Açık lise sınavı ertelendi mi? AÖL sınavı ne zaman yapılacak?

MEB AÖL birinci dönem sınavları ertelenip ertelenmediği merak ediliyor. Korona tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitim 4 Ocak’a kadar askıya alındı. Eğitim TRT EBA TV üzerinden online olarak yapılmakta. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AÖL sınavına ilişkin olarak son dakika açıklamasında bulundu. Peki Açık lise sınavı ertelendi mi? AÖL sınavı ne zaman yapılacak?

26.11.2020 19:55:38

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açık lise 1. dönem sınavı için açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, açık lise sınavının ertelenmeyeceğini duyurdu. Bakan Ziya Selçuk'un açıklamasına göre, Açık Öğretim Lisesi sınavları 5 - 6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak.

2020-2021 AÖL 1. dönem sınav giriş yerleri henüz belli olmasa da belgeler, 2 Aralık Çarşamba günü erişime açılacak. AÖL sınav yerleri aol.gov.tr adresinden öğrenci şifre ve T.C kimlik numarasıyla öğrenilecek.

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık lise sınavına girecek adaylar AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmekte. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen açıköğretim lise sınavları 2020 yılında 5 - 6 Aralık'ta gerçekleşecek ve sonuçlar da 28 Aralık 2020 Pazartesi adaylara sunulacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)