DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Adana'daki yasa dışı dinleme davası

Adana'daki yasa dışı dinleme davası

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:51:37
Adana'da, üst düzey bazı emniyet mensuplarını ve bürokratları yasa dışı dinledikleri iddia edilen, aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 32 polis hakkında açılan davanın ikinci duruşması görüldü.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklardan 9'u, 3 müşteki, 3 mağdur ile avukatlar hazır bulundu.

Duruşmada, önceki celseye katılmayan sanıklardan R.D. yazılı savunma verirken telefonları dinlendiği iddia edilen 3 mağdur, sanıklardan şikayetçi olmadı. Duruşmaya katılan müşteki emniyet mensupları ise davaya müdahil olmak istediklerini belirterek, sanıklardan şikayetçi oldu.

Mahkeme heyeti, bir önceki celsede Emniyet Genel Müdürlüğü ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından istenen belgelerin beklenmesi ve eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Sanıklar hakkında, "İştirak halinde kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, iftira, suç uydurma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi" suçlamasıyla mağdurların şikayeti üzerine Adana 1, 2, 5, 6, 7, 8 ve 9. Ağır Ceza Mahkemelerinde de dava açılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

metin oktay

parelel yapının bu kadar islam,hukuk ve insanlık dışı olan uygulamaları var ALLAH aşkına bu adam çıkıpta bir gün bir eleştiri ysptım'ı yok falan vali böyle demiş yok şerif mardin böyle demiş işte devlet bunlar ve böyle söylüyor saçmalığına düşmüş yok akparti kemalizmin ömrünü uzatmış'mış menderes içinde aynı şeyleri söylüyorlardı bu karanlık kesnézani(kimse bilmez)tarikatinin üyeleri yeter timetürk herşey olabilen ama bir türlü ehli sünnet olamayan bozuk fikirli sözde İslamcıları bu kadar önemseme ve hergün göümüzün içine sokup durma sonra kendilerini bu dinin sahibi sanıyorlar..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş