DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül:

7 Yıl Önce
2015-06-03 17:03:09
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Çözüm Süreci'nin teminatının AK Parti olduğunu belirterek, "Bunun başka bir izahı olamaz" dedi.

Gül, Gaziantep Tüm Emlakçılar Odası'nı ziyaretinde, AK Parti ile ülkeye ekonomik ve siyasi istikrarın geldiğini, bunun da demokratik reformları beraberinde getirdiğini söyledi.

Avrupa'da 2008'den beri büyük bir krizin yaşamasına rağmen Türkiye'nin büyüme ve gelişmesini sürdürdüğüne işaret eden Gül, bu durumun ise dünyaya örnek olduğunu vurguladı.

Çözüm Süreci'nin Türkiye'nin birlik ve beraberliği için önemine vurgu yapan Gül, "Çözüm Süreci'nin teminatı AK Parti'dir, bunun başka bir izahı olamaz. Türkiye'de ekonomik ve toplumsal istikrarı, başlatan, sürdüren ve yürütecek olan AK Parti'dir. 'Şu parti barajı aşarsa veya aşmazsa süreç şöyle veya böyle olur' gibi iddiaların hiçbir dayanağı yoktur. Çözüm sürecini başlatan AK Parti olduğu gibi sürdürecek olan da yine AK Parti'dir. Bunu da herkesin bilmesi gerek" diye konuştu.

Gül, bazı kesimlerin Türkiye'nin istikrarından rahatsız olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin doğru yolda olduğunu anlatan Gül, şunları kaydetti:

"Ülkemizin kazanımlarının geriye gitmesini isteyenler var. Haydi Aydın Doğan grubu yazıyor, 'Muhtar bile olamaz' diye manşet attı, halk ise manşet atıp cumhurbaşkanı yaptı. Aydın Doğan'a alıştık ama bakıyorsunuz ABD'de bir gazete New York Times, manşet yapıyor; 'Biri Erdoğan'ı durdursun, NATO durdursun' diyor. Türkiye'nin demokratik reformlarının olduğu bir dönemde bu denemez. Şu açık bir gerçek ki, Türkiye doğru bir yolda. Aslında bunlar yeni değil. New York Times, Abdulhamithan'ı da Özal'ı da Menderes'i de aleyhinde manşet yapmış. Yani Türkiye'yi kim kalkındırdıysa, kim ileriye götürdüyse, aleyhinde yazılar yazılmış."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Fevzi Sancaktaroğlu

Bu ithati terakki fırkaların devamı partilerden bir cacık olmazA.K.P seçim yenilemeye gitmelidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş