DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:21:30
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Güneydoğu'da bizim insanlarımıza, teşkilatımıza, okullarda çocuklara, 'Eğer aileniz AK Parti'ye oy verecekse, selam söyleyin, onlardan bir tanesi yaşamayacak' diye 6-7 yaşındaki çocuklara baskı yapacaklar, onları ürkütecekler, ben AK Parti'nin teşkilat başkanı olarak burada rahat duracağım, öyle mi?" dedi.

Dernekpazarı ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Soylu, CHP'nin, HDP'nin seçim barajını aşmasını istediğini söyledi.

Soylu, MHP'nin de HDP'nin barajı aşması için ellerini ovuşturduğunu belirterek, "Esad, kendi sınırlarına yakın bölgelerde siyaset yapıyor. Çok net tablo. Paralel Yapı bunların bir araya gelmesi için çalışıyor. Gezi olaylarında, 17-25 Aralık darbelerinde, 6-7 Ekim olaylarında yapamadıklarını bugün oluşturmaya çalışıyorlar. Bu, açık ve nettir" ifadesini kullandı.

Güneydoğu'da teşkilatlarına baskı yapıldığına dikkati çeken Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim insanlarımıza, teşkilatımıza baskı yapacaklar, okullarda çocuklara, 'Eğer aileniz AK Parti'ye oy verecekse, selam söyleyin, onlardan bir tanesi yaşamayacak' diye 6-7 yaşındaki çocuklara baskı yapacaklar, onları ürkütecekler, ben AK Parti'nin teşkilat başkanı olarak burada rahat duracağım, öyle mi? Bana sordular, 'Trabzon'dan aday olmasaydın, nereden aday olmak istersiniz?' diye. Ben de 'Hakkari'de onlarla karşılaşmak, Hakkari'den aday olmak isterdim' dedim."

Soylu, siyasetlerinin temel ilkesinin 785 bin kilometrekareden tek çakıl taşını dahi kimseye vermemek olduğunu vurgulayarak, kimseye istedikleri yere kan kurdurmayacaklarını anlattı.

"Neymiş, bunlar barajı aşamazlarsa Türkiye'yi kaosa çevirirlermiş" diyen Soylu, şunları kaydetti:

"Milleti korkutacaklar, milletten oy alacaklar. O zaman seçime girmesinler, ne kadar milletvekili istiyorlarsa o kadar milletvekili verelim onlara. Bu, büyük bir tezgahtır. Kimse bu milletin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin, kimse siyasi iradenin gücünü hafife almasın. Hepsi, HDP'nin barajı aşmasını istiyor. Türkiye'yi koalisyona götürmek istiyorlar. HDP, bugün PKK'nın kod adıdır. Bir elinde silah, oy istemeye gidiyor. Köylerde PKK'yı, şehirlerde KCK'yı ortaya koyuyorlar.

Siz MHP liderinin bu konuya ait bir kez, bir cümle sarf ettiğini gördünüz mü? Siz Kılıçdaroğlu'nun bir kez olsun, bu konuya ait söz sarf ettiğini gördünüz mü?"

- "Kuru laf milliyetçiliği yapmıyoruz"

Soylu, AK Parti'nin sistemden çekilmesi durumunda Güneydoğu'da MHP'nin de CHP'nin de siyaset yapamayacağını dile getirdi.

Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

"Çekin sistemden AK Parti'yi. Gönderin MHP'li birisini, güneydoğuda siyaset yapsın. Trabzon'da, İzmir'de, Ankara'da, İstanbul'da milliyetçilik kolay. Kuru laf milliyetçiliği. Allah muhafaza etsin, şehit cenazesi geldi mi, 2 tane el işareti yapınca Türkiye'yi kurtarmış oluyorlar zaten. Ülkeyi krizden krize götürdü Devlet Bahçeli. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu'nun peşine takıldı, kendi tabanını mahvetti. Hakkari'de siyaset yapsınlar, orada ay yıldızlı bayrağı sallasınlar. Kuru laf milliyetçiliği yapmıyoruz. Yüksekova'da havaalanı yapıyoruz, ay yıldızlı bayrağı orada göklerde dalgalandırıyoruz."

AK Parti'ye karşı duranların koalisyon oluşturarak, HDP'yi dışarıdan desteklettireceklerini aktaran Soylu, PKK ve KCK'yı bölgeye emanet edeceklerini, sonra da "Yanlış oldu" diyeceklerini söyledi.

Soylu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Darbenin altyapısını oluşturduktan sonra yapacakları tek şey var, eski Türkiye'nin eski özlemi, 'Şimdi darbe gelsin' diyecekler. Yaptıkları budur. PKK ve KCK'nın, HDP barajı aştıktan sonra o bölgede yapacaklarını kimse tasavvur edemez. Şımarıklıklarını engelleyebilecek, onları kamu düzeni içinde tutabilecek, orada tek kişiyi hukukun, demokrasinin dışına çıkarmayacak, tek siyasi yapılanma vardır, o da AK Parti'dir.

AK Parti, Türkiye'nin birlik ve teminatının senedidir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M.N.A

Haşa Allhla iletişimi samsung'lami Eifonlami kuruyor onu açıklamamiş Tövbe ya rabbi Mazlum Suriye halkını bu saçmaliklami katlediyorsunuz Allah akıl fikir versin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş