DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Abdullah Gül'ün eski yaveri de tutuklandı

Bolu 2. Komando Tugay Komutanı ve Abdullah Gül'ün eski yaveri Tuğgeneral İsmail Güneşer 'FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak' suçunda tutuklandı

6 Yıl Önce
2016-07-20 16:17:17

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer tutuklandı. FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Yüksekova  Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda gözaltına alınan, geçici görevle Şemdinli ilçesinde görev yapan Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral  Güneşer, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

yaver1

ABDULLAH GÜL'ÜN YAVERİYDİ

Savcılık sorgusu sonrasında mahkemeye çıkarılan Güneşer, "Anayasayı  ihlal" ve "FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak" suçlarından tutuklandı. Öte yandan, darbe girişimi sonrasında sözde "Bolu ve Düzce Sıkıyönetim  Komutanlıklarının" verildiği ileri sürülen Güneşer'in, 15 Temmuz'da, iki kentteki  il jandarma komutanlarını arayarak yönetime el koyduklarını söylediği öğrenildi.  Ayrıca, komutanlara Bolu ve Düzce'deki vali ve belediye başkanlarının  görevden alınması emrini verdiği ileri sürülen Güneşer'in, Bolu Emniyet  Müdürlüğünü de arayarak sokakların durumu hakkında bilgi aldığı bildirildi.

 Güneşer'in, emniyetten sokaklarda toplanan binlerce insanı evlerine  göndererek sokakları sakinleştirmesini istediği, "sıkıyönetim komutanı olarak  emrime uymayanların beynini alırım" şeklinde tehditler savurduğu iddia edildi.  Güneşer, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başyaverliği görevini  yürütmüştü.

9999977777

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

serdar

Kardesim yöneticilerimiz ne rahatmis en tehlikeliler bu yaverler.dürüst ise baslar. Bir bakmissiniz satilmis.bunlari sürekli izleyeceksin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş