DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardmcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardmcısı Soylu:

7 Yıl Önce
2015-05-29 21:02:06
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 'Türkiye 13 yıldır bir taraftan altyapı yatırım eksikliğini kapattı, bir taraftan da ekonomik açıklarını kapattı ve öz güven tazeledi. Türkiye artık 'yapamazsınız' denilen şeyleri yapıyor' dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Soylu, Fatih Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya geldi. Esnafın sorun ve isteklerini dinleyen Soylu, daha sonra Oflular Derneği'ni ziyaret ederek, üyelerle bir süre sohbet etti.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran'ın Türkiye'nin kaderini ilgilendirecek bir seçim olduğunu dile getirerek, 'Bu seçim hem ülkemiz için önemli hem de bundan sonra ülkemizin atacağı adımlar için önemli. Ülkelerin tarihleri vardır. Biz yaklaşık 1699'dan itibaren gerileme dönemi içerisindeyiz. Dönem dönem bundan çıkmaya çalıştık ama aynı bugünkü işlerle karşı karşıya kaldık' diye konuştu.

Türkiye'nin 20. asrın başından itibaren ilk kez yükselme dönemine girdiğini vurgulayan Soylu, 'Türkiye 13 yıldır bir taraftan altyapı yatırım eksikliğini kapattı, bir taraftan da ekonomik açıklarını kapattı ve öz güven tazeledi. Türkiye artık 'yapamazsınız' denilen şeyleri yapıyor' ifadelerini kullandı.

Soylu, Türkiye'nin dünyanın en pahalı gayrimenkulu olduğunu işaret ederek, 'Onun için Türkiye iyi yönetilmelidir. Türkiye doğru insanlar tarafından yönetilmelidir. Türkiye maceraya sürüklenmemelidir. Türkiye 13 yıldır belkide 300 yıllık açığını kapatacak tabloyla karşı karşıyadır. Bunun adımlarını atmıştır. Yeni Türkiye de aslında tamamen bunun adıdır' ifadelerini kullandı.

- 'HDP'yi destekleyenler ara rejim heveslileridir'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kendisiyle ilgili 20 bin liralık manevi tazminat davası açtığını da ifade eden Soylu, 'Derdi şu, orada baskı yapıyorlar. Şu anda gene bir çatışmada Şırnak'ta Hüda Par'lı iki kişi HDP'liler tarafından öldürülmüş. Şimdi KCK şehirde, PKK köyde, sanki siyaset yapıyormuş gibi seçim dönemi bahanesine sığınarak insanları tehdit ediyorlar. Her ilimizden onlarca örnek verebilirim. İlçe teşkilatımızın mensupları, belediye meclis üyelerimizi hatta okuldaki çocuklarını tehdit ediyorlar' diye konuştu.

Soylu, AK Parti'de teşkilattan sorumlu olduğunu da anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Ben teşkilat başkanıyım. Ne yapacağım, gözümü bunlara kapatacak mıyım? Böyle bir şey mümkün mü? 'Niçin mahkemeye verecek, ben ona 'Aydın Doğan'ın evlatlığı' demişim. 'Eğer bu tehditlerini devam ettirirsen senin orayı başına yıkarız' demişim. Sen zaten şimdi orayı başımıza yıkmaya çalışıyorsun, insanlarımızı tehdit ederek. Şunu ifade etmek istiyorum ki getirmek istedikleri tezgah şudur, Aydın Doğan neden HDP'yi destekliyor veya CHP neden HDP'nin barajı aşmasını istiyor, paralel yapı niye adamları vasıtasıyla gidiyor HDP'yi destekliyor. Olay, bir Türkiye koalisyona gitsin, iki HDP barajı aşsın, üç Türkiye'de iktidar sıkıntısı olsun, dört çok açık orada kaos olsun. PKK ve KCK güneydoğuyu idare etsin ve yönetsin. Sonrası da var sonra gelsin bu ülkede 'kaos var' diye biz askeri göreve çağıralım. Türkiye'de yeniden ara rejim başlasın. Bütün planı bunun üzerine kurdular.'

'HDP'yi destekleyenler ara rejim heveslileridir' diyen Soylu, 'Bu çok açıktır. Türkiye'nin kapattığı bir sayfayı yeniden açtırmaya çalışıyorlar. Ben size bir şey söyleyeyim, eğer 6-7 Ekim tarihlerinde tek başına ve güçlü bir iktidar olmasaydı o bölgede kurtarılmış bölgeler ilan edilirdi ve siyaseti nasıl maniple ettikleri ortada. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Burada kimsenin bizden yana bir endişesi olmasın' şeklinde konuştu.

- 'HDP yokken de biz çözüm sürecini yapıyorduk'

Soylu, çözüm süreci hakkında da bilgi vererek, şunları kaydetti:

'HDP yokken de biz çözüm sürecini yapıyorduk beş yıl boyunca. Sonra HDP meclise girince 'biz de buna yardımcı olalım' deyince, yardımcı olmak istiyorsanız olun ama çözüm süreci üzerinden demokrasiyi istismar ederek orada alan hakimiyeti sağlamalarına biz müsaade etmeyiz. Bu mümkün değildir. Alan hakimiyeti sağlamalarına ve farklı bir paralel yapı kurmalarına müsaade etmeyiz. Elbetteki böyle bir durumla Türkiye karşı karşıya onun için bu seçim bir kader seçimidir.'

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

atari memet

Öyle başa böyle tarak Hacı! Demek MHP görüşmesi 4 dakika sürdü ha! Şu MHP ne kadar da siyaset bilmez insanlardan müteşekkil! O kadar insan güya istişare ediyor ama bir akıllı adamın görüşüne ulaşamıyorlar.. HDP faktörü de olmasa MHP kendini ifade edebilecek bir ortam dahi bulamayacak demek!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş