DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Bilecik'te:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Bilecik'te:

7 Yıl Önce
2015-05-30 20:40:43
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, geçmişleri ile gelecek arasında bağ kuran bir nesil olduklarını ifade ederek, "Bu bağları ne kadar güçlü kurarsak istikbalimiz de o kadar güçlü ve aydınlık olacak" dedi.

İslam, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir'i ve Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı makamında ziyaret etti. Belediye ziyaretinde gazetecilere açıklama yapan İslam, Bilecik'te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Belediyenin çalışmalarını takdirle izlediklerini belirten İslam, Bilecik'in bir kaç eksiğinin olduğunu, önümüzdeki günlerde yapılan yatırımlarla bu eksiklerin de tamamlanacağını söyledi.

Nayir ve Yağcı da İslam'a kendi adına dikilen "fidan dikim belgesi" hediye etti.

Daha sonra İslam, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla bir araya geldi.

Şeyh Edebali Türbesi'nde Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen "Fetih Programı"na katılan İslam, burada yaptığı konuşmada, Allah'ın kıyamete kadar bu fetihleri kutlamayı nasip etmesini diledi.

Bilecik'in mübarek topraklar olduğunu ifade eden İslam, şöyle konuştu:

"Bu topraklar bize bir kimlik, benlik, kazandıran topraklar. Onun için çok kutsallar. Bu toprakları kaybetmemek için bu topraklar uğruna şehit olmuş pek çok büyüğümüzü, atamızı anarak, hepsinin önünde sizlerle beraber saygıyla eğiliyorum. O kutlu şehitleri anarken gençleri de hatırlamak istiyorum. İnsanın geçmişten geleceğe bir köprü olduğunu hiç unutmaması gerektiğini düşünüyorum. Biz geçmişimiz ile geleceğimiz arasında bağı kuran nesilleriz. Bu bağları ne kadar güçlü kurarsak istikbalimiz de o kadar güçlü ve aydınlık olacaktır. Biz Şeyh Edebali'den bugüne kesintisiz bir biçimde bu kültür incirini bir sonraki kuşağa nakledebilmeyi başarmış olsaydık, elbette ki bugünkü yerimiz bundan çok daha mükemmel ve çok daha büyük olacaktı. Şimdi hiç olmazsa tarihiyle, geçmişiyle barışmış, geçmişine hürmet eden, geçmiş başarıyla iftihar eden bir nesil var. Türkiye'de inşallah bundan sonra da böyle nesiller yetiştirmeyi Allah nasip etsin."

Programın ardından İslam, Sakarya'ya gitti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş