'Acı çekmesin' diye Covid-19 hastalarını öldüren doktor tutuklandı

Almanya'nın Essen kentinde görevli bir başhekim, yoğun bakımda tedavi altındaki iki ağır Covid-19 hastasını kasten öldürme suçundan tutuklandı. Doktor savunmasında, hastaların acı çekmesini önlemek istediğini söyledi.

21.11.2020 13:58:09

Essen Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, Essen Kliniği'nde görev yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı olarak ölüme sebebiyet veren ilaçlar verdiği belirtildi.

Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Covid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde hayatlarını kaybetmişti.

Başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

Essen Üniversitesi Kliniği tarafından yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı belirtilerek, "Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor" denildi.

Klinik yönetiminin, ölüm vakalarından şüphelendikten sonra derhal Savcılığa ihbarda bulunduğu öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)