Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

26.05.2015 16:19:18
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Son 13 yılda Türkiye'ye çağ atlattık, büyük bir devrim gerçekleştirdik,13 yılda Türkiye, 50 yıllık ivme kazandı" dedi.

İslam, partisinin Düzce'deki bir seçim bürosunun açılışında konuştu.

"Bizim rakibimiz olduğunu iddia eden siyasi partiler, 'Türkiye zengin, kasaları dolu. Biz geleceğiz, har vurup harman savuracağız' diyorlar" ifadesini kullanan İslam, şunları söyledi:

"Kazanmadığın parayı harcamak kolaydır. Ya bir sene harcarsın ya iki sene ama üçüncü senesi yoktur. Üçüncü sene yeniden IMF'ye muhtaç duruma gelirsin. 13 yılda biz Türkiye'ye çağ atlattık, büyük bir devrim gerçekleştirdik, 13 yılda Türkiye, 50 yıllık ivme kazandı. Şimdi size diyorlar ki, 'Bize 4 yıl verin, iktidarı da istemiyoruz, koalisyon ortağı olalım. Hedefimiz yüzde 26, tutturalım koalisyon ortağı olalım, 4 yılda har vurup harman savuralım. Kasaları boşaltalım. Ondan sonra gelir siz toparlarsınız.' Bu kadar söylemiyorlar ancak zımnen söyledikleri şey bu. Artık bunun altında ne var ne yok, fehmetmek bize düşecek."

Bakan İslam, karşılarında üçlü şer odağı oluştuğunu öne sürerek, konuşmasını şöyle konuştu:

"DHKP-C ile PKK ile paralellerle anlaştılar. HDP, CHP, MHP üçlüsü bir odak oluşturup altısı birden AK Parti'ye karşı seçim kazanmaya gayret sarfediyorlar. Onlar için uyarlayabileceğimiz bir fıkra var. Anadolu'da çok palavracı olan, sözünde durmayan insanlar için anlatılan bir hikaye var. Güya bu palavracı iyilik yapacağı ahbabına şunu söylüyor, 'Ödenmiş borcun varsa gelem kefilin olam, ölmüş düşmanın varsa gelem karşı koyam, yenecek içecek malın varsa gelem yiyem, içem. A yavrum sana başka ne yapam.' Şimdi bunlar da yüce Türk milletine bunu söylüyorlar. Ölmüş düşmanımızla mücadele edecekler, ödenmiş borçlarımıza kefil olacaklar ama yenecek, içecek çok paramız var. Türkiye hakikaten zengin. Söyledikleri lafların sadece bu cümlesi doğru."

Türkiye'nin AK Parti iktidarında zengin bir ülke olduğunu ifade eden İslam, "İşte bunu gelip yiyip içmeye çok büyük bir niyetleri var. Güzel Türkiye, güzel Düzce, buna izin verecek misin? İşte soru bu. 7 Haziran'da Türkiye'nin karar vereceği mesele bu. Buna izin verecek misiniz, yoksa istikrarın, büyümenin, onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın yanında mı duracaksınız? Tekrardan alan el olmayı arzu etmeyip veren el olmaya devam mı edeceksin? Soru bu" değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muhalif

pkk-ypg bitirilmedikçe esed anlayışı da bitmez. kaldıki ne kadar alevi-sol terör örgütü varsa hepsi suriye kürdistanında kendilerine yer bulmuş, pkk ile beraber hareket ediyorlar.