DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Afganistan'da Taliban'ın ele geçirdiği ilçe geri alındı

Afganistan'da Taliban'ın ele geçirdiği ilçe geri alındı

21.06.2015 11:34:56
Afganistan'da Taliban'ın iki hafta önce ele geçirdiği Badahşan kentinin Yamgan ilçesi Afgan güçleri tarafından geri alındı.

Afganistan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık iki hafta önce Taliban'ın ele geçirdiği kuzeydeki Badahşan kentinin Yamgan ilçesinin tekrar güvenlik güçlerinin kontrolüne geçtiği belirtildi.

Yamgan'ın tekrar ele geçirmesi için Afgan güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda aralarında Taliban komutanlarının da bulunduğu çok sayıda militanın öldüğü ve yaralandığı kaydedildi.

Badahşan Emniyet Müdürü General Babe Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afgan güvenlik güçlerinin bu sabah Yamgan ilçesine girerek ilçenin kontrolünü ele aldığını ifade ederek, Badahşan kentinin değişik bölgelerinde Taliban'a yönelik geniş çaplı operasyonların devam ettiğini söyledi.

Taliban Sözcüsü Zabiullah Mücahed ise Afgan güçlerinin Yamgan'ı geri aldığını teyit ederek, kayıp vermemek için taktik amaçlı geri çekildiklerini öne sürdü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Selami

İyi vallah. Yüz bin hayali memura maaş versin ama kürdistan bölgesi memurlarının maaşlarını vermesin. Sonra Irak neden bu halde denilsin! !

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan