DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

04.06.2015 18:56:10
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "HDP'yi, Demirtaş'ı allayıp pulluyorlar. Bir pop yıldızı gibi eline saz verip televizyonlarda program yaptırıyorlar" dedi.

Şahin, partisinin Eskipazar ilçesinde düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, iktidarda oldukları dönemlerde yapılan yatırımlardan ve gerçekleştirecekleri projelerden bahsetti.

Eskipazar ilçesinde dönemlerinde yapılan çalışmaları bir bir anlatan Şahin, "diğerlerinin konuştuğunu, AK Parti'nin yaptığını" söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Trabzon'daki bir konuşmasında "koalisyonların istikrar getirmeyeceği" yönündeki sözlerini hatırlatan Şahin, "Bana göre çok önemli hususların altını çizmiş. Benim de katıldığım önemli tespitlerde bulunuyor Bahçeli. Diyor ki, 'Koalisyonlar uzun ömürlü olmamaktadır. İstikrar getirmemektedir. Türkiye'nin sorunlarının çözümünde yetersiz kalmaktadır. Eğer bu seçim sonucu koalisyon ihtimali ortaya çıkarsa bu kaos demektir. Kaosla yürüyeceğimize yeniden seçim yapmak gerekir.' Biz 14 ay içinde 3 seçimi yapıyoruz. 'Koalisyon ihtimali çıkarsa yeniden seçime gitmek gerekir' diyor sayın Bahçeli. Sürekli seçim mi yapacağız?" diye konuştu.

- "HDP barajı açma mücadelesi veriyor"

Tek başına iktidara gelme ihtimali olan partinin, AK Parti olduğunu belirten Şahin, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'Hedefimiz yüzde 35' diyor. Şu anki anketlerde yüzde 23 ila 26 bandında gözüküyor. Demek ki tek başına iktidar olma şansı görünmüyor. Devlet Bahçeli de 'Benim 2011 yılında aldığım oy belli 14-15' diyor. 'Onun altında düşmezse niye istifa edeyim' diyor. Onun da tek başına iktidara gelme amacı, çalışması ve hedefi yok. Zaten gelmesi de mümkün değil oy oranına göre. Bir başka parti daha var, HDP. Şu anda diğer siyasi partilerin ve birtakım çevrelerin hatta dış çevrelerin umudu haline gelmiş olan bir parti. Bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı HDP, o da barajı açma mücadelesi veriyor. Barajı aşmakla aşmama arasında gidip gelen partinin tek başına iktidar olma şansı var mı?" ifadelerini kullandı.

- "Bahçeli haklıdır"

Birtakım okyanus ötesindeki çevrelerin ve onların ülkedeki uzantılarının HDP'ye destek verdiğini anlatan Şahin, sözlerini şu ifadeleriyle sürdürdü:

"HDP'yi, Demirtaş'ı allayıp pulluyorlar. Bir pop yıldızı gibi eline saz verip televizyonlarda program yaptırıyorlar. Amaç ne? Eğer HDP barajı aşarsa AK Parti'nin milletvekili kaybı olacağını hesap ediyorlar. Bakın nereye sarılıyorlar, nereden umut bekliyorlar. Terör örgütünün siyasi uzantısı, bazı siyasi partilerin umudu haline gelmiş. Buna izin verecek miyiz? Buna pabuç bırakacak mıyız? AK Parti'nin inşallah sizlerin dua ve destekleriyle 4 hizmet yılı başlayacak. Şu anda partiler içinde tek başına iktidara gelmeye namzet ve bu güce sahip tek parti AK Parti'dir. Türkiye'yi maceralara sürüklemeyelim, kaoslara sürüklemeyelim, Bahçeli haklıdır."

Şahin, konuşmasının ardından beraberindeki Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal ile vatandaşlarla sohbet etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SEDAT ŞAVLIK

YENİ DOĞMUŞ BEBEK-BİLNÇLENDİREMEDİĞİNİZ VE YETİREMEDİĞİNİZ TOPLUMNE İŞE YARARSA.YETİŞMEMİŞ AYDINDA AYNI İŞE YARAR. KEŞKE SİZDE CUMHURBAŞKANI GİBİ YÜREĞİM-İÇİM KANIYOR DEYİP YAPILAN YANLIŞLARI YAZSAYDINIZ. SAKIN BENDE ZATEN YANLIŞLARI YAZIYORUM DEMEYİN. AYIP.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş