SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "

Açlık grevleri sonlandırıldı

Abdullah Öcalan ikinci kez avukatlarıyla görüştü. Öcalan'ın görüşme sonrası yayınlanan mektubunda açlık grevlerine son verme çağrısı yapıldı. Çağrı üzerine eylemlerin sona erdiği açıklandı.

Açlık grevleri sonlandırıldı
27.5.2019 09:42:55

Abdullah Öcalan'la 22 Mayıs'ta bir kez daha bir araya gelen avukatları, görüşmeye ilişkin ayrıntıları İstanbul'da düzenledikleri basın toplantısında duyurdu. Toplantı sonrasında Asrın Hukuk Bürosu adına dağıtılan yazılı açıklamada Öcalan'ın açlık grevlerinin "amacına ulaştığını ve sonlandırılması yönündeki çağrısını ısrarla vurguladığı" belirtildi. 

Öcalan'ın çağrısının ardından açlık grevi ve orucundaki eylemcilerin sözcüsü tarafından yapılan açıklamada eylemlerin sona erdiği belirtildi.

HDP'Lİ VEKİL DE AÇLIK GREVİNİ SONLANDIRDI

Öcalan'ın çağrısının ardından 200 gündür açlık grevinde olan HDP'nin Hakkari Milletvekili Leyla Güven de eylemine son verdiğini duyurdu. Güven yaptığı yazılı açıklamada "Belirtmek isterim ki açlık grevi direnişimiz amacına ulaşmıştır. Ancak tecride karşı direnişimiz ve toplumsal barış için mücadelemiz her alanda sürecektir. Bu mücadelenin varması gereken yer onurlu bir barıştır. Tecridin tamamen ortadan kaldırılması için farklı yöntemlerle aktif mücadelemize devam edeceğiz. Bunun yükümlülüğü artık biz aktif demokratik siyaset yürütenlerin omuzlarındadır" ifadesine yer verdi.

AVUKATLARLA İKİNCİ GÖRÜŞME

Öcalan'ın avukatlarına yönelik kısıtlamanın kaldırılmasının ardından 2011'den bu yana ilk kez 2 Mayıs'ta bir görüşme gerçekleştirilmişti. Öcalan, avukatları aracılığıyla gönderdiği ilk mesajında da açlık grevlerinin sona ermesi çağrısı yapmıştı.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR