SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Açıköğretim sınavları ertelendi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında açık öğretim kurumları sınavları ertelendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ertelenen açık öğretim sınavlarına ilişkin, 'Eylül ayında yapacağımız ek sınav tarihiyle bu sınavı birleştireceğiz ve ertelenenleri eylül ayı içerisinde yurt içi ve yurt dışında aynı tarihlerde yapacağız' dedi.

Açıköğretim sınavları ertelendi
13.3.2020 17:27:30

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 21-22 Mart'ta yapılacak açık öğretim kurumları sınavlarını koronavirüs tedbirleri kapsamında erteleme kararı aldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bildiğiniz gibi koronavirüs önlemleri çerçevesinde tüm süreçlerimizi gözden geçiriyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda 21 ve 22 Mart tarihlerinde yapılacak ve yaklaşık 3 milyon öğrencinin gireceği, 400 binin üzerinde öğretmenimizin görev alacağı açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldık” dedi.

Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"Bu sınavların yurt dışı merkezlerindeki sınavlarını önlem olarak zaten önceden iptal etmiştik. Dolayısıyla bu sınav hem yurt içi hem de yurt dışında söz konusu tarihlerde yapılmayacak. Arkadaşlarımız bu sınavın ne zaman yapılabileceği ile ilgili çalışmayı da tamamladılar. Eylül ayında yapacağımız ek sınav tarihi ile bu sınavı birleştireceğiz ve ertelenen sınavı eylül ayı içerisinde yurt içi ve yurt dışında aynı tarihlerde yapacağız."

Bakanlık yurt dışında yapılacak açık öğretim kurumları sınavını koronavirüs önlemleri nedeniyle daha önce iptal etmişti.

Merkezi Sınav Uygulama Takvimine bağlı olarak her yıl aralık, mart ve temmuz aylarında 3 dönem halinde yapılan sınavlar, eylül ayında yapılacak.

SÜRÜCÜ KURSLARI TATİL OLACAK

Bakan Selçuk, özel öğretim kursları, rehabilitasyon merkezleri ve sürücü kursu gibi kurumların da 16-30 Mart'ta tatil olacağını ifade etti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR