DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ahrar'uş Şam'dan önemli açıklamalar

Suriye’nin etkili direniş hareketlerinden Ahrar’uş Şam, Suriye’de ve dünyada yaşanan son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

6 Yıl Önce
2016-01-07 00:09:36

TİMETÜRK / FURKAN AZERİ

Geçtiğimiz hafta Şii din adamı Nimr'in Suudi Arabistan'da idamının ardından patlak veren krizde Sudan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri İran ile ilişkilerini kestiğini açıkladı. Suudi Arabistan ve İran arasında yaşanan bu krizde, Suriye'de Esed rejimine karşı mücadele eden İslam Ordusu'nun ardından Ahrar'uş Şam da bir bildiri yayımlayarak “Biz Ahrar'uş Şam olarak Suudi Arabistan'ın İran ile ilişkilerini kesmesini destekliyoruz” açıklamasında bulundu. Ahrar'uş Şam, bahsi geçen açıklamasında Suriye ile ilgili olarak PKK'nın Suriye kolu PYD'nin oluşturduğu “Suriye Demokratik Güçleri”  konusuna da değinerek “Kendilerine Suriye Demokratik Güçleri diyen yapının Esed rejimi tarafından kurulduğunu ve destekllendiğini biliyoruz dolayısıyla biz bütün dünyaya duyuruyoruz ki, bu yapıyı asla kabul etmeyeceğiz ve bunlarla savaşacağız” dedi. Son olarak Ahrar'uş Şam geçtiğimiz günlerde Fetih Ordusu'ndan Ayrılan Feylak'uş Şam grubu hakkında da bir açıklama yaparak “Feylek'uş Şam'ın Fetih Ordusu'ndan ayrılmasını çok yadırgadık ve şaşırdık, kendilerine geri dönmelerini öneriyoruz” dedi.

2016-01-06 (1)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Fitnenin başı İran'ın yalnızlaştırılarak yok olmaya terk edilmesi doğru olacaktır. İran İslam ülkeleri için, öne sürülen bir çok ülkeden 'daha ciddi' bir tehdittir.

osman doğan

AHRARUŞŞAM ESKİ LİDERİ (ARALIKTA) VE YENİ LİDERİ(DÜN) ARKA ARKAYA VURULDU, ÖLDÜLER. YENİSİNİ NE BEKLER !?

muhammed cezeri

ALLAH CC SİZLERİ VE ESADI MUVAFFAK ETMESİN,HEPİNİZ ZALİMSİNİZ,TEK DERDİNİZ ARAPÇI ZİHNİYETTEKİ İSLAM AYNEN BİZİM TÜRKLERİN HASTALIĞINA YAKALANMIŞSINIZ,İNŞALLAH HİÇ BİRİNİZ KÜRD HALKININ KENDİ TOPRAKLARINDA ÖZGÜRCE YAŞAMASINI ENGELLEYEMEZSİNİZ VE BÖYLE REZİL VE RÜSVA OLURSUNUZ.EĞER GERÇEK İSLAM İDDİANIZ VARSA İŞTE O ZAMAN KARDEŞ OLURUZ SİZİNLE..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş