din derslerini, diyaneti kaldırmak istediğini, kimin kıblesini şaşırdığını bu milletin çok iyi bildiğini ifade eden Aydın, eski dönemlerde şiir okuyanların, Kürtçe kaset yapacakların linç edilmeye çalışıldığı anımsatarak Ahmet Kaya ile Merve Kavakçı'nın hayallerinin kendi iktidarları tarafından gerçekleştirildiğine işaret etti.

Gezi olaylarında CHP, MHP, HDP ve Paralel Devlet Yapılanması'nın aynı safta yer aldığını ve iç savaş çıkarmak için çabaladıklarını belirten Aydın, şöyle konuştu:

"17 Aralıkta paralel şer örgütü başarılı olamadı. Sonra Kobani bahanesiyle iç savaş çıkarmak için tekrar oyunlar oynandı. Yaklaşık 50 yurttaşımızın yaşamını yitirdiği kirli tezgah da b çıktı. Bu oyunları bozacak olan halkımdır. Bu gücün karşısında kimse duramaz. Bu dava sadece Türkiye'nin davası değil, bu seçim Mısır'ın, Filistin'in, Arakan'ın ve tüm dünya mazlumlarının umududur. Her birimiz bir Davutoğlu gibi çalışmalıyız, onlara 'göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı' dedirtmeyeceğiz. Onlara 'dağdaki çoban ile benim oyum bir olur mu' dedirtmeyeceğiz"

Aydın, konuşmasının sonunda partisine katılanlara parti rozeti taktı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

egemen

elinden geleni arkana koyma...yersin dayağı oturursun aşağıya.sen kimsinki baraj ve yol yapma diyebiliyorsun..devlet bindiği eşşekten akıl almaz.13 15 yaşlarındaki çocukları sürüyorsunuz ileri kendiniz yoğunlaştırma odalarında başka alemlerdesiniz..milletin çolu çocuğunu kırdırtıyorsunuz yazık değilmi? sen zannediyorsunki bir yerde devlet pes diyecek öylemi?valla yüz yıl daha savaşır ve belini kırana kadar uğraşır boşa uğraşma..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş