DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ahmet ve Mehmet Altan'a tutuklama talebi

Gözaltına alınan gazeteci-yazar Ahmet Altan ve Mehmet Altan için tutuklama talebinde bulunulduğu belirtildi...

6 Yıl Önce
2016-09-22 00:16:13

FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan Ahmet Altan ile kardeşi Mehmet Altan için tutuklama talep edilmesinin ardından Ahmet Altan serbest bırakılırken Mehmet Altan tutuklandı.

Ajanslarda yer alan bilgide; 15 Temmuz darbe girişimi öncesi 'subliminal mesaj' vererek darbeye iştirak ettikleri iddiasıyla 13 gün önce gözaltına alınan gazeteci yazar Ahmet Altan ile Prof. Mehmet Altan, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edildi. Hâkimlikteki sorgunun ardından Mehmet Altan tutuklandı, Ahmet Altan serbest bırakıldı.

Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Can Tuncay, Ahmet ve Mehmet Altan'ın suçlamaları reddeden ifadelerini aldıktan sonra saat 23.45 sıralarında "FETÖ'ye üyelik, yardım ve propaganda, hükümeti devirmeye teşebbüs" iddiaları eşliğinde tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk etti. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgu yaklaşık iki saat sürdü ve 03:40'ta bitti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

Ekoltürk

Fetonun üst organizatörleridir,kacmamalarinin sebebi can dündar gibi kamoyu ve dis düsmanlarin yardimiydi ancak 15 temmuzdan sonra sikar yakaladigim katilimi biri bana sal diyemez.der,der derde cevabinida cok agir yer

Görüş Bildir Bizimle Paylaş