DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Adalet Bakanı: Devrim niteliğinde uygulama

Adalet Bakanı Kenan İpek, “Türk hukuku açısından devrim niteliğinde bir hazırlığımız bulunmakta” dedi.

7 Yıl Önce
2015-06-02 12:59:23

Adalet Bakanı İpek, Türkiye Noterler Birliği'nde düzenlenen '44. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Genel Kurulunun açılış konuşmasını yapan Bakan İpek, geçtiğimiz Aralık ayında noterler kanununda bazı değişikler içeren, değişiklik paketini hayata geçirdiklerini belirterek, “Yaptığımız değişiklikle boşalan, açılan dördüncü sınıftan üçüncü sınıfa gerilen noterliklerin, noterlerin bulundukları yerde İstanbul, Ankara ve Adalet Bakanlığınca uygun görülecek diğer yerlerde çıkan gazetede ilana yönelik uygulamadan vazgeçilmekte” diye konuştu.

Yargının şeffaflığını arttıracak, vatandaşların haber alma özgürlüklerini güçlendirecek, bir diğer adımın ise yargı medya ilişkilerinin kurumsal hale getirilmesi olduğuna dikkat çeken İpek, “Buradan hareketle pilot uygulamaların geliştirileceğini ifade etmek isterim. Avukatlık kanunda yeniliklere gitmek üzere, avukatlık kurumunun ve savunmanın güçlendirmek suretiyle adımlar atıyoruz. Türk hukuku açısından devrim niteliğinde bir hazırlığımız bulunmaktadır. Yargılamaların makul bir sürede sonuçlandırılması için her biri dava türüne yönelik uygulama, görülme süreleri belirlenecektir. Koruyucu hukuk uygulamalarını yaygınlaştırıp, etkinleştireceğiz. Yargı reformu stratejisini hayata geçirilmesi çerçevesinde bakanlığımız bünyesinde çalışma grupları ve komisyonlar oluşturuldu” ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ebu Cerrah Bin Ubeyde

Iste AKP deki herkesin cok iyibortaya koyan bir ornek. Daha kucuk ve asagidakiler makarna komur icin kavga ederken boyleleri de rant ve ihale icin kavga edip guya oruclu olduklarini ispatlamak icon 5 yildizli saraylarda, hilton ve shereton gibi otellerde iftar aciyor.yetimler fakirler acliktan olurken elhamdullilah muslumaniz. Oh ne guzel

Görüş Bildir Bizimle Paylaş