DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ahrar'uş Şam'dan düzenli ordu

Suriye'deki muhalif gruplardan Ahrar'uş Şam'ın, düzenli ordu kuracağı bildirildi...

7 Yıl Önce
2015-08-26 03:58:18

Suriye'deki muhalif gruplardan Ahrar'uş Şam, askeri kanadını yeniden yapılandırarak düzenli bir ordu kuracağını duyurdu. Hareketin Basın Ofisi Yetkilisi Taftanaz, "Kurulması planlanan güç İslami dokular üzerine inşa edilecek, tüm Suriye'yi kapsayacak, yüksek ahlaki değerlere sahip ulusal bir ordu olacak" dedi.
 
Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Ahrar'uş Şam'dan yapılan yazılı açıklamada, askeri birliklerden 'Sukuru's-Şam Tugayları' ismiyle merkezi bir kuvvet oluşturulacağı ifade edildi. 

Düzenli orduya katılım için "savaşçıların 30, lider kadrosundakilerin 35 yaşını aşmamış olması, dini hassasiyetleri taşıması, alenen suç işlememiş olması" gibi bazı şartlar arandığı kaydedildi. 

Açıklamanın, hareketin lideri Ebu Cabir eş-Şeyh tarafından yapıldığı ifade edildi.

'ULUSAL BİR ORDU OLACAK' 

Hareketin Basın Ofisi yetkilisi Ebu Yezid Taftanaz, yaptığı açıklamada, düzenli ordunun rejim güçlerine alternatif bir güç olmasının, devlet kurumlarındaki revizyona altyapı oluşturulmasının, ayrıca bu adımla yeni Suriye'de işlerin düzenlenmeye başlamasının hedeflendiğini söyledi.

Taftanaz, "Kurulması planlanan güç İslami dokular üzerine inşa edilecek, tüm Suriye'yi kapsayacak, yüksek ahlaki değerlere sahip ulusal bir ordu olacak" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

FATİH TARHAN

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

abdullah_eroğlu

Ha Şu bizim sır küpü 'Fidanın' adamları mı... Sana sır küpü diye güvne ellerini başını arasıan almış, ne yaptım diye dövünüyor şimdi

Görüş Bildir Bizimle Paylaş