DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na: Mümkün değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Koalisyon görüşmeleri konusunda açıklamalar yapan Atalay, hiçbir krize müsade etmeyeceklerini söyledi.

11.07.2015 14:32:28

Önümüzdeki hafta başlayacak ziyaretler için hazır olduklarını belirten Atalay, "Görüşmeler için biz bütün hazırlıklarımızı yaptık, heyetlerimizi oluşturduk" dedi.

Atalay, "İlk tur biraz nezaket ziyareti, nabız yoklama şeklinde olacak. Herhalde ikinci tur belirleyici olur. Teknik detayların görüşülmesi şeklinde devam eder" şeklinde konuştu.

Atalay, görüşmelerin ardından bir koalisyonun ortaya çıkabileceğini vurgulayarak, "Zemini oluşmuş, hazır bir koalisyon şu anda yok" dedi.

CHP; MHP ve HDP liderlerinin zig zaglar çizdiğini ve çelişkili açıklamalar yaptığını savunan Atalay, "Biz istikrarlı, pozitif ve yapıcı üslup kullanan çizgideyiz" diye konuştu.

Beşir Atalay, gazetelere açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönüşümlü başbakanlık için “Niçin olmasın” şeklindeki sözlerini değerlendirdi. Atalay, “Dönüşümlü başbakanlığa sıcak bakmıyoruz. Zor yürüyen bir sistemdir. Kabul etmemiz mümkün değildir” diye konuştu.

Atalay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni hükümet için fedakarlık yapabiliriz” sözlerinin hatırlatılması üzerine de “MHP böyle durumlarda yapıcı roller oynamıştır” dedi.

Beşir Atalay, “Eğer bu görüşmeler sonuçsuz kalırsa AK Parti'nin bir B planı var mı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Koalisyon kurulması yönündeki beklentiyi karşılamak lazım. Onurlu, herkesi memnun eden, her partinin hakkının korunduğu bir koalisyon kurulsun niyetindeyiz. Bu şartları sonuna kadar zorlayacağız. Olmazsa olmazlar olursa yol bellidir. Erken seçim olacaksa da olur. AK Parti olarak her zaman seçime en hazır partiyiz. Şu anda gündemimiz ortak hükümettir.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş