DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, Şanlıurfa'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, Şanlıurfa'da

7 Yıl Önce
2015-05-31 19:55:06
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, "AK Parti sessiz yığınların sesi, Hakkari'deki, Muş'taki, Bingöl'deki, Diyarbakır'daki Kürtlerin sesi, Şanlıurfa'daki Arapların sesi, herkese hitap ediyor" dedi.

Nebati, partisinin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılımıyla Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, bölge halkına AK Parti'ye verdiği yoğun destekten dolayı teşekkür etti.

AK Parti iktidarı sayesinde milletin kalkındığını ifade eden Nebati, eskiden uçağa sadece zenginlerin bindiğini ancak şu anda herkesin çok rahat bir şekilde uçakla seyahat edebilir konuma geldiğini anlattı.

Nebati, geçmiş dönemlerde Türkiye'de güçlü iktidarların olduğunu ancak vatandaşın bu gücü hizmet olarak kendisine yansıdığını göremediğini belirtti.

Muhalefet partilerinin Türkiye'nin tamamına hitap etmediğini vurgulayan Nebati, şöyle devam etti:

"Şimdi Hürriyet gazetesinin logosu Türkiye Türklerindir. Mucidi ise Selahattin Demirtaş ve HDP. Nereden oluştu bu dostluk çünkü karşılarında AK Parti var. AK Parti olunca her türlü dostluk oluyor beyefendilerde. Taksim'de ateistlerin bayrakları göklerde Türk bayrakları yerlerde. Bizim kabemiz Mekke'de, bizde birlik, kardeşlik ve Allah'a kul olmak var. Diyanet İşleri Başkanlığını kaldıracaklarmış. Biz diyanetimize de dinimize de el uzattırmayız. İmam hatipleri kapatacaklarmış. Kur'an-ı Kerim'i yasaklayacaklarmış. Durun orada durun. Yeni eğitim sistemiyle bu ülkede Kur'an-ı Kerim'i müfredata AK Parti koydu. Biz Allah'a inandık millete güvendik."

Muhalefet partilerinin AK Parti'ye karşı birlikte hareket ettiklerini söyleyen Nebati, "Onlar ayrı yumurta üçüzleri. Biri CHP 'ötekileştirir', MHP desen 'şehitler ölsün oylar gelsin' başka bir derdi yok, HDP 'ben Kürtlerin temsilcisiyim' diyor başka bir şey demiyor. Kendi kardeşlerini, Kürtleri tehdit edeceksin, 'bana oy verin' diyeceksin, var mı böyle bir demokrasi. Ama AK Parti var. AK Parti sessiz yığınların sesi, Hakkari'deki Muş'taki, Bingöl'deki, Diyarbakır'daki Kürtlerin sesi, Şanlıurfa'daki Arapların sesi, herkese hitap ediyor" diye konuştu.

AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayları Hamide Sürücü ile Ahmet Eşref Fakıbaba da mitingde birer konuşma yaptı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

metın yegen

allah ısını bılır ama her seyı allaha bırakmamak lazım ellerıne saglık

Görüş Bildir Bizimle Paylaş