DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

03.06.2015 18:28:13
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Büyük bir oyun ve tezgah ile karşı karşıyayız. Şer ittifakı var. Türkiye'nin tek başına iktidar ile elde ettiği istikrar sürecini koalisyona mahkum etmek istiyorlar" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Soylu, partisince Maçka ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'ye karşı bir ittifak yapıldığını belirterek, "Türkiye büyümesin, zenginleşmesin, ayağa kalkmasın diye ittifak yaptılar. Bunlar ölçüyü kaçırdılar. Kendileri iktidar olamayınca insanların ahlakına, iftira ile saldırıyorlar. Biz bunlardan değiliz. Biz bu ülkenin doğru, dürüst evlatlarıyız" diye konuştu.

Türkiye'nin büyük bir oyunla karşı karşıya olduğunu vurgulayan Soylu, "Büyük bir oyun ve tezgah ile karşı karşıyayız. Şer ittifakı var. Türkiye'nin tek başına iktidar ile elde ettiği istikrar sürecini koalisyona mahkum etmek istiyorlar" dedi.

Soylu, Selahattin Demirtaş'ın kendisini mahkemeye verdiğini de anımsatarak, şunları söyledi:

"Ey Selahattin Demirtaş, bu millet seni 7 Haziran akşamı sandığa gömecek de hesabını biz alamayacağız. Ona korkuyorum. Hesabı Kandil'e vereceksin. Siz onu bana bırakın, o benim ağzıma kolay lokma. HDP'nin baraj aşma duasına çıktılar. MHP'li birisinden duydunuz mu HDP barajı aşmasın diye? Devlet Bahçeli'nin ağzını kilitlemişler. Onun için varsa yoksa Recep Tayyip Erdoğan."

- "Bizim milliyetçiliğimiz ülkemizin, milletimizin yükselmesidir"

Programın ardından Şalpazarı ilçesine geçen Soylu, burada da partisince düzenlenen mitinge katıldı.

Soylu, yaklaşık 50 gündür Trabzon'da seçim çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, "Benimle ilgili bir sürü iftira attılar ama bana bir tek şey söyleyemediler. Çaldı, çırptı diyemediler. Geçmişte şunları söyledi, şunları yaptı dediler. Dürüstlüğüme, temizliğime, çalışkanlığıma, sizden aldığım mertliğe bir laf edemediler. Ben bugün Recep Tayyip Erdoğan'la şerefli bir siyaset yapıyorum" diye konuştu.

AK Parti'nin karşısında olanların, sürekli olarak iftira attığını da dile getiren Soylu, "Rahmetli Menderes'e, rahmetli Özal'a, rahmetli Erbakan'a iftira attılar. Bunlar hizmet, millet siyaseti yapamazlar. Bunlar milletin emrinde olamazlar" dedi.

Soylu, kendilerinin milliyetçiliğinin, tatlı su milliyetçiliği olmadığını savunarak, şöyle konuştu:

"Bizim milliyetçiliğimiz dedikodu milliyetçiliği değildir. Bizim milliyetçiliğimiz ülkemizin, milletimizin yükselmesidir. Bizim milliyetçiliğimiz Türkiye'nin özgürlüğüdür, demokrasisidir, zenginliğidir."

Mitingin ardından Soylu, vatandaşlarla kemençe eşliğinde horon oynadı.

Her iki ilçede düzenlenen mitinglere Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Milletvekili adayları Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Nihat Tosun ve Salih Cora da katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş