DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:42:03
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ülkede son yıllarda yaşanan değişime dikkati çekerek, "Allah'a hamdolsun Türkiye, AK Parti'yle geçirdiği 13 yıl içinde çağ atladı. Türkiye son 13 yılda, 79 yılda yapılandan çok daha fazla yol, hastane, derslik, üniversite, havaalanı, liman, demiryolu, köprü ve tünel yaptı" dedi.

İslam, Bilecik'in Gölpazarı ilçesindeki bir düğün salonunda kadınlarla bir araya geldi.

Gölpazarı'nın göç verdiği için yaşlanan bir ilçe haline geldiğini dile getiren Bakan İslam, ilçe sakinlerine huzurevi ve yaşlı bakımevi yapılacağı sözünü verdi.

Ayşenur İslam, Gölpazarı'nda belediye seçimlerinin çok az bir farkla kaybedildiğini anımsatarak, genel seçimlerde bunun telafi edilmesini talep etti.

Son 10 yılda dünyada şiddetin artış gösterdiğini belirten İslam, "Bu şiddetten en fazla nasibini alanlar da İslam ülkeleri. Kimisi gizli, kimisi açık sömürge durumunda. Yönetimleri devriliyor, yerine kukla yönetimler getiriliyor. Hakları eziliyor, bölünüyorlar, parçalanıyorlar" tespitinde bulundu.

Avrupa birleşmeye giderken, Ortadoğu'nun köy köy, mahalle mahalle bölünerek "küçük devletçikler" haline getirildiğini vurgulayan Bakan İslam, şunları kaydetti:

"Bütün bunlar İslam alemini küçük düşürmek için bizim birliğimizin oluşmasını engellemek için. Zaten Birinci Dünya Savaşı'ndan beri birlikte değiliz ama bu toparlanma, birleşme sürecini akamete uğratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu kötü gidişatın önünde durabilecek tek ülke, Türkiye. Eğer biz dik durabilirsek, eğer değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizim için çizdiği politikaları, Parti Genel Başkanı ve Başbakan olduğu zamanlarda çizdiği politikaları, şimdi Başbakanımız Davutoğlu devam ettiriyor. Beraber gerçekleştirmemizi engelleyebilirlerse, bizi durdurabilirse, bütün dünyada Müslümanların yürüyüşünü ve bir araya gelişini de toparlanmalarının ve muzaffer olmalarının önüne de geçebileceklerini düşünüyorlar. Belki de öyle olacak. Onun için çok dikkatli olmak lazım. Sadece kendimiz için değil, sadece kendi nefsimiz için değil, kendi küçük ilçemiz, kasabımız için değil, ülkemiz için, Ortadoğu ve Balkanlar için ve bütün dünya için Türkiye'nin ne demek olduğunu idrak etmemiz lazım. Türkiye'nin bu birleştirme, yükseltme yolunda devam edebilmesini sağlamak için çok akıllı kararlar vermemiz lazım."

- "AK Parti'ye karşı 6'lı bir koalisyon var"

Ayşenur İslam, 7 Haziran'da yapılacak seçimin önemine değinerek, "Bu seçimde AK Parti'nin karşısında HDP, MHP, CHP, onlarla birleşen PKK, onlarla birleşen DHKP-C ve yine onlarla birleşen paralel terör örgütü bir araya geldiler, 6'lı bir koalisyon var" ifadesini kullandı.

MHP'nin, "AK Parti'ye oy verme, HDP'ye oy ver" dediğini söyleyen İslam, diğer partilerin de AK Parti yerine diğer partilere oy verilmesini istediklerini kaydetti.

Yapılan ittifakın iyi bir ittifak olmadığını dile getiren Bakan İslam, "İnsanlar, fikirler zaman zaman kendilerine yakın olanlarla ittifak edebilirler. Ama meydanlarda, Meclis'te birbirini dövenler, fikir olarak birbiriyle taban tabana zıt olanlar bu kadar birleşmişlerse, bunun altından bir çapanoğlu çıkar" şeklinde konuştu.

AK Parti'nin sağlık alanında gerçekleştirdiği yatırımlar hakkında bilgi veren İslam, "Allah'a hamdolsun Türkiye, AK Parti'yle geçirdiği 13 yıl içinde çağ atladı. Türkiye son 13 yılda, 79 yılda yapılandan çok daha fazla yol, hastane, derslik, üniversite, havaalanı, liman, demiryolu, köprü ve tünel yaptı" diye konuştu.

Ayşenur İslam, Türkiye'nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı unvanını taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışına katıldığını da dile getirerek, herkesin burayı görmesini arzu ettiğini, çünkü herkesin bu yatırımla gurur duyacağını savundu.

Gölpazarı ilçesindeki ziyaretinin ardından Vezirhan beldesine geçerek buradaki bir çay bahçesinde vatandaşlara seslenen Bakan İslam, daha sonra belde merkezinde kurulan pazarı gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş