SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
'Afganistan'ı 10 gün içinde dünyadan silebiliriz, ancak 10 milyon insanı öldürmek istemiyorum'

'Afganistan'ı 10 gün içinde dünyadan silebiliriz, ancak 10 milyon insanı öldürmek istemiyorum'

ABD Başkanı Trump, Afganistan'ın 10 gün içinde dünyadan 'silinebileceğini', ancak 10 milyon insanı öldürmek istemediği söyledi.

'Afganistan'ı 10 gün içinde dünyadan silebiliriz, ancak 10 milyon insanı öldürmek istemiyorum'
22.7.2019 22:19:19

ABD Başkanı Donald Trump, Pakistan Başbakanı Imran Khan ile Beyaz Ev'de yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Afganistan'daki durumla ilgili Pakistan'dan destek isteyen Trump, ''Afganistan'daki savaşı 1 hafta içinde kazanabilirim. 10 gün içinde Afganistan'ı dünyadan silebiliriz. Ancak bu yoldan ilerlemek ve 10 milyon insanı öldürmek istemiyorum'' diye konuştu.

Daha önceki yönetimlerin ABD'yi Afganistan'da karmaşık ve uzun bir savaşa soktuğunu söyleyen Trump, Pakistan'ın bu durumdan kurtulmada kendilerine yardım edeceğini söyledi.

'19 yıldır buradayız, askerden ziyade polis gibi hareket ettik' şeklinde konuşan Trump, çözümün ABD askerlerinin bölgeden çekilmesi olduğunu belirtti.

Pakistan Başbakanı Khan ise, Afganistan hükümetinin Taliban ile doğrudan görüşme yapmayı kabul etmesini beklediği söylerken, şu andaki durumun barışa en yakın anlardan birisini olduğunu söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 23.7.2019 07:26:21
Evet adam haklı. Nükleere sahip olan her devlet bunu yapabilir. Kuzey Kore'ye de aynısını söylüyordu. Ama kim abim de yapınca sustu Trump. Bu işler böyle. Varsa nukleerin, balistiklerin konuşursun.
sarıgül / 22.7.2019 23:29:19
Yalancı şerefsiz yaniki ABD güçlüyümüş Birde Allah hakimlerin hakimidir bu sahtekar bunu bilse birgün yaptıkları tuzakların başlarına nasıl geçeceğini anlarlar dı
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR