DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

7 Yıl Önce
2015-06-03 01:14:26
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, partisinin gençlik kollarına seslenerek, "Biz sizin annelerinizle babalarınızla ablalarınızla ve ağabeylerinizle bir davanın peşinden gittik. Bu dava gerçekten çok kutlu ve önemli bir davaydı. Bu dava Türkiye'yi yeniden Türkiye yapmak davasıydı. Tarihimizle barışmak, kimliğimizi hatırlamak, yeniden bir kimlik inşa etmek, yeniden bir dünya devleti olmak, yeniden dünyaya gururla bakmak, kendimizi hatırlamak davasıydı. Allah'a hamdolsun 13 yıldır bu davanın birer sade neferi olarak çalıştık" dedi.

İslam, partisinin il gençlik kollarının Adapazarı Belediyesi önünde organizesine ettiği konserde, AK Parti İstanbul 3. bölge milletvekili adayı da olan sanatçı Uğur Işılak'ı dinledi. Bakan İslam, bu sırada yanına gelen Ömer Said adlı çocuğu sevdi, üşümemesi için kucağına aldığı çocuğu elbisesiyle örttü.

Sanatçı Işılak'ın kendisini davet etmesiyle sahneye çıkan İslam, burada yaptığı konuşmada, Işılak ile yol arkadaşı olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.

Bütün yol arkadaşlarıyla 8 Haziran sabahı daha güneşli ve güzel güne uyanma temennisinde bulunarak gençlere seslenen İslam, şöyle devam etti:

"Biz sizin annelerinizle babalarınızla ablalarınızla ve ağabeylerinizle bir davanın peşinden gittik. Bu dava gerçekten çok kutlu ve önemli bir davaydı. Bu dava Türkiye'yi yeniden Türkiye yapmak davasıydı. Tarihimizle barışmak, kimliğimizi hatırlamak, yeniden bir kimlik inşa etmek, yeniden bir dünya devleti olmak, yeniden dünyaya gururla bakmak, kendimizi hatırlamak davasıydı. Allah'a hamdolsun 13 yıldır bu davanın birer sade neferi olarak çalıştık. Annelerinizle babalarınızla ağabeyler ve ablalarınızla çalıştık. Şimdi genç kızlar, delikanlılar sizinle bir yol yürümeye talibiz, ne dersiniz? AK gençlik yanımızda olduğu için zaten istikbale güvenle bakabiliyoruz. Sizler yanımızda olduğunuz için istikbale güvenle bakabiliyoruz. Gençliği olmayan bir milletin hiçbir şeyi yoktur ve bu dünyadaki en büyük servet insan servetidir. Sizler bizim servetimizsiniz. Sizler bizim yarınımızsınız, umudumuzsunuz, geleceğimizsiniz. Bugün ne yapıyorsak sizler için yapıyoruz. Yarını inşa ederken ablalarınızla, ağabeylerinizle anne ve babalarınızla beraber artık sizlerle birlikte de yürümek istiyoruz. Sizler bizim yol arkadaşımız olun istiyoruz. Bu davanın sancağı hiçbir zaman inmesin istiyoruz. Nesilden nesile elden ele çağdan çağa yükselerek devam etsin istiyoruz."

Seçim yasaklarına girildiğini ve anket yapılamadığını hatırlatan İslam, partililere "Anket yapamıyoruz. Yüzdeyi rakamsal olarak soramıyorum ama alkışlarınızla söyleyebilirsiniz. 7 Haziran'da Sakarya'da oy oranımız yüzde kaç" diye sordu. Sorusu üzerine yoğun alkış alan İslam, "Sakarya seni çok seviyoruz. Sakarya sen bizi 13 yıldır mahcup etmedin, biz de seni mahcup etmemek için elimizden geleni yaptık, bundan sonra da mahcup etmeyeceğiz inşallah. Ayın 7'sinde çok mükemmel bir zafer için yüzde yüz sandıklarda mıyız? Allah razı olsun Sakarya, alnınız daima ak olsun, başınız daima dik olsun, Allah gönlünüzün muradını versin" ifadelerine yer verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş