SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Adliyelerde mahkeme ve duruşmalar ertelendi mi? Duruşmalar ne zaman yapılacak?

Koronavirüs salgın riski nedeniyle ülkede tedbirler hayata geçiriliyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül adliye ve duruşmalarla ilgili alınan kararları açıkladı. Peki Adliyelerde mahkeme ve duruşmalar ertelendi mi? Bakan Gül açıklamasında 'Duruşmalar ve acil olmayan tüm işler 30 Nisan'a kadar ertelenmiştir.' dedi. Açıklamadan sonra binlerce kişi dava ve duruşmalar ertelendi mi duruşmalar ne zaman yapılacak diye araştırmaya başladı. Dava ve duruşmaların ertelenmesine ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Adliyelerde mahkeme ve duruşmalar ertelendi mi? Duruşmalar ne zaman yapılacak?
30.3.2020 13:38:03

Koronavirüs salgın riski nedeniyle ülkede tedbirler hayata geçiriliyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül adliye ve duruşmalarla ilgili alınan kararları açıkladı. Peki Adliyelerde mahkeme ve duruşmalar ertelendi mi? Bakan Gül açıklamasında "Duruşmalar ve acil olmayan tüm işler 30 Nisan'a kadar ertelenmiştir." dedi. Açıklamadan sonra binlerce kişi dava ve duruşmalar ertelendi mi duruşmalar ne zaman yapılacak diye araştırmaya başladı. Dava ve duruşmaların ertelenmesine ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Duruşmalar ertelendi mi? Koronavirüs tedbirlerine adliyeler de dahil oldu. Alınan kararlar doğrultusunda bazı acil olmayan işlemler ertelendi. 

Adliyelerde dava, mahkeme ve duruşmalar ertelendi mi?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM'de kabul edilen ekonomiye ilişkin düzenlemeler de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla duruşmaların ertelenmesi konusunda Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) yetki verildiğini bildirdi.

Duruşmalar ne zaman yapılacak?

Gül, TBMM'de kabul edilen kanuna ilişkin Twitter'dan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Kanun gereğince yargılamalara ilişkin bütün süreler 30 Nisan'a kadar durduruldu. Ülke genelinde duruşmaların ertelenmesi gibi diğer tedbirler konusunda da HSK'ye yetki verildi. Vatandaşlarımız hiçbir hak kaybı yaşamayacak, evde kalalım, riski azaltalım."

Daha önce de tutuksuz yargılama duruşmaları ertelenmişti

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda duruşmalar için yeni bir düzenleme yapıldı. Alınan karar doğrultusunda 14 Nisan'a kadar tutuklu ve acil işler haricinde duruşmalar yapılmayacak. Bu tarihe kadar olan duruşmalara ilişkin verilecek yeni tarihler ve ara kararlar taraflara tebliğ edilecek.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 27.4.2020 21:52:51
Mahkemeler ertelendi ama bizler yakinlarimizin tahliye olur sevinciyle 4 gözle bekliyoruz nolur derhal bu çare bulunsun
/ 21.4.2020 16:33:56
Ertelenen duruşmalar aftan faydalanabiliyormu
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR