DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül:

27.05.2015 00:21:06
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, "HDP'nin barajı aşmaması, çözüm sürecinin başarıyla yoluna devam etmesi açısından da önemlidir. Çünkü yakıp yıkan, kendi halkına zulmeden bir siyasi anlayış, çözüm sürecini de baltalar" dedi.

Gül, eski il başkanı Ahmet Uzer'in bir otelde düzenlediği birlik beraberlik toplantısında, Türkiye'nin 7 Haziran seçimine iki parti ile girdiğini söyledi. Bir tarafta AK Parti'nin, diğer tarafta ise diğerlerinin yer aldığını savunan Gül, "Bütün partiler alt alta, üst üste çıkmış, Bremen mızıkacıları gibi ülke ne olursa olsun, batarsa batsın derdinde" diye konuştu.

Seçim sürecinde HDP aracından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bayraklarının sallandığının görüldüğünü söyleyen Gül, bu durumun Türk siyasi tarihine "kara bir leke" olarak gireceğini vurguladı.

Her seçimin önemli olduğunu ancak bu seçimin çok daha önemli olduğunu ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"Daha önceki seçimlerde her parti kendine oy isterdi. Bu seçimde bütün partiler, Papa'sı da, New York Times'ı da, Ermeni diasporası da çıkmış, 'HDP'ye oy verin' diyor. Bu Ermenilerin HDP sevgisi, eşcinsellerin HDP sevgisi, Papa'nın HDP sevgisi, New York Times'ın HDP sevgisi nereden geliyor. Çünkü bir proje, üst akıl var. Bu üst akıl, Gezi ile al aşağı edemedikleri Recep Tayyip Erdoğan'ı, Ahmet Davutoğlu'nu, yani Anadolu insanını iktidardan indirmek istiyor."

HDP'nin barajı aşamayacağının görüldüğünü ve bu nedenle silahla seçim propagandası yapmaya başladığını aktaran Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vatandaşları sokağa çağırıp 'direnin' diyen Demirtaş değil miydi. Batıda yapılan mitinglerde göstermelik 3-4 Türk bayrağı, doğuda da bir Türk bayrağı asmıyorsun. Sen önce ağabeyinin hesabını ver. Ağabeyin PKK'da, Kandil'de Türk askerine kurşun atarken, çıkıp bana Türkiyeli havası atamazsın. Bu ülkede kimse bizi enayi yerine koymasın. Bu milletin aklıyla kimse dalga geçmesin. Sen önce ağabeyini Kandil'den indir, Türk askerine silah sıkan teröristlerle olmaktan uzak dur, ondan sonra 'Türkiyeliyim' de. Türk bayrağından rahatsız olan bir Türkiyeli genel başkan olmaz."

Gül, kendi iradesine sahip çıkan milletin, ikinci Menderes vakasına ise izin vermeyeceğini ifade etti.

Bütün partilerin ittifak ederek "AK Parti zarar görsün, HDP barajı aşsın" diye omuz attıklarını savunan Gül, şöyle devam etti:

"Bu iş parti meselesini aşmıştır. Bu, milletin bekası, devletin bekası meselesidir. Burada barajı aşamadıklarını gördükleri için bölgede baskıya, tehdide başvurmaktadırlar. Çözüm sürecini başlatan AK Parti'dir. HDP'nin barajı aşmaması, çözüm sürecinin başarıyla yoluna devam etmesi açısından da önemlidir. Çünkü yakıp yıkan, kendi halkına zulmeden bir siyasi anlayış, çözüm sürecini de baltalar. Bu nedenle çözüm sürecinin devamı için bu seçim çok anlamlı, çok önemlidir. Bu seçimle yeni anayasayı, başkanlık sistemini, istikrarlı yönetimi sürdüreceğiz. Aksi koalisyondur, istikrarsızlıktır, krizdir."

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da Türkiye'yi kendi haline bırakmak istemeyenlerin operasyon üstüne operasyon düzenlediklerini ifade ederek, "Bir olalım, birlik olalım. Bütün oyunları bozalım" dedi.

Eski il başkanı Uzer ise AK Parti'nin bir dava partisi olduğuna dikkati çekerek, kırgınlık küskünlük göstermeden ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerini kaydetti.

Toplantıya AK Parti Bursa Milletvekili ve 25. dönem Gaziantep milletvekili adayı Canan Candemir Çelik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci ile partililer katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

murat

Burda yorum yapanlara bir soru sormak istiyorum. Isid bir terör orgutü mudur degil midir. Isidden rahatsiz misiniz degilmisiniz. Onlarin kafa kesmelerini, insanlari diri diri yakmalarini, binalardan atmalarini kol ve bacak kesmelerini, kafin ve kizlarin irzlarina gecmelerini, binlerce insani ac susuz perisan bir sekilde yerlerinden etmelerini onayliyor musunuz onaylamiyor musunuz?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş