DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ahvaz'da gerginlik tırmanıyor

İran'ın güneybatısında, Sünni nüfusun yoğun olarak yaşadığı Ahvaz bölgesinde Tahran yönetimine karşı protestolar dördüncü gününe girdi.

5 Yıl Önce
2017-02-16 14:45:49

TIMETURK|HABER MERKEZİ

İran'ın Basra körfezine açılan bölgesi Ahvaz'da hükümet karşıtı gösteriler büyüyor. Dördüncü gününde gösterilerde halk yüksek orandaki hava kirliliği, 16 saati bulan elektrik ve su kesintileri ile bölgede yaşayan Sünni nüfusa karşı uygulanan ekonomik kısıtlamaları protesto ediyor.

  .

YORUMLAR (4)

samir

ahmet yasin gardaş.. Persler ve Azeri türkler en az biz türkiyedekiler kadar savaşçı toplumlardır. onları yenmek çoook zor. bunu tarih böyle yazar dostum. sulh yap arkadaş ol.

Hak

Hak nasıl verilirmiş ülkemizzden örnek alsınlar. 25_30milyon alevi var hepsi vergi verir askerlik yapar ama tek bir bakan müsteşar emniyet müdürü vali kaymam bulamazsın cemevlerne cümbüş evi deyip dalga geçerler hakaret ederler. Tekfir ederler belirli aralıklarla katlima uğrarlar. Okullarda hakaret ederler.

ahmet yasin

ya bunlar zalim be kardeşim. zalimden merhamet beklenir mi. zalimin anladığı dil güçtür. yoksa bu zalimler dünyada sünni bırakmayacaklar.

Orhan Özçalık

Reis boşuna söylemedi , İran pers milliyetçiliği yapıyor diye. İsrail abd ab Tarihinde hiç bir zaman (kendilerine) kafire tek ok ve kurşun atmayan sapık Şia zihniyetini ortadoğuya hakim kılmak için her türlü hainligi yapmaktan geri durmuyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş