Afrin için eller tetikte

TSK'nın olası Afrin operasyonu öncesi, ABD'lilerin Menbiç ve Kobani'deki birlikleri Fırat'ın doğusuna kaydırdığı görüldü.

30.11.2017 12:33:35

Milli Güenlik Kurulu (MGK) bildirisinde şerh düşülen ve dikkat çeken PYD kontrolündeki Afrin bölgesi konusunda hazırlıklar son aşamaya geldi. Fakat Türk Silahlı Kuvvetleri'nin olası Afrin operasyonu öncesinde bölgedeki ABD birlikleirnde hareketlilik tespit edildi. Akşam'ın haberine göre ABD'lilerin Menbiç ve Kobani'deki birlikleri Fırat'ın doğusuna kaydırdığı görüldü.

ASKERİ SEVKİYAT SÜRÜYOR

Olası operasyon sinyali olarak algılanan MGK vurgusunun ardından, Türkiye-Suriye sınır hattına yeni birlkler sevk edildi. Gaziantep'in Islahiye ilçesi üzerinden gerçekleşen sevkiyatta, demiryolu hattından da faydalanıldı. Vagonlarla taşınan askeri araçlar arasında zırhlı personel taşıyıcılar da yer aldı.

İşte ABD'nin Suriye'deki 14 üssü (TIKLAYINIZ)

ABD'nin Kobani'deki askeri üssünü genişletti (TIKLAYINIZ)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

TETİĞE DOKUNMA SIRASI GELDİ ARTIK.

Durma TÜRKİYEM

laiklik içinde cihat edilmezki. cumhurbaşkanı niye vesayetçilerle anlaştı ağzından mustafa kemal düşmüyor? ne zor iş yavv. ayağımızın dibine kadar cihat gelmiş ama laik kealistler yüzünden bişey yapamıyoruz.