DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'den HDP'ye geçtiler

AK Partili İl Genel Meclis üyesi Burhan Saran, Kozluk İlçe Başkan Yardımcısı Servet Barlık ve 47 köy ile mahalle muhtarının HDP'ye katıldığı bildirildi...

7 Yıl Önce
2015-05-21 01:49:49

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, partiler çalışmalarını yürütürken partiler arası katılımlar da gerçekleşiyor. Batman'da Adalet ve Kalkınma Partisi'ne(AK Parti) üye bazı isimlerin Halkların Demokratik Partisi'ne(HDP) geçtiği bildirildi...

Ajanslarda yer alan habere göre; Batman'ın Kozluk İlçesi'nde, AK Partili İl Genel Meclis üyesi Burhan Saran, Kozlukİlçe Başkan Yardımcısı Servet Barlık ve 47 köy ile mahalle muhtarı, hep birlikte HDP'ye katıldı. HDP'ye katılanları Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir karşıladı.

Batman'ın en büyük ilçesi Kozluk'ta, AK Parti İl Genel Meclis üyesi Burhan Saran,Kozluk AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Servet Barlık ve 47 köy ile mahalle muhtarı, davul ve zurna eşliğinde HDP'ye katıldı. İkisi de DBP'li olan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir'in karşıladığı yeni katılanlar ilçede konvoy halinde tur attı. Partiye yeni katılanlar için düzenlenen törende konuşan Ahmet Türk, Ortadoğu'da artık Kürtsüz bir yaşamın olmayacağını herkese ispatladıklarını söyleyerek, "Kürtleri ve Kürt mücadelesini terörize etmek isteyen anlayışlar, bugün Ortadoğu'da Kürtsüz demokratik bir geleceğini olmayacağını çok iyi biliyorlar. Kürtsüz bu barışın asla olmayacağı iyi biliyorlar. Artık siyasi parti yok. Eğer AKP'li ve CHP'li de olsaydım, bu seçimde halkımın yanında yer alırdım. Onun için bugün var olma günüdür. Geçmişte 'Kürtler siyaset yapsın' diyenler, bugün Kürtlerin birlikteliğinden korkmaya başladılar. İftira kampanyasını yürütüyorlar. Ama iftira kampanyaları artık para etmez. Kürtler hiçbir zaman zulme boyun eğmeyecek" dedi.

HDP'ye katılan Burhan Saran, Servet Barlık, muhtarlardan İlhan Altaş, Sadullah Varlık ve Raşit Arslan, 47 köy ve mahalle muhtarıyla birlikte geceli-gündüzlü çalışacaklarını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Recai

Merak Etme Cicek te Birakilir ama ne malum bu isi Kandilin yada beraber is tutugunuz Paralel orgutun yapmadigi

Mehmet Salih K

İsmi yazılan muhtarlar dışındaki muhtarlar zaten hdp liydi bukadar gürültü çıkarmaya gerek yok ben oralı olduğum için çok ta önemsemiyorum haberi çok Abartılmış bir haber

abdullah

Barzani dedemiz, Suriye ve Fransa :) tarih cahili. Barzaniler suriyede değil irakta, Fransızlar değil İngilizler, Barzani değil Şeyh Mahmut berzenci... Google bir gir de kurdistan kralı Şeyh Mahmud berzencinin irakta ingilizlerle olan savaşı. Bir de molla mustafa Barzani'nin sosyalist baas partisi Saddam ve onun avaneleriyle ve ondan öncekilerle olan olan savaşı. İran'a kadı muhammed ve arkadaşlarının kurdistan ilanı ve siilerle olan savaşı. Unutma onlara ihanet eden gene azerilerdi siilerle bit olup.

welatparez

Allahiniza kurban Kürtler. Makarna ve komure kendi onur ve haysiyetinizi satmayin. Kürtlerin kimlik sil ve kulturu hala yasak.Akp kurtler icin hic birsey yapmadi.3 donemdir Kurtlerin oylariyla iktidarda. Bu kadar nankorluk yapti Kurtlee.Bak son secimde Kurtler oy vermeyince iktidari da kaybetti.

ferman

timetürk ve habervaktimde son virajda ak parti karşıtlığı dikkat çekici neler oluyor inadına ak parti

ercan demir

Vahsi isit ve hizbulahin yan kurulusu olan sozde dinci huda pardan daha dindar oldugumuz kesin.BU CANINELERE kalirsa onlar gibi dudunmeyen herkesin oldurulmesi gerek.yalan haberlerle Hdp yikaralamayin

abdullah

Kürtler hiç bir zaman zulme boyun eğmedi. Ne sizin zulmunuze ne de başkasının.Suriye cihadina giden turkiyelilerin çoğu kurttur.Irak örneğini verip Kürtleri zulme boyun egmekle itham etmek cahilligin daniskasidir.1.dunya savasinda Ingilizlere karşı irakta savaşan barzanilerden kimdir. Tcde hilafet kaldirildiginda buna baskaldiran kimdir,Susup ne de olsa devlettir diye Şeyh said ve arkadaşlarına destek vermeyen kimdir?lezbiyeni aday göstermek mi daha kötü islam açısından yoksa Peygamberimize hakarete edip karikaturunu yapanları desteklemek mi?Davutoğlu'nun o keferelerle kol kola girmesi..

yunus

yanlışlık olmasın timetürk akp aleyhine hele seçim öncesi haber yaparmıydı. tarafsız(!) medyacılığınıza bu haber hiç yakışmadı.

nur

Yasin Börü’nün de içinde bulunduğu yaklaşık 50 kardeşimizi insanlık tarihinin gördüğü en ağır işkencelerle şehid eden, Kudüsü yahudilere tahsis eden, Taksimi KABE'yle mukayese eden, Rabbimin lanetlediği eşcinsel evliliği savunan, dinsiz, bir düzen kurmak isteyen bu örgü te katılmakla iki dünyalarını da mahvettiler. Kişi sevdiğiyle haşrolunacağına göre yerlerini kendileri belirlediler. Onlar adına sevindim diyemem ama Yaratan Rabbimin Adli İlahisi böyle, hesabını verecekler. Kurtuluşun tek yolu var hemen tövbe edip HAKKA dönmek, Müslüman olmak İslam'a ve Kur'ana sarılmak.

M

Kürtler herzaman zülme boyun egdi. Istikrar var iken, birileri gelip korkutup boyun egdirdi. sizde bizde biliyoruz bunlari. BArzani dedeniz'de suriyedeki zulme boyun egip, fransizlara teslim olmaktansa atatürke teslim oluruz daha iyi deyip geçmedimi Türkiye cumhuriyeti sinirlari içine? sorna hep beraber boyun egmedinizmi cumhuriyet zulmune? sonra hep beraber pkk zulmune hem boyun egdiniz hem desteklediniz. Ve bugü, sizi zulumdende pkk'danda kurtaracak güç geldi. istikrari sagladi. ama siz, istikrar yerine, yine zulme boyun egmeyi tercih ettiniz. yine.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş