SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Afganistan'dan Ruhani'ye tepki

Afganistan'dan Ruhani'ye tepki

Afganistan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin, 'Afganistan 'bile' elektronik seçim sistemine geçti.' ifadelerine tepki gösterdi.

Afganistan'dan Ruhani'ye tepki
29.1.2020 11:53:52

Afganistan Cumhurbaşkanlığı Kültür Danışmanı Şah Hüseyin Murtezevi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Afganistan'ın 40 yıldır savaşla boğuştuğunu vurguladı.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin önceki günlerdeki konuşmasında, "Elektronik seçim sistemine geçmeliyiz. Afganistan 'bile' bu sisteme geçti." ifadelerine tepki gösteren Murtezevi, Afganistan'ın insan hakları, basın özgürlüğü ve demokrasiye çok önem verdiğini belirtti.

Afganistan'ın ifade özgürlüğü konusunda bölge ülkeleri arasında en iyi yerde bulunduğunu savunan Murtezevi, "Afganistan'da mezhepler arası birliğin ve özgürce faaliyet yapan medya kuruluşlarının eşsiz bir örnek teşkil ettiğini" ifade etti.

Murtezevi, "Son seçimlerde Afganistan'daki muhalefet lideri iktidar ortağı oldu ama İran'daki muhalefet zindana atıldı. Afganistan'da siyasi tutuklu, tutuklu gazeteci yok, böyle şeyleri Afganistan'dan öğrenin." değerlendirmesinde bulundu.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

567 / 29.1.2020 12:49:13
afganistan iyi laf kapatmış güzel yorum yapmış halbuki iki kardeş aynı ırk ülke zamanında birleşseydi diğer akraba halk oldukları pakistan hindistanlada bangladeşlede hiçbir ülke afganistanı işgal edebilirmiydi 1979 sscbnin işgali dahil sadabat ve bağdat paktından buyana bölgede bir askeri ittifak kurulmadı gitti
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR