DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:16:00

İftar vakti

BURSA

20:13

04:06
20:13
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:58

03:52
19:58
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:40

03:37
19:40
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:24

03:19
19:24
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:09

03:20
19:09
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:16:00

İftar vakti

ANKARA

19:58

03:52
SAHUR
19:58
İFTAR

ERZURUM

19:24

03:19
SAHUR
19:24
İFTAR

Ahmed Mansur AA'ya konuştu

Ahmed Mansur AA'ya konuştu

22.06.2015 23:13:16
EMİN AVUNDUKLUOĞLU - Almanya'nın başkenti Berlin'de tutuklanıp Moabit Cezaevi'ne konulduktan sonra salıverilen El-Cezire televizyonu sunucusu Ahmed Mansur, hapisteyken kendisiyle ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na selam ve saygılarını iletti.

Tutuklanmasına neden olan hukuki durumu ve tutuklandıktan sonraki süreci AA muhabirine değerlendiren Mansur, hiçbir suçlama olmadan serbest bırakıldığını söyledi.

Başsavcılık tarafından bir açıklama yayınlandığını ve kendisi hakkında suç isnat edilebilecek bir delil bulunmadığını belirten Mansur, tutuklanmasında siyasi etkilerin olduğunu kaydetti.

"Bu, Alman makamları, federal polis tarafından Mısır makamlarının ricasıyla yapılmış bir tutuklamaydı" ifadesini kullanan Mansur, kendisinin Almanya'da mahkum edilmesini uman "Sisi yönetiminin" Berlin'de önemli bir mağlubiyet aldığını, büyük bir kayba uğradığını vurguladı.

- "Erdoğan'a ve Davutoğlu'na teşekkür ederim"

Cezaevinde tutuklu kaldığı sürece Türkiye'den sürekli destek gördüğünün altını çizen Mansur, "Sadece kendi halkı için değil bütün dünya halkları için özgürlük lideri olan Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ederim. O ben hapishanedeyken beni dünya üzerinde destekleyen tek liderdi" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da kendisini iki kere aradığı bilgisini veren Mansur, şunları söyledi:

"Davutoğlu dün avukatımı aradı ve durumum hakkında bilgi aldı. Bugün avukatımı bir kez daha aramış ve beni ne zaman serbest bırakacaklarını sormuş. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na selam ve saygılarımı iletmek istiyorum. Teşekkürler Türkiye, teşekkürler Türkiye Cumhurbaşkanı, teşekkürler Türkiye Başbakanı."

- "Özgürlükler için savaşın"

Anadolu Ajansı aracılığıyla dünyaya mesaj vermek istediğini de söyleyen Mansur, şöyle devam etti:

"Dünya üzerindeki bütün gazetecilere şunu söylemek istiyorum: Özgürlükler konusunda ısrarcı olun. Özgür olmak için cesaretli olun, savaşın, geri durmayın. Hiçbir diktatörlük yönetimi sonsuza kadar sürmez ve bunlardan hiçbir tanesi de (yıkıldıktan sonra) geri dönemez. Bu diktatörlüğün alametidir."

- "Alman yargıç baskı kabul etmedi"

Almanya'daki yargıçların hür olduğunun altını çizen Mansur, "Hiçbir şekilde baskı ve Almanya dışından bir rejimin siyasi baskısını kabul etmediler ve Ahmet Mansur'un serbest kalmasına karar verdiler" diye konuştu.

Hapishanede ve havaalanında kötü muamele görmediğini belirten Mansur, kendisine sağlanabilecek bütün olanakların da sağlandığını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Dilsoz Turan

Nemi görüşecek.Görüşülecek bir şeylerin olduğu muhakkak.Hele hele mesele Türkiye'nin ve bölgenin geleceğiyse ve bölgemizdeki kaosun bu seçim ağzında ülkemizi tehdidi söz konusu ise,yarınlarımız tehlike içerisinde ise görüşülecek çok şey var demektir.Dik durmak kimin dik duruşu.Herkes kuru gürültülü açıklamalarla vatanperverlik olmayacağını anlamalı.Vatanperverlik böyle anlarda iç ve dış tehditlerin ülkeyi tehdidi ve memleketi kuşatması karşısında devletinin yanında olmaktır.Devlet adamlığın da devlete küsmek yoktur beyler.Hadi Türkiye devletinin yanında ol.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan