DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Abdullah Gül son noktayı koydu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

7 Yıl Önce
2015-05-29 14:15:56

Abdullah Gül, cuma namazını Beykoz Kanlıca Mahallesi'ndeki Abdulvehhab Evvab Camii'nde kıldı. Gül, namazın ardından çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Abdullah Gül de bize oy verecek" açıklamalarının hatırlatılması üzerine Abdullah Gül, "Ben görevimden ayrılırken o zaman söyledim, nihayetinde partinin kurucusuyum, Başbakanıyım, Cumhurbaşkanıyım. Dolayısıyla bu anlamda yerim belli, nerede durduğum belli. Ayrıca bütün bilgilerimi, tecrübelerimi yine arkadaşlarımla zaman zaman paylaşıyorum, yeri geldiği zaman da tabiki paylaşmaya hazırım. Siyasi parti başkanlarının benimle ilgili söyledikleri güzel sözler nedeniyle hepsine teşekkür ederim. Ancak nihayetinde bir partini kurucusuyum ve yerim belli" ifadelerini kullandı.

'Mitinge katılmayacağım'

Abdullah Gül, davet edilmesine rağmen daha önce katılmayacağını açıkladığı Yenikapı'daki İstanbul'un 562. Fetih kutlamaları için şöyle konuştu: "Ben cumhurbaşkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra nasıl bir hayat tarzım olacağını söyledim. Bugün bilgilerimi, tecrübelerimi bir vakıf çalışması çerçevesinde paylaşmak için uğraşıyorum. Dolayısıyla aktif bir siyasi gündemin içerisinde olmadığım için mitinge katılamayacağım. Bunu başka yönlere çekmenin bir anlamı yok. Gayet açık bir şekilde, bunun üzerinden kimse spekülasyon yapması yanlış olur"

Bir gazetecinin, "Bugün gazetelerde twitter'da sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı takibi bıraktığınız şeklinde haberler vardı. Bunula ilgili ne söyleyeceksiniz" şeklindeki bir soruya ise Abdullah Gül, "Doğrusu twitter ile ilgili hayret ettim. Biliyorsunuz ben, iki hesap takip ediyordum onlar da halen devam ediyor. Neler yazıldıysa anlayamadım onu" şeklinde yanıt verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş