DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül:

03.06.2015 11:47:32
KEREM KOCALAR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, sosyal medyada "seçimlerde oy çalacağı" iddia edilen bazı isimlerin yayımlanmasına ilişkin, "Bizim 'AK Parti müşahitleri şunlar' diye fişleme yapıyorlar. Bu açıkça suçtur. Bir twitter fenomeni bunları paylaşıyor. Zaten yasaya göre AK Parti ve tüm partiler sandık görevlisi atayabiliyor. Bu zaten yasanın verdiği görev" dedi.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düne kadar özellikle terör örgütünün doğu illerinde tehditlerine şahitlik edildiğini belirterek, bugün de sosyal medya üzerinden seçime şaibe karıştırılmaya çalışıldığını kaydetti.

Kimsenin milletin aklıyla dalga geçmeye hakkının olmadığını, milletin aklı selim olarak sandığa gidip oyunu kullanacağını ifade eden Gül, bu konuda da insanların özgürce hareket edebilmeleri için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurguladı.

Şimdilerde bazı grupların "seçimlerde şöyle olacak, böyle olacak" gibi altı boş olan sözlerle insanların kafasını karıştırma gayretine giriştiğini anlatan Gül, şöyle konuştu:

"Bizim 'AK Parti müşahitleri şunlar' diye fişleme yapıyorlar. Bu açıkça suçtur. Bir twitter fenomeni bunları paylaşıyor. Zaten yasaya göre AK Parti ve tüm partiler sandık görevlisi atayabiliyor. Bu zaten yasanın verdiği görev. 'AK Partililer sandıkta' diyorlar ama bilmiyorlar mı her partinin sandıkta adamı olmalı. CHP'de sandıkta, MHP de. Zaten bu şeffaflığın bir gereğidir. Biz her zaman şunu savunuyoruz; CHP'nin de MHP'nin de veya bir başka partinin de oyu heba olmasın. Bu milletin sandıktaki iradesi ortak biçimde korunsun. AK Partililer gibi diğer parti mensupları da sandıktan çıkan oyu korumak için oradalar. Ama kalkıp sandık üzerinde bu tür şaibelerin yapılması sandıktan yine umduğunu bulamayacaklarını anlayanların ortaya koyduğu hezeyanlardır."

- Başkanlık sistemi

7 Haziran'dan sonra ilk işlerinin yeni bir anayasa ve başkanlık sistemi için kolları sıvamak olacağını, milletin 7 Haziran'da yine istikrarın devamından yana oy kullanacağına inandığını ve bundan şüphe duymadığını savunan Gül, şöyle dedi:

"Türkiye'yi layık olduğu yeni bir etaba taşıyacağız. Başkanlık sistemiyle tıpkı AB ve G20 ülkelerinin çoğunda olduğu gibi istikrarlı bir yönetime geçmiş olacağız. İşadamı, müteşebbis ve vatandaşlarımızın acaba hükümet kurulamazsa ne olur, koalisyonda ne olur endişesi ortadan kalkacak. Başkanlık sisteminin özü, Türkiye'de artık koalisyonlar döneminin ve siyasi krizlerin ortadan kalkmasıdır. Türkiye bunu hak ediyor. O yüzden hayata geçirmeliyiz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş