AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

11.07.2015 22:24:14
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Bu millet ortaya bir koalisyon ortamı koydu. Dolayısıyla bunu bütün siyasi partilerin değerlendirmesi lazım. Yokuşa yormadan samimi olarak koalisyonda yer almak için gayret etmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Bu noktada AK Parti'ye düşeni, AK Parti fazlasıyla yapacaktır" dedi.

Erdem, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu Kampüsü'nde verdiği iftarın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti'nin genel başkan yardımcıları ve bakanlarının her ramazan ülkenin dört bir yanına dağıldığını ve bu tür iftarlara katıldığını söyledi.

Bugün de kendisinin Isparta'ya geldiğini dile getiren Erdem, iftarı veren Bilgiç'e teşekkür etti.

Erdem, hükümet kurma çalışmalarına değinerek, halkın hükümetin kurulmasını beklediğini, partisinin de seçimin ertesi gününden itibaren çalışmalara başladığını anlattı.

"Kimlerle koalisyon kurabilir, onların duyarlı olduğu konular neler, vaatleri nedir, ortak hareket edilecek noktalar nelerdir" soruları temelinde çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Erdem, şöyle konuştu:

"Biz dersimize gerçekten çok iyi çalıştık. Bu çalışmalar neticesinde Cumhurbaşkanımız, Başbakanımıza tekrar hükümeti kurma yetkisi verdi. Bu çerçevede Pazartesi CHP ile görüşmeler devam edecek. Tabi bu koalisyon kurma imkanlarını partilerin yaklaşımları belirleyecek. Tek başına AK Parti'nin istemesiyle de olmuyor. Bu millet ortaya bir koalisyon ortamı koydu. Dolayısıyla bunu bütün siyasi partilerin değerlendirmesi lazım. Yokuşa yormadan samimi olarak koalisyonda yer almak için gayret etmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Bu noktada AK Parti'ye düşeni, AK Parti fazlasıyla yapacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ekol türk

CHP yi Dört, dörtlük katiksiz türkiye düsmani teröristlere teslim ettiniz sayin ince.AK Parti düsmanligi sizi asli konumunuzdan uzaklastirdi PKK ya ve Dhkpc ye acik destek veren bir chp olamaz.Atatür öcalan posterleri ayni ortamda