DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da:

7 Yıl Önce
2015-06-04 00:35:56
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "7 Haziran seçimlerinde bütün Balkanlı hemşehrilerimizin, Balkan dostlarının, burada bulunan bütün manevi coğrafyamızın temsilcilerinin bizimle beraber olmalarını arzu ediyoruz" dedi.

Serdivan ilçesindeki bir restoranda Balkan göçmenleriyle bir araya gelen İslam, Bosna-Hersek'in merhum Devlet Başkanı Aliya İzzetbegoviç'in ülkesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a emanet ettiğini belirterek, kendilerinin o emanetin sahipleri olduğunu söyledi.

Osmanlı Devleti'nin Balkanlar'dan çekildikten sonra bölgenin istikrara kavuşamadığını aktaran İslam, adalet olmadan barışın gerçekleşemeyeceğini belirtti.

İslam, Türkiye Cumhuriyeti olarak bugün Osmanlı'nın mirasçısı olduklarını artık kabul ettiklerini kaydederek, şöyle konuştu:

"Tarihimizle barıştık. Tarihimizle barışık yeni bir tarih yazmayı arzu ediyoruz. Onun için Arnavut, Boşnak, Rumeli Yörükleri, Pomak, Bulgar ve Makedon Müslümanları, Batı Trakya Türkleri, Romanya Tatarları, hepimiz, 150 yıldır değişik zamanlarda buraya göç ederek küçük bir Balkan şehri ortaya koyan bütün Sakaryalılar, kalbimiz, gönlümüz, dilimiz, dinimiz bir olarak birlikte yaşama kültürünü ve dünyanın en güzel örneğini veriyoruz."

İslam, birlikte güçlü ve güzel olduklarını, bu güzelliğin bozulmamasını arzu ettiklerini dile getirerek, "Bütün Balkanlar'ın bir gün en az Türkiye kadar rahat, mutlu ve müreffeh olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Bunu gerçekleştirebilmek için AK Parti olarak elimizden geleni yaptık, bundan sonra da yapacağız" ifadesini kullandı.

Bütün dünya Müslümanlarının gönül birliğini tesis ettiklerine işaret eden İslam, sözlerini şöyle tamamladı:

"İnşallah rahatı, huzuru ve refahı da tesis etmeleri için hepsine elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz ancak ilk önce Türkiye Cumhuriyeti'nde çok güçlü olmamız lazım. Bugüne kadar bize verdiğiniz gücün devamını sağlamamız lazım. 7 Haziran seçimlerinde bütün Balkanlı hemşehrilerimizin, Balkan dostlarının, burada bulunan bütün manevi coğrafyamızın temsilcilerinin bizimle beraber olmalarını arzu ediyoruz. Bugüne kadar durduğunuz gibi bundan sonrada bizim yanımızda durun."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cemil AYDIN

6000 yıllık yurdunuz mezopotamya sıkıysa orada gidip arzı endam edin.PKK yla aranıza mesafe koyun legal çerçevede siyasete kimsenin birşey dediği yok.Marksist Leninist Zerdüşt eli silahlı bir örgütle anılmak hoşunuza gidiyorsa buna diyecek biröeyim yok ayrılmak istiyorsanız sonuçlarına katlanırsınız kucağına oturduğunuz ABD başta Almanya ve Fransa olmak üzere AB de sizi kurtaramaz ve dahi İranda bu ülkenin insanları vatanını savunacak güçtedir.Bizim elimizde armut toplamıyor başta Iraktaki kürt aşiretler olmak üzere birçok kürt aşiret Türkiyeye bağlanmak isterken siz vizeyi seçebilirsiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş